20%
20%
Nauja
Nauja

Apšviestoji

Educated

Tara Westover

Vertinimas nėra galimas:
98% of 100
(įvertinimai 34)
Nominuota!

Featured Product: Ne, SKU: 000000000002179191, EAN kodas: 9786094800511, ISBN kodas: 9786094800511, Viršelio tipas: Kietas, Leidimo metai: 2018-12-06, Originalo kalba: Anglų, Kalba, iš kurios versta: Anglų, Puslapių skaičius: 456, Spalvingumas: Nespalvotas, Formatas: 21,7x14,5x4,3, Knygyne: 16.19, Leidykla: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla , Vertėjas: Aušra Stanaitytė - Karsokienė

Ypatinga kaina 12,95 €
Knygyne 16,19 €

Sutaupote 3,24 € (20%)

Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Apie prekę

„Apšviestoji“ – pirma autorės knyga – tapo pasauliniu bestseleriu.

„Apšviestoji“ – tai knyga apie kovą dėl savikūros, apie kraupią ištikimybę šeimai ir širdgėlą, kuri ištinka nutraukus saitus su artimiausiais žmonėmis. Pasitelkdama itin taiklias įžvalgas, – o būtent jomis ir išsiskiria visi didieji rašytojai, – Tara Westover sukūrė meistrišką, nepaprastai brandų, universalų pasakojimą apie pačią išsimokslinimo esmę: kas tai yra ir ką jis suteikia? Juk pirmučiausiai ne ką kita, o galimybę pažvelgti į savo gyvenimą šviežiomis akimis ir valią jį keisti. 
Tara Westover pirmąkart į mokslo įstaigą įžengė būdama septyniolikos. Gimusi survivalistų šeimoje kalnuose ji nuo mažens ruošėsi pasaulio pabaigai. Vasaromis talkindavo motinai, pribuvėjai, – rinkdavo žoleles, o žiemomis – padėdavo tėvui rūšiuoti metalo laužą.

Taros tėvas nepasitikėjo medicina, todėl mergaitė akyse nematė nė vieno gydytojo ar slaugės. Žaizdos būdavo gydomos namuose vaistažolėmis. Šeima gyveno visai atsiribojusi nuo visuomenės – nebuvo nieko, kas pasirūpintų vaikų mokslais.

Vis dėlto vienam Taros broliui sugebėjus įstoti į koledžą ir papasakojus apie anapus kalnų plytintį pasaulį, ji apsisprendė pakeisti savo gyvenimą. Mergina pradėjo mokytis savarankiškai ir galiausiai buvo priimta į Brigamo Jango universitetą. Čia pirmą kartą išgirdo apie tokius dalykus kaip Holokaustas ir Pilietinių teisių judėjimas. Žinių troškimas ją visiškai pakeitė ir nuvedė toli už vandenyno – į Harvardo ir Kembridžo universitetus.

Tara Westover gimė Aidaho valstijoje 1986 m. visiškai atsiribojusioje nuo išorinio pasaulio šeimoje ir buvo rengiama pasaulio pabaigai. Prieš tėvo valią pasiryžo siekti mokslo. 2008 m. Birgamo Jango universitete jai buvo suteiktas humanitarinių mokslų bakalauro laipsnis. Netrukus paskirta Gateso stipendija Kembridže. 2009 m. Kembridžo Šv. Trejybės koledže autorė gavo filosofijos magistro laipsnį, o 2010 m. tapo Harvardo universiteto vizituojančia stipendininke. 2014 m. grįžo į Kembridžą, ir ten jai buvo suteiktas istorijos mokslų daktaro laipsnis.

 • #1 NEW YORK TIMES, WALL STREET JOURNAL IR BOSTON GLOBE BESTSELERIS
 • WASHINGTON POST IR USA TODAY BESTSELERIS
 • THE CARNEGIE MEDAL OF EXCELLENCE PRIZO ILGASIS SĄRAŠAS
 • PREZIDENTO BARACKO OBAMOS 2018 M. REKOMENDUOJAMŲ VASAROS SKAITINIŲ SĄRAŠAS
 • VIENA IŠ TIME GERIAUSIŲ 2018 M. AUTOBIOGRAFIJŲ
 • VIENA IŠ PUBLISHERS WEEKLY 10 GERIAUSIŲ METŲ KNYGŲ
 • PBS NEWSHOUR/NEW YORK TIMES MĖNESIO KNYGA
 • GERIAUSIŲ 2018 M. KNYGŲ AMAZON REDAKTORIŲ PASIRINKIMAS #1.
Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 34)
TOP komentarai
 1. Dalia
  100%
  Gilus sukrėtimas, kad vyksta tokie dalykai. REKOMENDUOJU. Puikus rašymo stilius, labai lengvai skaitosi.
 2. Karolina
  100%
  Labai rekomenduoju, tai geriausia mano šiemet skaityta knyga! Kai kurios istorijos iš vienos šeimos gyvenimo tiesiog neįtikėtinos. Ir taip, didelė dalis jų - daugiau ar mažiau skaudžios, nors ir daug sėkmės, laimingų pabaigų. Bet kai kurių žmonių požiūris sukrečia. Priverčia susimąstyti apie kelias skirtingas tiesas, kelia šiaip daug minčių apie mūsų suvokimą, gėrį ir blogį, ir pan. Labai lengvai skaitoma, labai patiko rašymo stilius.
 3. Aurelija
  100%
  Labai patiko knyga. Negalėjau patikėti, kad tai TIKRA istorija. Vien iš noro pažinti pasaulį mergina pasiekė tiek daug. Mes mokslą suprantame, kaip savaime suprantamą dalyką, todėl jo aukštumų dažnai neturime motyvacijos siekti. Vis dėlto negaliu patikėti, kad jos tėvai liko nebausti už neatsakingą auklėjimą (rizika vaiko sveikata), o brolis už smurtą. Toliau sau gyvena ir daro pelningą biznį, neigia viską, sakosi esą tik jų dėka Tara pasiekė tiek daug... Gal ir tiesa - noras pabėgti iš to košmaro ir galimybė pažinti pasaulį, kurią tėvai atėmė iš vaiko, buvo pagrindinis Taros variklis.
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()