35%
35%
TOP
TOP

Akligatvis

Apple Tree Yard

Louise Doughty

Vertinimas nėra galimas:
87% of 100
(įvertinimai 15)
Nominuota!
Knyga, virtusi filmu

Featured Product: Ne, EAN kodas: 9786090133132, ISBN kodas: 9786090133132, SKU: 000000000001111276, Puslapių skaičius: 368, Spalvingumas: Dvispalvis, Viršelio tipas: Kietas, Kalba, iš kurios versta: Anglų, Originalo kalba: Anglų, Leidimo metai: 2018-06-13, Formatas: 23,5x14,3x3,2, Knygyne: 19.39, Leidykla: Alma littera , Vertėjas: Jonas Čeponis

Ypatinga kaina 12,60 €
Knygyne 19,39 €

Sutaupote 6,79 € (35%)

Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Apie prekę

Niūrus ir įtraukiantis erotinis trileris apie neištikimybę, seksą, apgavystes ir žmogžudystę. Pagrindinei „Akligatvio“ herojei Ivonai, įsipainiojusiai į aistringą romaną su žaviu nepažįstamuoju, pamažu iš rankų ima slysti viskas, ką ji ilgai kūrė: įspūdinga karjera, darni šeima ir išpuoselėti, pavydą keliantys namai. Meistriškai parašytas psichologinis trileris apie lemtingus pasirinkimus ir kainą, mokamą už savo klaidas.

Neseniai 50-metį perkopusi Ivona Karmaikl visą gyvenimą sunkiai dirbo, kad turėtų gražius namus, saugią šeimą ir pagarbos vertą mokslinę karjerą. Viskas pasikeičia, kai ji užmezga aistringą romaną su žaviu nepažįstamuoju. Iš pradžių Ivona sėkmingai balansuoja tarp ankstesnio gyvenimo ir naujosios aistros, bet pasikliovusi meilužio patarimais, Ivona netrukus įtraukiama į grėsmingą įvykių sūkurį, grasinantį sugriauti kruopščiai kurtą gyvenimą.

Kupinas netikėtų siužeto posūkių „Akligatvis“ yra įtraukiantis psichologinis trileris apie neištikimybę, gyvenimo vertybes ir lemtingų pasirinkimų padarinius. 2017 m. romanas perkeltas ir į televizijos ekranus – Didžiojoje Britanijoje sukurtame mini seriale pagrindinę heroję Ivoną įkūnija aktorė Emily Watson.

„Akligatvis“ yra septintasis Londone gyvenančios rašytojos, žurnalistės ir kultūros kritikės Louise Doughty (Luizos Dauti) romanas. 1963 m. gimusi kūrėja taip pat rašo dramas, trumpus radijo apsakymus ir yra išleidusi vieną negrožinės literatūros knygą „A Novel in a Year“, grįstą savo populiaria laikraščio skiltimi.

Knyga nominuota CWA Steel Dagger apdovanojimui bei metų trilerio titului D. Britanijos National Book Award apdovanojimuose.
Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 15)
TOP komentarai
 1. 100%
  Patiko šis psichologinis trileris. Įtraukia pagrindinės veikėjos pasakojimas, po truputį atskleidžiamos detalės, auganti įtampa.
 2. 100%
  Geras psichologinis kurinys.
 3. 100%
  Pati seku daugumą tinklaraščių, kurie susiję su knygomis, priklausau knygų mylėtojų, aptarinėtojų ir panašiems klubams ir, pradėdama rašyti savo asmeninį tinklaraštį, prisižadėjau, kad skaitysiu ir aptarsiu ne šiuo metu „einamas“ knygas, o ieškosiu kažko kito, neatrastų knygų, arba knygų, kurios nepelnytai pamirštos, arba galbūt kažkiek viešumo mane įpareigos paimti į rankas „sunkiąją artileriją“  Bet taip „sukrito“, kad bibliotekoje rezervuotos knygos „Akligatvis“, „Saros raktas“, „Sausra“, „Penki kampai“, be kurių aptarimo šiuo metu neapsieina beveik nei viena knygų mylėtoja, vienu metu pateko man į rankas. Tad, su džiaugsmu ir vėjeliu (nes šių knygų eilėje laukia bent trys žmonės) pirmyn!
  Louise Doughty “Akligatvis” pristatomas kaip niūrus, įtraukiantis erotinis trileris. Trilerio tikslas yra prikaustyti ir išlaikyti žiūrovo dėmesį. Manąjį taip prikaustė, kad tarp daugybės darbų 364 psl. perskaičiau per dvi dienas Knyga ir jos nuotaika, netgi siužetas man priminė seną gerą filmą su Jennifer Anniston, Clive Owen, Vincent Cassel “Sugundytas”  Istorija tipinė –iš pažiūros tobula šeima, geras, bet nuobodus, nuspėjamas vyras, karjeros aukštumos ir…tuštumos jausmas?..noras rizikuoti?... supurtyti savo tobulą pasaulį?
  Knygos pasaktoja moteris, knyga parašyta pirmuoju asmeniu, atskleidžiant moters vidinį pasaulį, sprendimų priėmimo motyvus, savijautą, elgesio priežastis. Patiko, kad čia nesijaučia savigraužos ir saviplakos, kaltinimų, tai yra, moteris neprisiima aukos vaidmens. Man visada įdomios knygos, atskleidžiančios moters vidinį pasaulį, mąstymą, nes pagalvoju, kaip elgčiausi aš? Beje, ši knyga man asociuojasi su kitomis knygomis, kuriose nagrinėjama neištikimybės tema moters akimis, tai nuostabioji Jill Alexander Essbaum knyga “Hausfrau”, taip pat Leïla Slimani „Žmogėdros sode“, Sarah Pinborough „Ydingas ratas“.
  Nors istorija pristatoma kaip vieno blogo sprendimo pasekmė, tačiau perskaičiusi knygą susimąsčiau, kuris sprendimas čia buvo lemiamas? Nes siužeto posūkių knygoje ne vienas, veikėjai elgiasi nestreotipiškai.
  Įdomu tai, kad Ivona, knygos herojė ir istorijos pasakotoja, asmeniškai nepriėmė nei vieno sprendimo, ji tarsi plaukė pasroviui, sprendimai buvo priimti daugiausiai jos mylimojo. Bet kadangi knyga parašyta pirmuoju asmeniu, to vyro elgesio motyvų mes nesužinosime, teliks spėlioti, kodėl jis toks.
  Knyga turi dar vieną kozirį – nemaža dalis knygos veiksmo vyksta teismo salėje. Anot herojės “<…> per salę tikrai nuvilnija nekantraus laukimo šiurpuys, tartum zoologijos sode būtų atėjęs šėrimo metas? “. Ar jūs, stebėdami teismo procesą, kriminalines žinias, nesijaučiate taip pačiai? Beje, ši teisminė knygos dalis man priminė kitą gerą knygą - Malin Persson Giolito „Didžiausia iš visų“.
  Gera knyga, kurios rašymo stilius intelektualus, nebanalus, tai nėra tas detektyvas ar trileris graužtukas – kurį sugrauži, išmeti ir pamiršti.


Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()