ŽEMA KAINA

Aš dainuoju, o kalnas šoka

ISBN kodas: 9786090145913, EAN kodas: 9786090145913

CANTO JO I LA MUNTANYA BALLA

Irene Solà

Vertinimas nėra galimas:
95% of 100
(įvertinimai 4)

EAN kodas: 9786090145913, ISBN kodas: 9786090145913, SKU: 000000000001112529, Kalba, iš kurios versta: Katalonų, Puslapių skaičius: 208, Spalvingumas: Nespalvotas, Viršelio tipas: Kietas, Originalo kalba: Katalonų, Leidimo metai: 2021-05-31, Formatas: 21,3x14,3x1,9, Leidykla: Alma littera , Vertėjas: Valdas V. Petrauskas

Ypatinga kaina
6,74 €
Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Apie prekę

Romanas 2020 m. apdovanotas Europos Sąjungos literatūros premija.

Dainuoju šlaitą, viršukalnę, pievą,
dilgėles, erškėtrožes, gervuoges.
Dainuoju, lyg sodinu daržą,
lyg meistrauju stalą,
lyg statau namą,
lyg kopiu į kalvą,
lyg kremtu riešutą,
lyg pučiu ugnį.
Kaip Dievas, kuriantis gyvūnus ir augalus.
Aš dainuoju, o kalnas šoka. 

Apdainuoti ir legendomis apipinti Pirėnai – jie knibžda, kruta, gyvena savo kasdieną. Gyvastį čia keičia mirtis, o šiąją nauja gyvybė, ir sukasi taip viskas amžinu ratu. Grybai, stirna, lokys, debesys, viduramžių raganos ir vandenės – visa kalnų gyvybė šioje knygoje turi balsą. Pasakoja apie savo gyvenimą ir dalią. Žmonės taip pat. 

XX a. septintasis dešimtmetis, valstietis poetas Domenekas su žmona Zijone, gražia, ryžtinga miestiete, yra įsikūrę Matavakese, Domenekui priklausančioje aukštikalnių kaimo sodyboje netoli sienos su Prancūzija. Susilaukia jie dviejų atžalų, Mijos ir Ilario, ir gyvena ramias savo dienas nedidelėje kalniečių bendruomenėje. Tik amžina gyvenimo ir mirties kaita neaplenkia ir žmonių. Neaplenkia jų ir pats gyvenimas – meilė, draugystė ir netekties skausmas. 

Karta keičia kartą, o kalnai stovi, alsuoja, nepaleidžia čia užaugusiųjų, traukia atgal pas save pabėgusiuosius ir atima žadą retkarčiais užsukantiems. 

„Skaityti šią knygą – tai kaip gaivų vasaros rytą vos brėkštant saulei nerti nuogam į miškuose pasislėpusį kalnų upelį, iš jo vandenį geriant stirnai. Ši knyga mistiška, magiška, kupina mitologijos bei gyvenimo tikrovės. Ir beprotiškai gamtiška! Tiesiog nuostabi.“
Knygos viršelio autorė Kotryna 

Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 4)
TOP komentarai
 1. 100%
  Labai labai kitokia knyga, antgamtiška, mistiška, jautri. Labai įdomios asociacijos, kaip kiti objektai suvokia ir mąto mūsų pasaulį.
 2. 100%
  Išskirtinė knyga, tikrai verta perkskaityti
 3. 100%
  Ši knyga išsiskiria iš kitų mano skaitytų knygų savitu siužetu, ramybe, gamtos dvelksmu, paprastais, o kartais poetiškais personažais. Čia veikėjai ne tik žmonės, gyvūnai, kalnai. Jie visi alsuoja gyvybe, nepaprastu ryšiu, mitologiniais pasakojimais. Išryškėja istoriniai įvykiai, jų poveikis žmogui ir gamtai, meilė, ta paprasta kasdienybė, kuri supa žmogų nuo gimimo, paprastos šventės, ypač lokio šventė, visi aprašomieji elementai. Įdomu skaityti.
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()
  Jums taip pat gali patikti...