Neringa Pangonytė – buvusi bankininkė, dabar – Kultūros variklio BWM įkūrėja ir vadovė, gyvenanti Marijampolėje, bet dažnai su bendraminčiais susitinkanti ir kituose miestuose. 2012 metais įgijusi Grožinės kūrybos ir leidybos magistrą Kingston universitete Jungtinėje Karalystėje. Save realizuoja projekte „Noriu daugiau“ – apie pokyčius, ryžtą, asmeninį augimą. Tai ir buvusi Žinių radijo laida „Noriu daugiau“ ir motyvacinė programa grupėms. Mėgstamiausias literatūros žanras – psichologiniai, filosofiniai, egzistenciniai romanai, verslo ir populiariosios psichologijos knygos, dvasinė ir vaikų literatūra. Kiti hobiai: nėrimas vąšeliu, tapyba ir arbatų degustavimas.

2013 metais Neringa Pangonytė socialiniuose tinkluose įkūrė grupę „Aš skaitau lietuviškai Klubas“. Pirminis grupės tikslas – skatinti emigracijoje gyvenančius lietuvius skaityti lietuviškai. Dabar tai internetinė skaitytojų bendruomenė, jungianti beveik penkis tūkstančius narių. Facebook grupė turi etikos taisykles ir eilę rubrikų. Skaitytojai dalinasi knygų rekomendacijomis, diskutuoja apie literatūros žanrus, autorius ir džiaugiasi savo knygų lentynomis, dovanomis, pirkiniais ir pan. Viskas tik apie lietuvių kalba išleistas knygas!

 

 2019-ųjų Neringos geriausiųjų dešimtukas:

 


Knyga visiems ir kiekvienam. Apie tave, mus ir visus kitus. Niekada nesibaigianti ir viena aktualiausių temų – įsitikinimai ir kaip jie mums kiša koją kiekviename žingsnyje. Ir kiekvienoje mintyje. Kaip tai atsiranda, prasideda ir kaip tam padaryti galą – čia ir rasit visus atsakymus. Ir dar daugiau. Parašyta visiems įskaitomu ir suprantamu stiliumi. Populiariosios psichologijos „pradinukams” ir mylėtojams. Nuramino, paaiškino, prajuokino. Patiko, nes atvėrė akis.

  


Jauno žmogaus (Beatos) gyvenimo istorija. Sako, kad tikra. Bet parašyta taip, kad kai kurie puslapiai „sugriebia” lyg filme. Iki ašarų. Gal dėl to, kad rezonuoja, o gal dėl to, kad parašyta „iš pirmų lūpų”, o gal dėl to, kad skaitydamas viską dar ir per savo „filtrus” perleidi ir suaštrini. Turėtų perskaityti visi, kas turėjo sunkią vaikystę, kas jaučiasi ne savo kelyje, kas mylėjo be atsako, kas klydo, klupo, kėlėsi ir vėl bandė. Dramatiška, dinamiška ir jautru. Patiko, nes pravirkdė.

 
Dideli lūkesčiai patenkinti su kaupu. Daug naujų psichologijos žinių, istorijų ir praktinių patarimų. Pravers dirbantiems tarp žmonių ir su žmonėmis, o taip pat „stringantiems” asmeniniuose santykiuose. Kaip patikti, kaip pritraukti, kaip parduoti – prisitaikysite sau aktualioje srityje. Dėmesio! Nerekomenduojama tokios literatūros „naujokams“. Jei visgi domina, kreipkitės dėl knygų sąrašo, ką perskaityti iki “NLP vadovo”. Stipru, gausu informacijos, „aukštas pilotažas“. Patiko, nes pabandžius – veikia.
 


Trumpas, bet paveikus romanas apie vieną geriausių neurochirurgų pasaulyje. Deja, jo misija galbėti jau baigta. Nes jo paties išgelbėti nepavyko. Dideli profesiniai planai, šeimyninis gyvenimas ir … liga, kirtusi be galimybės pasveikti. Apie perdėliotus gyvenimo planus ir vidines audras pasakoja pats šio likimo savininkas – tiek kiek spėjo. Itin jautriems – neskaityti. Patiko, nes įgalino gyventi DABAR.

