Nauja
Nauja

Atpažinimo kodas

ISBN kodas: 9786098010473, EAN kodas: 9786098010473

Edmundas Stasiulis

ISBN kodas: 9786098010473, EAN kodas: 9786098010473, SKU: 000000000002189839, Puslapių skaičius: 246, Spalvingumas: Nespalvotas, Viršelio tipas: Kietas, Leidimo metai: 2022-06-22, Originalo kalba: Lietuvių, Formatas: 29x22x2, Knygyne: 27.49, Leidykla: Ex Arte UAB

Ypatinga kaina
21,99 €
Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Apie prekę

Šis leidinys „Atpažinimo kodas" - netiesioginė pažintis su Edmundo Stasiulio asmenybe, inicijuojama talentingo architekto autobiografinio pasakojimo apie gyvenimo patirtis ir kūrybinę veiklą. Versdamas knygos puslapius skaitytojas susipažins ne tik su E. Stasiulio darbais, bet ir su jo asmenybę formavusia aplinka. Akivaizdus autoriaus noras apmąstant savo kūrybą, pasaulėžiūrą, santykius su kolegomis ir užsakovais ne tik pateikti faktus ir aprašyti įvykius, bet ir atskleisti jų priežas-tis. Autobiografija - subjektyvus pasakojimas. Paskleisdamas visą asmeninės patirties spalvų paletę autorius sukuria skaitytojui galimybę pažinti jį patį ir jo kūrybą.


„Jau savo architektūrinės veiklos užuomazgose siekiau suvokti šios puikios profesijos giluminę prasmę. Aiškiai supratau, kad sukurti savitą architektūrinės raiškos kalbą, suformuoti erdvinių ir funkcinių sprendimų „atpažinimo kodą" labai sudėtinga. Turiu pripažinti, kad vientiso, besitęsiančio eilę metų, projektavimo principo neturėjau, nors visada siekiau „įsiklausyti" į kontekstą ir vizualiai susieti atskirus projektuojamo statinio komponentus į vientisą erdvinį organizmą. Ne visada tai pavykdavo įgyvendinti. Kartais rezultatai nuvildavo, kai dėl įvairiausių objektyvių ir subjektyvių priežasčių užsibrėžtas tikslas nebūdavo pasiektas. Dar 1970 m. savo diplominiame darbe iš tereno kylančių masyvių tūrių ir vertikalaus bokšto priešprieša norėjau išryškinti tektoninę darną ir erdvinės kompozicijos vientisumą. Gal tai ir buvo pirminis impulsas leistis į tolesnes savojo „atpažinimo kodo" paieškas. Šias kompozicines nuostatas stengiausi įgyvendinti ir savo „didžiuosiuose" projektuose. „Litexpo" parodų rūmuose (1976-1980 m.) dominuoja įvairiais rakursais atsikartojančių architektūrinių elementų seka, užsibaigianti centriniu parodų komplekso tūriu. Panašiu principu sukomponuoti ir Kongresų rūmai (1984-2002 m.).


Šiame objekte taip pat dominuoja daugiafunkcį pastatą reprezentuojantis kampinis tūris, o ritminę skalę pratęsia palei Tilto gatvę atsikartojantys administracinės dalies korpusai. Besikeičiantys laikai, objektyvios priežastys, techninės ir technologinės galimybės įtakojo architektūrinę raišką ir komponavimo principus. Tai atsispindi „Hero" verslo centro erdvinėje struktūroje. Šio objekto kompozicijos šerdimi (išryškintu „atpažinimo ženklu") pasirinkau dvi erdvėje apjungtas vertikales dominantes, praplečiančias bendrą komplekso architektūrinės raiškos skalę."


Architektas Edmundas Stasiulis

Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
Įvertinkite šią prekę pirmieji Nepraleiskite progos, dalyvaukite „Metų iššūkyje” ir įvertinkite šią prekę pirmieji Pradėti „Metų iššūkį“
Jums taip pat gali patikti...