GERA KAINA
-10% su kodu: SUTAUPAU

Aš esu Malala

ISBN kodas: 9786090115701, EAN kodas: 9786090115701

I am Malala

Christina Lamb, Malala Yousafzai

Vertinimas nėra galimas:
90% of 100
(įvertinimai 23)
Nominuota!

EAN kodas: 9786090115701, ISBN kodas: 9786090115701, SKU: 000000000001109878, Knygos formatas: Popierinė knyga, Kalba, iš kurios versta: Anglų, Puslapių skaičius: 328, Spalvingumas: Spalvotas, Viršelio tipas: Kietas, Originalo kalba: Anglų, Leidimo metai: 2014-12-05, Formatas: 22x15x3, Leidykla: Alma littera , Vertėjas: Gabrielė Virbickienė

Ypatinga kaina
7,47 €
Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Apie prekę

Malala Jusafzai patraukė žiniasklaidos dėmesį būdama vienuolikos, kai ėmė rašyti BBC urdu kalba apie gyvenimą prasidėjus Talibano režimui. Prisidengusi Gulos Makai slapyvardžiu, ji dažnai kalbėdavo apie šeimos kovą už mergaičių išsilavinimą savo bendruomenėje.

2012 metų spalį Talibanas pasikėsino į Malalą. Grįžtant autobusu iš mokyklos mergaitei į galvą pataikė kulka. Malala per stebuklą liko gyva ir tęsia kovą už mokslą.

Esu iš šalies, sukurtos vidurnaktį. Kai vos nenumiriau, buvo ką tik po vidurdienio.

 „Aš esu Malala“ – įstabus pasakojimas apie šeimą, kurią iš gimtos šalies išvijo terorizmas, apie kovą už mergaičių teisę į mokslą, apie tėvą, kuris pats būdamas mokyklos savininkas, palaikė ir ragino dukterį rašyti ir lankyti mokyklą, ir apie drąsius tėvus, kurie be galo myli savo dukterį, nors jų visuomenė vertina tik sūnus. „Aš esu Malala“ privers jus patikėti vieno žmogaus balso galia sukelti pokyčius pasaulyje.

Kai Talibanas užėmė Svato slėnį Pakistane, Malala Juzafsai (Malala Yousafzai) ryžosi pasisakyti. 2012 metų spalio devintą, antradienį, vos nesumokėjo už tai savo gyvybe. Ji buvo pašauta į galvą iš arti, kai autobusu važiavo namo iš mokyklos. Nedaug kas tikėjo, kad Malala išgyvens. Tačiau Malala stebuklingai pasveiko ir iš atokaus šiaurės Pakistano kaimelio pateko į Jungtinių Tautų būstinės Niujorke sales. Sulaukusi šešiolikos, ji tapo pasauliniu taikaus protesto simboliu ir jauniausia pretendente į Nobelio taikos premiją.

KRISTINA LEMB (Christina Lamb) yra viena geriausių užsienio korespondenčių pasaulyje. Ji mokėsi Oksforde ir Harvarde, yra išleidusi penkias knygas, gavusi daugybę apdovanojimų.

 

Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 23)
TOP komentarai
 1. 100%
  „Aš esu Malala“ - autobiografinė knyga, palikusi man neišdildomą įspūdį. Tiesą sakant, šio kūrinio skaitymas man buvo iššūkis: galybė istorinių faktų ir datų, nežinomi terminai ir žodžiai, nepažįstamo krašto kultūra, religija ir tradicijos. Tačiau skaityti buvo sunku ne tik dėl krašto istorijos ir kultūros. Supratau, jog man, mergaitei, gyvenančiai šalyje, kurioje vyrauja taika, laisvė ir lygios teisės, yra visiškai nesuvokiama tai, kas vyksta tik už 4,5 tūkstančių kilometrų. Mums, atrodo, paprasti ir kasdieniniai dalykai: mergaitės gimimas, ėjimas į mokyklą, dėvėjimas tokių drabužių, kuriuos nori dėvėti, nuomonės reiškimas, vaikščiojimas be vyro palydos, Pakistane yra negerbiami bei draudžiami. Tačiau nepaisant visų grasinimų, bausmių ir engimo, drąsioji Malala nepasidavė. Ji buvo tėvo įkvėpta jaunoji kovotoja, kuri jau nuo mažens žinojo, jog yra gimusi kilnesniems tikslams. Malalos nesustabdė ir beveik mirtinas šūvis į galvą - jis tik dar labiau paskatino veikti. Veikti dėl savo krašto mergaičių teisių. Jos kalba, nuskriejusi per visą pasaulį, mane privertė susimąstyti, kad žodžiai - tai pats galingiausias ginklas, galintis pasaulį privesti prie taikos ir revoliucijos, o Malalos įsteigtas fondas įkvėpė daryti gera kitų žmonių labui.
 2. 100%
  Patiko, apie mergina, kuri kovojo uz teise i moksla.
 3. 100%
  Labai išsami knyga. Norintiems daugiau sužinoti apie Svato regiono istoriją ir politinę padėtį.
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()
  Jums taip pat gali patikti...