50%
50%

Anglė su dviračiu

ISBN kodas: 9786090136362, EAN kodas: 9786090136362

Une anglaise à bicyclette

Didier Decoin

Vertinimas nėra galimas:
60% of 100
(įvertinimai 7)

ISBN kodas: 9786090136362, EAN kodas: 9786090136362, SKU: 000000000001111246, Spalvingumas: Nespalvotas, Viršelio tipas: Kietas, Kalba, iš kurios versta: Prancūzų, Originalo kalba: Prancūzų, Puslapių skaičius: 272, Leidimo metai: 2019-03-05, Formatas: 23,5x14,3x2,4, Knygyne: 16.49, Leidykla: Alma littera , Vertėjas: Valdas Petrauskas

Ypatinga kaina 8,24 € Knygyne 16,49 €

Sutaupote 8,25 € (50%)

Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Apie prekę

Prancūzų rašytojas Didier Decoinas lietuvių skaitytojams jau pažįstamas iš romano „Karpiai imperatoriui“ („Alma littera“, 2018). Šįkart Gonkūrų premijos laureatas pasakoja ne mažiau poetišką ir užburiančią istoriją, kurios veiksmas vyksta praėjusio amžiaus pradžios Anglijoje.

Viskas prasidėjo kelios dienos po 1890 metų Kalėdų, kai amerikiečių kareiviai išžudė sijų genties lakotų indėnų kaimą. Viena iš nedaugelio po šių skerdynių likusių gyvųjų buvo mergytė Ehavė, kurios vardas lakotų kalba reiškia Mergina-Kuri-Juokiasi. Nieko šiame pasaulyje nebeturinčią trimetę našlaitę priglaudžia anglų fotografas Džeisonas Flaneris. Žmoną palaidojęs vienišas jaunas našlys, apimtas gailestingumo, parsiveža mergaitę namo į Jorkšyro grafystę ir augina kaip savo dukrą, nė neįtardamas atradęs savo gyvenimo meilę.
Nuo savo šaknų atskirtai, į gražuolę merginą išaugusiai Emilei Amerikos prerijų mustangą pakeičia neįtikima tų laikų technikos naujovė – dviratis. Kaip dovaną gavusi jį iš Džeisono, mergina ant dviračio praleidžia vis daugiau laiko ir keliaudama pamažu atranda visiškai naują pasaulį.
Didier Decoino kūryba išsiskiria pasakojimo sodrumu ir temų universalumu. Nors „Anglės su dviračiu“ istorija vyksta daugiau nei prieš šimtą metų, knygoje paliečiamos temos bei nagrinėjamos problemos nepraranda aktualumo ir mūsų dienomis.

Garsus prancūzų rašytojas Didier Decoinas yra 27 romanų autorius, visame pasaulyje vertinamas ir skaitytojų, ir kritikų. D. Decoinas 1977 m. buvo apdovanotas prestižiškiausia šalies Gonkūrų literatūros premija.
„D. Decoino kūryba pasižymi subtilumu, grožiu ir paslaptimi. O elegantiškas jo rašymo stilius skaitymą paverčia tikru malonumu“. – Le MondeSkaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 7)
TOP komentarai
 1. 100%
  Labai patiko! Knyga iš serijos "negali atsitraukti".
 2. 100%
  Tai pirma pažintis su šio rašytojo kūryba. Autoriaus pasakojimas dvelkia tokia ramybe, o pasakoja apie indėnų žudynes Pietų Dokotoje, apie kilnų anglų fotografo Džeisono Flanerio poelgį. Jis parsiveža Ehave(Emilę), likusią gyvą, į dvarą Jorkšyre -Doros namus ir užaugina. Taip ir nesugebėjo jos atiduoti į prieglaudą. Ryškiai iškyla aplinka, į kurią patenka trejų metukų indėnų mergaitė, kaip susiklosto jos likimas, kada užgimė jausmai savajam gelbėtojui, jos likimas netekus mylimo žmogaus. Įdomu, nes knygos puslapiuose susitinki ir su kaip tik tuo metu Anglijoje gyvenusiu seru Artūru Konanu Doiliu, kuris tiesiog apsėstas dvasingumo, norintis išsaugoti išgirstą fantastišką istoriją apie mergaites ir jų matytas fėjas. Garsus rašytojas apsaugo mergaičių tiesą ir jų melus.
  Įdomu ir malonu skaityti.
 3. 80%
  Savaip keista ir įdomi knyga. Iš mirties spąstų išgelbėta, pargabenta į Angliją ir našlio fotografo užauginta indėnų mergaitė tampa gražuole ir tampa savo įtėvio žmona. Knygoje randamas požiūris į tuometį meną, net klastotes, susiduriama su parapsichlogija, fėjomis, medicina. Nelabai supratau kokia tikroji buvo autoriaus mintis, bet žavėjo anglė-dokotė, pasikinliusi dviratį, nepaprastas atsidavimas ją užauginusiam vyrui, stengimamsis pritapti jo aplinkoje. Ir šio vyro begalinė meilė šiai svetimšalei, be kurios jis jau nesugebėjo gyventi. Eimė pagal santuoką anglė, bet - dokotė iš prigimties.
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()
  Jums taip pat gali patikti...