20%
20%

Achilo giesmė

ISBN kodas: 9786094794407, EAN kodas: 9786094794407

The Song of Achilles

Madeline Miller

Vertinimas nėra galimas:
90% of 100
(įvertinimai 2)
Nominuota!

ISBN kodas: 9786094794407, EAN kodas: 9786094794407, SKU: 000000000002187009, Puslapių skaičius: 384, Spalvingumas: Nespalvotas, Viršelio tipas: Kietas, Leidimo metai: 2021-06-02, Kalba, iš kurios versta: Anglų, Originalo kalba: Anglų, Formatas: 21x14,5x4,8, Knygyne: 17.99, Vertėjas: Adonė Mitkevičienė, Leidykla: Baltų lankų leidyba, UAB

Ypatinga kaina
14,39 €
Knygyne
17,99 €

Sutaupote 3,60 € (20%)

Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Apie prekę

Jūrų nimfos Tetidės ir karaliaus Pelėjo sūnus Achilas, „geriausias iš graikų“, – tvirtas ir mitrus gražuolis, kuriam neatsispiria nė vienas sutiktasis. Patroklas – nerangus jaunuolis, dėl beprasmiškai žiauraus poelgio ištremtas iš savo tėvynės į Pelėjo rūmus. Nepaisydami tarpusavio skirtumų, Achilas ir Patroklas susidraugauja. Kartu mokydamiesi karo ir medicinos menų, jie tampa vis artimesni ir įsimyli, nors rizikuoja užrūstinti nuožmiąją Tetidę, nepritariančią jų jausmams. 

Pasklidus žiniai, kad Spartos karaliaus žmoną Helenę pagrobė Trojos karaliaus sūnus Paris, Achilas iškeliauja į žygį prieš Troją pasitikti išpranašauto likimo, o nerimo dėl mylimojo kamuojamas Patroklas seka paskui. Jiedu nė nenutuokia, kokių sunkių išbandymų ir siaubingų aukų iš jų pareikalaus rūsčiosios lemties deivės moiros.

Įkvėptas Homero „Iliados“, romanas „Achilo giesmė“ – tai istorija apie žemiškus dievus ir dieviškus žmones, jų likimus, kovą dėl valdžios, nemirtingą šlovę, aistras, išdavystes ir meilę. Per jų poetiškai ir vaizdingai papasakotus likimus atgyja nemarios Trojos karo ir Antikos legendos.

„Laikui nepavaldi meilės istorija.“
O, The Oprah magazine

„Savitai papasakodama vieną iš seniausių pasaulio istorijų apie įsimylėjusius vyrus, karą ir ypatingas moteris, autorė užkariauja naujas literatūros teritorijas.“
Publishers Weekly 

„Pats verčiausias laimėjimo – originalus, aistringas, išradingas ir pakilus pasakojimas.“
Joanna Trollope, 2012 m. „Orange Prize for Fiction“ komisijos pirmininkė

Madeline Miller (Madelina Miler, gim. 1978 Bostone, JAV) įgijo klasikinės filologijos magistro laipsnį Browno universitete, taip pat mokėsi Jeilio dramos mokykloje. „Achilo giesmė“ – jos pirmas romanas, 2012 m. pelnęs „Orange Prize for Fiction“ (dab. „Women’s Prize for Fiction“) literatūros premiją ir iki šiol nesitraukiantis iš pasaulinių bestselerių sąrašų. Leidykla „Baltos lankos“ taip pat išleido M. Miller antrąjį romaną „Kirkė“, kuris įtrauktas į trumpąjį 2019 m. „Women’s Prize for Fiction“ sąrašą.


Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 2)
TOP komentarai
  1. 100%
    Stebino, ramino, erzino, nervino, liūdino ir galop nudžiugino. Tikras literatūros šedevras, vertas didžiausių aplodismentų. Nors idėja gal ir nėra kažkuo išskirtinė ir nauja, bet autorei puikai pavyko ją išplėtoti ir išpildyti. Nors knygos anotacijoje rašoma apie meilę, ji aprašoma gana nedaug, bet labai taikliais ir nuostabiais žodžiais, Kitaip tariant tikrai nėra per saldi. Netrūksta veiksmo, įvairių posūkių, veikėjų charakteriai prikausto. Skamba gan dviprasmiškai, bet viskas taip netikroviška, bet tuo pat metu taip tikra ir realu. Autorė savo kūriniu neabejotinai palieka kažkokią žymą atmintyje, kuri verčia susimąstyti, sustoti ir pagalvoti, ar tik čia nematome savęs ir šių dienų problemų. Ar nematai čia savęs. Užtikrinta vieta mano mėgstamiausių knygų trejetuke.
  2. 80%
    Labai įdomiai, intriguojančiai rašytojos atgaivinta klasikinė antikos istorija apie Trojos karą.
Visi komentarai
    Daugiau įvertinimų ()
    Jums taip pat gali patikti...