Alkio biografija

ISBN kodas: 9955089199, EAN kodas: 9789955089193

Biographie de la Faim

Amelie Nothomb

Vertinimas nėra galimas:
80% of 100
(įvertinimas 1)

EAN kodas: 9789955089193, ISBN kodas: 9955089199, SKU: 000000000001101390, Knygos formatas: Popierinė knyga, Kalba, iš kurios versta: Prancūzų, Puslapių skaičius: 200, Spalvingumas: Nespalvotas, Viršelio tipas: Kietas, Originalo kalba: Prancūzų, Formatas: 13x20,5, Leidykla: Alma littera , Vertėjas: Dainius Gintalas

Ypatinga kaina
5,69 €
Išparduota
Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Norėdami gauti pranešimus apie knygą, įveskite savo el.pašto adresą.

Apie prekę

Autobiografinėje prisiminimų ir pamąstymų knygoje “Alkio biografija” autorė Amélie Nothomb atveria neįtikėtiną nuotykių, kančios ir paradoksų kupiną mergaitės vunderkindės pasaulį. Pagrindinė romano herojė su savo tėvu diplomatu, mama, broliu ir seserimi blaškosi po įvairias šalis – Japoniją, Kiniją, Ameriką, Bangladešą, Birmą, Laosą – ir per šias klajones filosofuoja apie istorinius, socialinius ir netgi kultūrologinius alkio aspektus. Alkis, jos manymu, yra vidinės energijos šaltinis, pagrindinis gyvenimo variklis. Perfrazuodama garsiąją Gustave’o Flaubert’o frazę, autorė teigia: “Alkis – tai aš”. Pilvo alkį Nothomb tiesiogiai sieja su visa ko alkiu – visavertės būties stoka, kankinama tuštuma ir siekiu tą tuštumą kuo nors užpildyti. Knygoje bandoma įminti Vanuatu salyno gyventojų amžino nevalgumo mįslę, supriešinti jį su kinų ir kitų pasaulio tautų rajumu. Taip pat skaitytojas čia susidurs su patologinėmis mažametės herojės būsenomis: bulimija (nepasotinamu rajumu), anoreksija (nevalgumu) bei potomanija (nepaliaujamu troškuliu). O kur dar vaiko polinkis į alkoholizmą, dramatiška ir drauge komiška mergaitės patirtis japonų darželyje ir amerikiečių mokykloje, susitikimai su raupsuotaisiais, sukrečiantis pasakojimas apie Gyvosios Deivės šventyklą, nenumaldomas saldumynų, žemėlapių pažinimo, knygų, žodžių ir meilės troškulys. Visa tai ir daugelį kitų pikantiškų detalių atskleis kandaus humoro ir ironijos kupina , elegantišku stiliumi parašyta knyga.
 
Apie autorę:
 
Intelektualioji prancūzų rašytoja Amélie Nothomb stebina savo išradingumu ir drąsa, įdomiai suregztais siužetais, netikėtomis idėjomis. A. Nothomb romanai išversti į 30 pasaulio kalbų.
 

 

Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimas 1)
TOP komentarai
  1. 80%
    Idealizuotos vaikystės ir paauglystės kompleksų istorija, perteikta šmaikščiu ir greitai suvalgomu tekstu.
Visi komentarai
    Daugiau įvertinimų ()
    Jums taip pat gali patikti...