Apie akcijas ir ypatingus pasiūlymus sužinokite pirmi!
 

Aktoriai, režisieriai ir kasininkės.Ko nematė žiūrovai

Nijolė Narmontaitė

336 p., kietas virš.,

spalv.,

iliustr.,

24x17,3x3,2 cm,

Alma littera, 2014,

ISBN 9786090116333,

Prekės kodas 9786090116333.

Klubo kaina:
13,10
Knygyne:
14,89
Sutaupote:
1,79  (12% )

Nemokamas pristatymas Lietuvoje
perkant už 21,00 €

Knygų klubo nariams

  Į lentyną

Geriausi Komentarai

Sabina
 
Puiki knyga! Visų pirma praskleidžia teatro ir kino virtuvės užkulisius. Antra, daro tai nuotaikingai, per humoro prizmę, kas leidžia niūrią dieną pasikelti sau nuotaiką. Šmaikščios iliustracijos pagyvina knygą, itin dera su aprašomomis istorijomis.

Apie knygą

Jeigu nori sau ar kam kitam pakelti nuotaiką, čiupk šią knygą. Čia sudėtos smagios, keistos, kartais mistiškos istorijos, kurios nutiko aktoriams, režisieriams ir kasininkėms. Užrašytos ir teatrinės legendos, keliaujančios iš lūpų į lūpas. Aktorės Nijolės Narmontaitės kalbinti kolegos papasakojo savo nuotykius scenoje, filmavimo aikštelėse, gastrolėse. „Klausydamasi tų istorijų tiek juokiausi... Kaip niekada gyvenime“, – sako knygos autorė.

Nutikimus iš savo gyvenimo pasakoja Vytautas Anužis, Gražina Balandytė, Andrius Bialobžeskis, Juozas Budraitis, Olita Dautartaitė, Eglė Gabrėnaitė, Sergejus Gamovas, Vytautas Juozapaitis, Jurgita Jurkutė, Rimgaudas Antanas Karvelis, Dainius Kazlauskas, Albinas Keleris, Virginija Kochanskytė, Oskaras Koršunovas, „Liūdni slibinai“, Nijolė Narmontaitė, Jūratė Onaitytė, Gytis Padegimas, Algirdas Paulavičius, Algimantas Puipa, Nelė Savičenko, Vytautas Tomkus, Rimas Tuminas, Viktoras Valašinas.

Nuo jų neatsilieka ir kasininkės.

Istorijas šmaikščiai iliustravo dailininkas Rimas Valeikis.

Aš, kaip ta Pepė Ilgakojinė, visą gyvenimą ieškau DŽIUGENOS – žiūrėdama gerą filmą ar spektaklį, skaitydama knygą, vairuodama automobilį, kalbėdama telefonu, kepdama pyragus, megzdama, gerdama kavą su kolegomis, kurių seniai nebuvau mačiusi. Taip kiekviena diena man tampa šviesesnė, o kartais ir didele švente pavirsta.

Bendraudama su žiūrovais visada papasakoju vieną kitą smagią istoriją, man pačiai nutikusią teatro scenoje ar filmuojantis. Ir tas užkrečiantis juokas salėje man pakišo puikią mintį: juk tokių istorijų neabejotinai gali papasakoti ir mano kolegos – aktoriai, režisieriai, o gal net teatro kasininkės.

Ir dar. Aš nuolat girdžiu: „Nijole, tu taip skaniai gamini. Na parašyk receptų knygą, parašyk.“

Aš – žmogus praktiškas, tad viską pateikiu vienoj lėkštėj: ir per gyvenimą sugaudytas džiugenas, ir juokingas savo kolegų gyvenimo akimirkas, ir mūsų visų gerumo receptus.

Ir tegu džiaugiasi Tavo širdis, mielas skaitytojau. Arba, kaip mes, žemaičiai, sakom – tego joukas dūšė.

Nijolė Narmontaitė, teatro ir kino aktorė
 
 
Recenzijos / atsiliepimai

Nijolė - mano Draugas, kuris niekada nenukabina nosies, nenuleidžia rankų, nesėdi sielvartaudama. Ji suranda savo KELIĄ. Šį kartą – tai knyga. Didžiulė dovana savo draugams, kolegoms, žiūrovams. Perskaičius knygą lieka begalinis DŽIAUGSMAS, ŠILUMA, MEILĖ ir ŠVELNUMAS visiems, su kuriais suvedė GYVENIMAS. AČIŪ NIJOLEI.
Eglė Gabrėnaitė, Lietuvos teatro ir kino aktorė


„Ši nuostabi knyga yra tikras lobynas. Tai nenutrūkstamo skaitymo malonumas, įdomiausias ne tik Lietuvos teatro ir kino užkulisinio gyvenimo žinynas, bet ir puikios nuotaikos linksmieji vitaminai kiekvienam.

