Fantasy ir fantastika
Žiedų valdovas. Žiedo brolija. Pirma dalis
The Fellowship of the Ring Being the First Part of The Lord of the Rings
Iš anglų k. vertė Andrius Tapinas
392 p., aplankas virš.
15,2x24,2x2,7 cm
Alma littera, 2009
ISBN 9789986020387
Prekės kodas 9789986020387
Knygyno kaina: 29,99 Lt Klubo kaina: 26,99 Lt Sutaupote: 3,00 Lt (10%)
J. R. R. Tolkien
Johnas Ronaldas Reuelas Tolkienas gimė 1892 metų sausio 3 dieną Bloemfonteino miestelyje Pietų Afrikoje, bet sulaukusį ketverių metų motina jį ir jo brolį išsivežė atgal į Angliją. Po tėvo mirties šeima persikraustė į Birmingamo pietryčių priemiestį Serholą. Tolkieno vaikystė prabėgo laimingoje kaimo aplinkoje, jo raštuose bei piešiniuose aiškiai atsispindi šilti jausmai kaimiškam peizažui.
Motina mirė, kai Tolkienas teturėjo dvylika metų; juos abu su broliu ėmėsi globoti vietos dvasininkas, vėliau atidavė juos į Karaliaus Edvardo mokyklą Birmingame, ten Tolkienui gerai sekėsi klasikiniai mokslai.
Baigęs anglų kalbos ir literatūros studijas Oksforde, Tolkienas vedė Edithą Bratt. Pirmojo pasaulinio karo metais tarnavo Lankašyro šaulių pulke ir kovėsi Somos mūšyje. Po karo gavo darbą rengti naują anglų kalbos žodyną ir pradėjo rašyti mitologijos ir legendų ciklą, kurį iš pradžių vadino „Prarastųjų sakmių knyga", bet vėliau atsirado „Silmariljono" pavadinimas.
1920 metais Tolkienas buvo paskirtas dėstyti anglų kalbą Lidso universitete ir šitaip pradėjo puikią akademinę karjerą. Jos viršūne tapo Rawlinsono ir Boswortho anglosaksų literatūros profesoriaus pareigos Oksforde. Tuo tarpu savo vaikams Tolkienas rašė ir sekė istoriją apie Hobitą. Stanley Unwinas, Tolkieno leidėjas sugalvojo paprašyti „Hobito" tęsinio ir ilgainiui Tolkienas parašė „Žiedų valdovą". Tai didžiulė istorija, parašyta per dvylika metų ir išspausdinta tik tuomet, kai Tolkienas artėjo prie pensijos. Pasitraukęs iš Oksfordo universiteto, Tolkienas su žmona gyveno netoli Oksfordo, vėliau persikraustė į Bornmutą. 1971 metais, žmonai mirus, Tolkienas grįžo į Oksfordą. Mirė 1973 metų rugsėjo 2 d., palikęs nebaigtą „Silmariljoną", jį redagavo ir spaudai parengė jo sūnus Christopheris.
-
Greta,
2010 04 08 11:01
Komentaro vertinimas: +2
- Gausu veiksmo, naujovių. Paliko įspūdį. Nepritariu cenzoriui dėl iliustracijų- manau, kad čia kaip tik pliusas, nes skaitytojas pats gali pasitelkti savo vaizduotę ir susikurti savitą pasaulį. Be to, yra filmas, galima orientuotis pagal jį. Dėl žemėlapių- taip, sutinku. Ne kartą pasiklydau tarp įmantrių pavadinimų, tačiau labai į tai nesigilinau.
-
Lina,
2010 03 14 15:46
Komentaro vertinimas: -2
- nebloga knyga bet nesuzavejo manes labai
-
cenzorius,
2009 11 28 15:24
Komentaro vertinimas: -1
- Visos keturios šios laidos Tolkino knygos turi vieną labai rimtą trūkumą-nei padorių iliustracijų,nei atitinkamų žemėlapių.
-
tapuka,
2007 09 14 20:08
Komentaro vertinimas: +2
- zyga >> nzn. gal paieskok internete uzsisakyk kur visa rinkini (jei toks isvis yra)... o jei ne tai isieskok visus miesto knygynus. juk kazkur tai turetu buti...
-
zyga,
2007 08 17 19:25
Komentaro vertinimas: 0
- gal kas zinot kur galima visa trilogija nusipirkti? Nzn kodel as anksciau nesusiprotejau nusipirkti.o dabar tj niekur nerandu nusipirkt.
-
tapuka,
2007 08 14 13:29
Komentaro vertinimas: +2
- labai nereali knyga.... ziauriai idomi. net nuo trecio skyriaus jau prasidejo idomumai, o tuo pasizymi ne kiekviena knyga. super liuxiska knygute
-
enemy,
2007 03 15 18:02
Komentaro vertinimas: +3
- na as turiu gaila seno leidimo virseli...sitas daug grazesnis.bet nuo virselio knygos turinys nepriklauso!visos ziedu valdovo dalys laaaaaaaaaaaabai patiko,bet sita turbut labiausiai.dar neseniai taip ant ziedu valdovo pasinesus buva.ziauriai daug paveiksliuku parsisiunciau is intiko,filmus milijarda kartu ziurejau.nu zodziu knygute fantastiska!nera turbut zodziu,galinciu pasakyti kokia ji nuostabi!
-
Nezinomas,
2007 01 07 14:11
Komentaro vertinimas: +2
- nors knygos neskaiciau ir gaila kad joje pirmoi dali ne 500psl ar virs nes as turiu per viena diena perskaitit 500psl taigi ruosiosiu perziureta filma aprasit o poto ir knyga paskaitit filmas nerialus tikuosi knyga ir=-]
-
COW,
2006 12 28 17:32
Komentaro vertinimas: +2
- Pritariu visiems, kurie gerai atsiliepe. Tokia neriali knyga, kad nera zodziu. Kas neskaite perskaitykit ir suprasit :)
-
Stasys,
2006 12 26 19:39
Komentaro vertinimas: +2
- Labai gera knyga. :)
Labai gražus naujojo leidimo viršelis. :)
Prašome užpildyti laukus, pažymėtus *
Pirkėjas, kuris pirko šią knygą, taip pat įsigijo:
-
Laura ir Septynių mėnulių antspaudas
Peter Freund
Knygyno kaina: 35,90 Lt Klubo kaina: 32,40 Lt Sutaupote: 3,50 Lt
-
1000 priežasčių (ne)kentėti dėl meilės
Hortense Ullrich
Knygyno kaina: 15,99 Lt Klubo kaina: 7,00 Lt Sutaupote: 8,99 Lt
-
1000 priežasčių neįsimylėti
Hortense Ullrich
Knygyno kaina: 15,99 Lt Klubo kaina: 7,00 Lt Sutaupote: 8,99 Lt












