Apie akcijas ir ypatingus pasiūlymus sužinokite pirmi!
 
21 cm
14.5 cm
Naujiena klube
-25%

Sveikas, liūdesy

Bonjour Tristesse

Francoise Sagan

Iš anglų k. vertė Laima Rapšytė,

128 p., kietas virš.,

21x14,5x1,8 cm,

Baltų lankų leidyba UAB, 2016,

ISBN 9789955236962,

Prekės kodas 9789955236962.

Klubo kaina:
7,19
Knygyne:
9,59
Sutaupote:
2,40  (25% )

Nemokamas pristatymas Lietuvoje
perkant už 20,27 €

Knygų klubo nariams

  Į lentyną

Apie knygą

Septyniolikmetė Sesilė su tėčiu ir jo meiluže Elze nerūpestingai leidžia vasaros atostogas prie Viduržemio jūros. Saulė, jūra, smėlis ir naujoji meilė Sirilis – tokia merginos kasdienybė. Staiga kadais kviesta į vilą atvyksta Ana, sena Sesilės velionės motinos draugė. Sesilė pajunta, kad Anos viešnagė gali sudrumsti jos nerūpestingą gyvenimą bei laisvę. Netrukus pranešama apie būsimas Anos ir tėčio vestuves. Paauglė nusprendžia juodu išskirti ir sukuria pragaištingą planą.


Sveikas, liūdesy – pirmasis Françoise Sagan romanas, kurį autorė parašė būdama vos aštuoniolikos. Tik pasirodęs kūrinys Prancūzijoje sulaukė milžiniškos sėkmės, o autorė – pripažinimo. Knyga akimirksniu tapo sensacija ir buvo ekranizuota. Pirmaisiais metais vien Prancūzijoje parduota pusė milijono egzempliorių. Po ketverių metų knyga jau buvo išversta į 20 kalbų, o rašytoja tapo tarptautine įžymybe. Kūrinys apdovanotas Prix des Critiques premija.


Viena iš 100 geriausių XX a. knygų.
Le Monde


Romano literatūrinė vertė nenuginčijama jau nuo pirmųjų puslapių.
François Mauriac, Nobelio literatūros premijos laureatas


Françoise Sagan (tikrasis vardas Françoise Quoirez, 1935–2004) – viena populiariausių XX a. prancūzų rašytojų, nugyvenusi audringą gyvenimą, mylėjusi daug ir aistringai – ją supo žvaigždės, alkoholis, prabanga, meilužiai ir meilužės. Spėjama, kad autorės slapyvardis kilęs iš Marcelio Prousto ciklo Prarasto laiko beieškant veikėjos vardo – princesės de Sagan. 1985 m. už visą kūrybą rašytojai skirtas Prix de Monaco apdovanojimas.

 

Komentaras