20%
20%

Atminties iliuzijos. Atmintis, užmarštis ir netikri prisiminimai

Dr. Julia Shaw

Vertinimas nėra galimas:
80% of 100
(įvertinimas 1)

SKU: 000000000002179456, EAN kodas: 9786098210163, ISBN kodas: 9786098210163, Spalvingumas: Nespalvotas, Viršelio tipas: Kietas, Originalo kalba: Lietuvių, Puslapių skaičius: 288, Leidimo metai: 2019-01-18, Formatas: 21,5x15x2,6, Knygyne: 16.99, Leidykla: Tobulėjimo projektai, UAB

Ypatinga kaina 13,59 € Knygyne 16,99 €

Sutaupote 3,40 € (20%)

Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Apie prekę

O kas, jei vieną rytą pabudęs nieko neprisiminsiu: nei ką dariau, nei ką galvojau, nei ką mokėjau?
Ar tas žmogus vis dar būsiu aš?
Tarsi fantastinio filmo pradžia: „Tada jie nubudo, ir nei vienas iš jų nežinojo, kas jie tokie.“
Juk apibūdindami save, mes įvardijame lytį, tautybę, amžių, profesiją ir suaugusiojo pasiekimus, tokius kaip išsilavinimas, namo įsigijimas, santuoka, vaikų gimimas ar išėjimas į pensiją. Taip pat paminime asmenybės bruožus, pavyzdžiui, optimistiškumą ar pesimistiškumą, linksmumą ar rimtumą, savanaudiškumą ar nesavanaudiškumą.
Galiausiai norėdami įsitikinti, ar neatsiliekame, lyginame save su kitais, dažnai tiesiogiai stebėdami, kaip laikosi mūsų draugai „Facebook“ ir partneriai „LinkedIn“. Nors visos šios savybės gali būti daugiau ar mažiau tinkamos norint apibrėžti, kas esame, vis dėlto tikrojo „aš“ šaknys slypi mūsų asmeniniuose prisiminimuose.
Ar tikrai asmeniniai prisiminimai padeda mums suprasti savo gyvenimo trajektorijas?
Asmeniniai prisiminimai leidžia atgaminti pokalbius, įvykius, kurie išmoko, paskatina, kaip svarbu išreikšti savo jausmus, kaip branginti mylimus žmones. 
Praeities įvykiai reikšmingi ir svarbūs, juk jie padeda kurti asmeninį pasakojimą. Apskritai, prisiminimai sudaro mūsų tapatybės pagrindą. Jie formuoja tai, ką manome patyrę, taip pat tai, ką manome gebėsiantys ateityje. 
Būtent todėl suabejojus savo atmintimi, subraška ir mūsų tapatybės pagrindas
O suabejoti tikrai yra dėl ko…
Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimas 1)
TOP komentarai
  1. 80%
    Patiks, kam įdomu, kaip veikia smegenys. Tiesa, ši knyga labiau aprašo tyrimus, bet ne taip giliai aiškina veikimo principus.
Visi komentarai
    Daugiau įvertinimų ()
    Jums taip pat gali patikti...