GERA KAINA

Amerikana

ISBN kodas: 9786094801235, EAN kodas: 9786094801235

Americanah

Chimamanda Ngozi Adichie

Vertinimas nėra galimas:
67% of 100
(įvertinimai 11)
Nominuota!

SKU: 000000000002182726, ISBN kodas: 9786094801235, EAN kodas: 9786094801235, Kalba, iš kurios versta: Anglų, Puslapių skaičius: 616, Viršelio tipas: Kietas, Spalvingumas: Nespalvotas, Originalo kalba: Anglų, Leidimo metai: 2019-11-28, Formatas: 21,7x14,5x5, Leidykla: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla , Vertėjas: Marija Bogušytė

Ypatinga kaina
7,20 €
Išparduota
Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Norėdami gauti pranešimus apie knygą, įveskite savo el.pašto adresą.

Apie prekę


DIDINGA MEILĖS ISTORIJA, KARTU IR ŠMAIKŠTI VISUOMENĖS KRITIKA

Jauni ir įsimylėję Ifemelu ir Obinzė palieka gimtąją Nigeriją, valdomą kariniu kumščiu, ir išvyksta į Vakarus. Savimi pasitikinti gražuolė Ifemelu atsiduria JAV. Ten, nepaisant jos akademinių laimėjimų, ji pirmąkart gyvenime susiduria su tuo, ką reiškia odos spalva. Ramus, mąslus Obinzė nori prie jos prisijungti, bet Amerika po Rugsėjo 11-osios jo neįsileidžia, ir jis priverstas gyventi pavojingą imigranto be dokumentų gyvenimą Londone. Po ilgų penkiolikos metų jiedu susitinka jau pasikeitusioje Nigerijoje, vedami aistros vienas kitam ir paliktai tėvynei.

Garsiausia šiuolaikinė Nigerijos rašytoja Chimamanda Ngozi Adichie – kartu ir viena skaitomiausių Afrikos autorių pasaulyje. Rašytojos knygose ypač daug dėmesio skiriama moterims ir jų patirtims. Romanas „Amerikana“, angliškai pasirodęs 2013 m., tapo tarptautiniu bestseleriu ir yra išverstas į daugiau kaip 30 kalbų. Lietuviškai išleistos dvi rašytojos knygos: „Kinrožės žiedas“ (2005) ir „Pusė geltonos saulės“ (2012).

„Viena žymiausių šiandienos rašytojų pasakoja dviejų nigeriečių, besikuriančių gyvenimą JAV ir Didžiojoje Britanijoje istoriją; autorė kelia universalius rasės ir kultūrinių šaknų, afrikiečių diasporos patirties užsienyje, identiteto ir namų paieškos klausimus“, – Barack Obama.

„Tai meilės istorija, bet kartu ir įstabi šiuolaikinio požiūrio į rasę analizė, skrodžianti tris žemynus… Įtraukianti ir nepaleidžianti knyga“, – The Guardian.

„Nuostabi knyga… Tai retas atvejis šiuolaikinėje grožinėje literatūroje: sodri, didinga meilės istorija, kartu ir labai šmaikšti šiandienos visuomenės kritika“, – Vogue.
Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 11)
TOP komentarai
 1. 100%
  Labai gera knyga, kuri nagrinėja daugybę aktualių temų, o bene pagrindinė- rasizmas
 2. 100%
  Labai sužavėjusi knyga. Visada labiau vertinu romanus, kuriuose galima įžvelgti ir pamąstyti giliau. Šio romano viena iš pagrindinių temų juodaodžių diskriminacija. Ir nors atrodo, jog žinome daug, ir žinome kas gerai ir kas blogai, ši knyga leidžia tą temą pamatyti keliais sluoksniai, giliau, ir suvokti, kad mes tą temą matome labai paviršutiniškai. Tad manau tikrai verta paskaityti šią knygą kiekvienam, tam kad suvoktų kokia ta diskriminacija iš tiesų. Na o kai skaitai knygą kalbančią rimtomis temomis bet persipynusią su romano siužetu tai knyga skaitosi dar greičiau ir lengviau. Nor
 3. 80%
  Maniau, kad knyga sieks senesnius laikus, daugiau bus apie vergiją. Tad truputį nustebau, kad laikai naujesnės kartos. Nepasiant to, knyga tikrai įdomi. Nors tarpais erzino rasizmo temos, atrodė tas pats per tą patį. Kita vertus, tai reikalinga norint išryškinti kūrinį. Džiaugiuosi, kad ši knyga pateko į mano rankas.
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()
  Jums taip pat gali patikti...