Ypatingo talento aktorė, o nuo šiol ir rašytoja, Nijolė Narmontaitė įteikė nepaprastą dovaną Teatro metais. Pagaliau turime unikalų iš visos Lietuvos (ir ne tik) teatro ir kino užkulisinio gyvenimo linksmai dramatiškų istorijų bemaž enciklopedinį žinyną. Nijolė Narmontaitė prisiminė ne tik savo, bet sugebėjo prakalbinti kitus garsius Lietuvos ir užsienio teatro ir kino aktorius bei režisierius, kurie atvirai prisipažino linksmiausius ir dramatiškiausius savo ir kolegų užkulisinius nuotykius. Tai, ko nematė žiūrovai.

Neverta abejoti, kad ši Nijolės Narmontaitės knyga Nr.1 yra geriausia dovana Teatro metais kiekvienam lietuviui. Skaitymo malonumas su  vitaminais širdžiai, protui ir kūnui. Tobulas derinys. Sveikinu ir nekantriai laukiu tęsinio!“
Dr. Rasa Gečaitė, meno istorikė, kultūrologė, lingvistė


Ką ir bekalbėti – turime gražią knygą. Pirmiausia – gražią, nes pažintis su knyga prasideda vos ją paėmus į rankas. Visiems, kas dirbo prie apipavidalinimo - nuoširdus skaitytojų ačiū.

Didelis knygos privalumas, kad ji labai lengvai skaitoma.  Ir nenusibosta, nors istorijų daug. Tačiau teatrinio gyvenimo realybė, kuri taip skiriasi nuo to, ką mes matome scenoje yra taip įtikinamai gyva ir taip intensyviai gyvena savo gyvenimą, kad  pasineriame į ją, nugrimztame ir visą knygą perskaitome tarsi žiūrėtume ilgą, iš daugybės dalių sudarytą spektaklį, kuriame veikia visi žanrai, kuriame daugybė herojų, kuriame skirtingas laikas, skirtinga vieta ir visa tai – nematomas Lietuvos teatro kūnas.

Knyga reikšminga teatro istorijai. Knyga pilna realių Lietuvos kultūrai nusipelniusių žmonių, kurių  daugelio jau nebėra arba netrukus nebebus,  -  toks laiko dėsnis. Surinkti tuos „nutikimus“ – svarbus ir reikšmingas darbas, prikeliantis gyvus menininkus, nuimantis nuo jų daugybę sceninių kaukių ir atveriantis jų asmenybių ypatumus. Aktoriaus menas – tragiškiausias iš visų. Aktorius savo talentą gali išreikšti tik būdamas scenoje. Kiekviename vaidmenyje mes aktorių matome vis kitokį ir kiekviename  spektaklyje daugiau ar mažiau identifikuojame jo asmenybę su atliekamo vaidmens savitumais. Aktorius išeina iš kultūros ir  iš gyvenimo taip ir nepažintas iki galo. O jei jis staiga nebegauna vadmenų dėl kokio nors ministro sugalvotų „reformų“?.. Praeina keli metai ir mes niekad nebesusiesime asmeniniu memuarus  rašančios moters su kadaise Primadonos vardą jai dovanojusiu vaidmeniu...

Šioje knygoje ši galimybė yra suteikta. Vaidmenis mes žinome, nes tai užrašyti kūriniai, o čia matome ir aktorius - žmones. Meistrus, scenos grandus ir scenos tarnus - keisčiausiose  situacijose, kurios ištinka teatrinį stebuklą kuriantį artistą.

Nereikia ir sakyti, kad ši knyga kuo toliau, tuo bus vertingesnė, ji tarnaus teatrologams, teatro istorikams, tarnaus kultūros istorijai, o mūsų vaikams atskleis, koks gi buvo praėjusių dešimtmečių teatrinis gyvenimas Lietuvoje. Argi neįdomu būtų sužinoti Nelės Vosyliūtės  „nutikimus“, o Onos Rimaitės?..

Nijolė surinko pasakojimus, autentiškus, tikrus, labai gyvai perteikė. Jei galėtų – tegul būna padėta jai surinkti dar kokias keturias knygas – apie visus su kuriais susidūrė, kuriuos pažįsta, kurie kartais būdami tokie nepanašūs į savo  suvaidintus personažus liudija ir liudys mums stebuklingą persikūnijimo galią, kuri gimsta tik iš talento, kartais pasislėpusio paprastame, kol jis neatsiduria ant scenos, žmoguje.

Ačiū autorei, skaityti buvo labai įdomu ir labai brangu.

Sėkmės ir paramos dirbant puikų darbą!..
Vidmantė Jasukaitytė, Kovo 11-osios Akto signatarė rašytoja
Aktoriai, rezisieriai ir kasininkes. Ko nemate ziurovai
Aktoriai, rezisieriai ir kasininkes. Ko nemate ziurovai

 

Apie Nijolė Narmontaitė

Nijolė Narmontaitė

Populiari kino, televizijos ir teatro aktorė, knygų "Aktoriai, režisieriai ir kasininkės. Ko nematė žiūrovai", "Aktoriai, režisieriai ir studentai. Ko nematė žiūrovai" autorė.

Komentaras