20%
20%

Ar Hitleris sirgo? Galutinis tyrimas

War Hitler krank? Ein abschließender Befund

Hans-Joachim Neumann, Henrik Eberle

EAN kodas: 9789955344131, ISBN kodas: 9789955344131, SKU: 000000000002150217, Puslapių skaičius: 336, Spalvingumas: Nespalvotas, Viršelio tipas: Minkštas, Kalba, iš kurios versta: Vokiečių, Leidimo metai: 2013-06-01, Formatas: 21,6x15x3, Knygyne: 11.39, Leidykla: Versus aureus, UAB leidykla , Vertėjas: Sondra Šulijienė

Ypatinga kaina 9,11 € Knygyne 11,39 €

Sutaupote 2,28 € (20%)

Išparduota
Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Norėdami gauti pranešimus apie knygą, įveskite savo el.pašto adresą.

Apie prekę

Knygos autoriai Hansas-Joachimas Neumannas ir Henrikas Eberle kelia pakankamai painius klausimus ir bando į juos atsakyti pasitelkdami asmeninio fiurerio gydytojo užrašus, konsultavusių medikų išvadas, atliktus farmakologinius tyrimus ir pokalbius su gausybe liudytojų, dieną naktį gyvenusių šalia Hitlerio. Taigi kokiomis ligomis iš tiesų sirgo nacionalsocialistų vadas? Kur slypi rasinės neapykantos šaknys? Ar Hitleris apskritai turėjo psichinę ligą? Ar jis buvo narkomanas?

Degradavusio, priklausomybės nuo medikamentų veikiamo psichopato Adolfo Hitlerio paveikslas vis dar gajus ir priskiriamas prie neblėstančių „didžiojo vokiečių nacijos gelbėtojo“ mitų. Tokį ilgalaikį domėjimąsi ir atsirandančias vis naujas teorijas apie būtybės, sumaniusios pragaištingiausią žmonijos istorijoje karą, prigimtį paaiškinti ir pagrįsti paprasta: kas įsako išžudyti milijonus nekaltų žmonių, turi būti ligonis, be abejonės, psichinis.

Karas baigėsi, praėjo keturi mėnesiai. Asmeninis Hitlerio gydytojas, profesorius, medicinos mokslų daktaras  Theodoras Morellas kameros draugui chirurgui, profesoriui ir medicinos mokslų daktarui Karlui Brandtui tvirtina, kad fiureris niekada nesirgo. Tokia žinia nustebina „eutanazijos“ specialistą, atsakingą už daugelį žudynių, kurias uoliai vykdė fiurerio parankiniai. Asmeninis gydytojas neva pasistengęs ir „galutinai pripumpavęs“ „mylimąjį fiurerį“ reikalingų vaistų dozių, o atbudus sąžinei nusprendęs išpažinti kaltę ir iškloti visą tiesą. Ar taip buvo, ar galime tikėti ir vienu, ir kitu vokiečių mediku? Mes žinome viena: Brandtas išsamiais išvedžiojimais apie Morellą ir Hitlerį atviravo su amerikiečių karininkais vien tam, kad išgelbėtų savo galvą.

Vis dėlto į klausimą, ar Hitleris „iš tiesų sirgo“, ir šiandien dar neatsakyta. Knygos autoriai Hansas-Joachimas Neumannas ir Henrikas Eberle nepaneigia, kad fiureris turėjo įvairių negalavimų. Remdamiesi fiurerio gydytojų užrašais, Vilko irštvos gyventojų – padėjėjų, sekretorių – pasakojimais ir atsiminimais, jie bando padėti tašką Hitlerio ligų istorijoje.

Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
TOP komentarai
  1. 100%
    Patiks tiems, kurie domisi istorija, knyga parašyta remiantis faktais, žmonių, kurie visada buvo šalia, užrašais ir liudijimais.
Visi komentarai
    Daugiau įvertinimų ()