Apie akcijas ir ypatingus pasiūlymus sužinokite pirmi!
 

Interviu su Laura Sintija Černiauskaite

 
Kviečiame pasiklausyti interviu su Laura Sintija Černiauskaite. Rašytoją kalbina humanitarinių mokslų profesorė Audinga Tikuišienė.
 
 
Spalio 22 dieną leidykla „Alma littera“ žiniasklaidai pristatė naujausią Lauros Sintijos Černiauskaitės romaną „Benedikto slenksčiai“, kuris intriguoja tuo, kad istorija jame yra pasakojama vyro balsu.
 
„Lietuvių autorių knygų leidyba – vienas iš svarbesnių mūsų leidyklos prioritetų. Ne vienerius metus bendraujame su daugelio pamėgtais autoriais ir džiaugiamės galimybe išleisti naujus jų kūrinius. Laura Sintija Černiauskaitė neabejotinai yra viena perspektyviausių ir ryškiausių jaunosios kartos rašytojų, todėl naujas ir savitas šios autorės kūrinys yra svarbus ir lauktas įvykis ne tik leidyklai, bet ir skaitytojams“, – sako leidyklos „Alma littera“ vyriausioji redaktorė Danguolė Viliūnienė.

„Benedikto slenksčiai“ – antrasis rašytojos romanas, kuriame rašytoja dėmesį sutelkia į jauno žmogaus brendimo istoriją. Vaikystėje mamos paliktas Benas ieško būdų savaip pažinti pasaulį. Jo svarbiausi žingsniai per gyvenimą ir yra tie slenksčiai, kuriuos įveikdamas jaunuolis kuria savo asmenybę. Tai skaudi ir viltinga knyga apie jauno žmogaus brandą, jo siekius ir netektis. Aštrus gyvenimo tikrovės pjūvis, įžvalgus psichologizmas, turtinga, poetiška kalba sieja šį nevienadienį romaną su geriausiais lietuvių literatūros klasikos kūriniais.

L. S. Černiauskaitė jau yra išleidusi 4 knygas: „Trys paros prie mylimosios slenksčio“ (1994), „Liučė čiuožia“ (2003), „Artumo jausmas“ (2005) ir „Kvėpavimas į marmurą“ (2006). Už pirmąją knygą ji buvo apdovanota pirmo laipsnio diplomu už geriausią moksleivišką prozą ir gavo Lietuvos rašytojų sąjungos prizą už įsimintiniausią literatūrinį debiutą. Algirdas Latėnas pjesę „Liučė čiuožia“ pastatė Jaunimo teatre, V. Skvorcovas – Kazancevo ir Roščino jaunosios dramaturgijos centre, Maskvoje. 2004 m. ši pjesė laimėjo pirmąją vietą Berlyno teatrų festivalyje „Theatertreffen“. 2006 metais „Artumo jausmas“ buvo išrinkta į geriausių lietuviškų knygų penketuką. Kritikai pripažįsta, kad L. S. Černiauskaitė yra viena talentingiausių ir perspektyviausių šiandienos lietuvių rašytojų.