 
Viena iš patogiausiai perskaitytų knygų apie nepatogius vadovų sprendimus, susijusius su komanda. Kodėl ir kaip jie tai daro – atskleidžiamos kortos ir jų kombinacijos, kurios padeda laimėti komandos efektyvumą, tvirtumą ir rezultatus. Per siužetą, primenantį romaną, papasakota tai, kas gali sugriauti net profesionalų komandą ir tai, kas gali ją vėl sujungti į tvirtą kumštį. Rekomenduojama perskaityti ne tik vadovams, bet ir jų pavaldiniams. Aiškiai, įtraukiančiai ir įsimintinai. Patiko, nes apie verslą kitaip.
 
Beskaitant gali apimti noras stryktelt iš vietos ir iškart imtis veiksmų – mankštintis, sveikiau maitintis, o vėliau ir didesnių pokyčių. Asmenybės augimas pateiktas per sveikatingumą. Apie tai, kaip sportas gali keisti gyvenimus ir kaip nesuklupti norint pokyčio „per vieną naktį”. Sudėliojanti mintis ir žingsnius, lengvai ir nenuobodžiai pateikta, pilna istorijų, autoritetinga knyga. Patiko, nes užmotyvavo.
 
Vienas tobuliausių skaitytų romanų. Patiks Murakamio ir kitų rytų autorių gerbėjams. Knyga, kurios ne tik pavadinimas, bet ir viršelis turi „būtį”. Kad ir kas tai bebūtų: paslaptis ar atviras buvimas. Istorija skaitosi lyg plauktum – kartais nebesupranti, kurioje siužetinėje linijoje randiesi ir, atrodo, lyg pats dalyvautum toje detektyvą primenančioje būtyje. Egzistencinė tematika perpinta su žemiškomis patyčiomis ir humanizmo prasmės paieškomis. Vertas laiko, daug žadantis ir daug duodantis, užpildantis kūrinys. Patiko, nes jaučiausi lyg meditacijoj.

 
Tikras, paprastas, geras lietuviškas romanas apie gyvenimą kaime gerus šimtą metų atgal. Koks buvo tas moterų, vyrų ir šeimų likimas. Kas juos jungė ir kas išskyrė. Kokia buvo jų kasdienybė. Perskaitę apsidžiaugsite savo dabartinėmis problemomis, nes į šiuos puslapius savęs „įterpti” tikriausiai nepanorėtų niekas – net šių dienų Lietuvos kaimo gyventojas. Būtina perskaityti visiems miestiečiams, kuriems iki pilnos laimės trūksta eilinio atlyginimo pakėlimo keliais procentais. Patiko, nes parodė, kaip gerai gyvenu.

Jei patiko „Saulėlydžio” serija, patiks ir ši istorija. Puslapis po puslapio ir knygos pabaiga jau čia pat. Įtraukiantis fantastinis siužetas persipynęs su giliomis sąmoningumo temomis. Apie pasirinkimus ir, aišku, apie meilę. Vienos skaitytojos gaus tiesiog skaitymo malonumą, kitos – tai, ko, galbūt, net nesitikėjo. Nustebino šio žanro kokybė. Lengva, atpalaiduoja ir neįpareigoja. Patiko, nes daug atviros aistros.
 
Knyga vaikams, kuri, tikėtina, mamai ir tėčiui patiks ne ką mažiau. O gal net labiau. Toks jau tas Dominykas – apžavi net nesistengdamas. Istorija, mokanti tikrųjų vertybių ir pateikta taip, kad vaikai ir suaugę atskirai pasiimtų tai, kas jiems aktualiausia. Galima skaityti visą knygą „vienu ypu“ arba mažomis porcijomis kas vakarą. Sumanu, gaivu ir juokinga. Patiko, nes neprailgo.