35%
35%
Nauja
Nauja

Apie ungurius ir žmones: mįslingiausios pasaulio žuvies istorija

Ålevangeliet

Patrik Svensson

Vertinimas nėra galimas:
80% of 100
(įvertinimai 2)

SKU: 000000000002183699, EAN kodas: 9786094793288, ISBN kodas: 9786094793288, Spalvingumas: Nespalvotas, Viršelio tipas: Kietas, Kalba, iš kurios versta: Švedų, Originalo kalba: Švedų, Puslapių skaičius: 240, Leidimo metai: 2020-04-28, Formatas: 21x14,5x1,9, Knygyne: 14.99, Leidykla: Baltų lankų leidyba, UAB , Vertėjas: Alma Braškytė

Ypatinga kaina 9,74 € Knygyne 14,99 €

Sutaupote 5,25 € (35%)

Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Apie prekę


Kiek iš tiesų galima pažinti ungurį? Arba žmogų? Kartais pasirodo, kad šiuodu klausimai susiję. 

Stebėtinai mažai yra žinoma apie europinį ungurį (Anguilla anguilla). Tiesą sakant, tiek mažai, kad mokslininkai ir filosofai – nuo Aristotelio iki Freudo – ištisus amžius buvo tiesiog apsėsti „ungurio klausimo“: ar tai žuvis, ar kažkas visiškai kita? Kaip jis dauginasi? Ar leidžia ikrus, ar veda gyvus palikuonis? Ar yra belytė būtybė? Ar dvilytė? Kodėl kiekvienas europinis ungurys, gimęs Sargasų jūroje, išsiruošia į tūkstančių kilometrų kelionę gėlųjų vandenų link, ten įsikuria keliems dešimtmečiams, o atėjus laikui grįžta atgal į Sargasų jūrą neršti ir mirti? Net šiandien niekas nėra regėjęs besiporuojančių ar neršiančių ungurių. Ungurys mums – vis dar mįslė. 

Patrikas Svenssonas dar būdamas vaikas iš tėvo išmoko žvejoti ungurius. Jie valandų valandas tylėdami leisdavo dienas laukdami užkimbant šios sunkiai sugaunamos, neįspėjamos ir mįslingos žuvies. Mėgindamas užčiuopti ungurio paslaptį, autorius grįžta į savo vaikystės namus ir, rašydamas apie sūnaus ir tėvo ryšį ir jų bendrystę žuvaujant ungurius, paliečia universalius, bendražmogiškus klausimus apie gyvenimą ir mirtį: kas aš esu? Iš kur esu? Kur link keliauju? 

Gilus žmogaus likimo, laiko, šviesos ir tamsos, gyvenimo ir mirties apmąstymas.
Kirkus Reviews

Neabejotinai nuostabiausia dešimtmečio gamtos istorijos knyga. 
Mark Siddall, Amerikos gamtos istorijos muziejaus kuratorius ir profesorius

Ungurių istorija – viena mūsų planetos įspūdingiausių, bet lygiai tiek pat įspūdingas ir Svenssono pasakojimas apie mūsų būties paslaptis.
Bernd Heinrich, Vermonto universiteto biologijos profesorius

Patrik Svensson (Patrikas Svensonas, g. 1972 Švedijoje) – meno ir kultūros žurnalistas, rašytojas. Apie ungurius ir žmones yra jo debiutinė knyga, už kurią 2019 m. jis apdovanotas svarbiausiu Švedijos literatūros prizu – Augusto premija. Apie ungurius ir žmones tapo 2019 m. perkamiausia negrožine knyga Švedijoje ir bus išleista 34 šalyse.

Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 2)
TOP komentarai
  1. 100%
    Įdomi paslaptingiausioa žuvies istorija!
  2. 60%
    Gana informatyvi knyga, daug įdomių faktų apie ungurius.
Visi komentarai
    Daugiau įvertinimų ()
    Jums taip pat gali patikti...