Būdami suaugę neretai vaikystę prisimename kaip nerūpestingą ir žaismingą gyvenimo laikotarpį ir pamirštame, kad taip pat kaip ir suaugusieji, vaikai susiduria su įvairiais kasdieniais iššūkiais, kuriuos sprendžiant kyla visa jausmų paletė. Dar daugiau – kartais žvelgdami iš savo „suaugusio eksperto“ pozicijos nuvertiname tuos sunkumus, kurie kyla vaikams – „Susipykai su draugu? Nieko baisaus, susirasi naujų“, „Toks didelis vyras, o bliauni dėl pamesto kamuoliuko... fu kaip negražu...“, „ir ko čia bijoti eiti į darželį? Juk ten taip smagu – vaikai, žaislai“. Tokios reakcijos nepadeda vaikams nei jaustis suprastiems, nei išmokti tvarkytis su jiems emociškai svarbiomis situacijomis.

Tuo tarpu rimtai ir pagarbiai reaguodami į vaikams kylančius sunkumus ir su tuo susijusius jausmus žymiai daugiau laimėtume – gautume galimybę geriau pažinti savo vaiką ir prisiliesti prie jo kasdienių sunkumų sprendimo. Juk vaikai negimsta mokėdami spręsti tarpusavio konfliktus, įveikti nerimą ar baimę keliančias situacijas, konstruktyviai reaguoti į kitų vaikų žeidžiantį elgesį – viso to jie turi išmokti. Ir mes, suaugusieji, esame tie žmonės, kurie galime ir turime padėti vaikui atrasti sprendimo ar reagavimo būdus tose situacijose, kurios vaikui kelia iššūkių – rodydami tinkamo elgesio pavyzdžius, tyrinėdami su vaikais nerimą keliančias situacijas, kartu su vaiku išbandydami skirtingus sunkumų sprendimo būdus ir... skaitydami kartu su vaiku knygas.

Knyga „Drąsusis Morisas. Savaitė aukštyn kojomis“ yra viena iš galimybių kartu su savo vaiku patyrinėti įvairias mažiems vaikams kylančias emociškai svarbias situacijas ir pasikalbėti apie jų sprendimo būdus. Ir mokytis patiems, kaip ramiai ir kūrybiškai, be kaltinimo ar moralizavimo reaguoti į vaiko nerimą, baimę ar netikėtą (ir mums iššūkių keliantį!) elgesį. Kur padėti nerimą, kuris užklumpa ryte prieš einant į darželį? Ką daryti, kai būnant toliau nuo brangių žmonių suima begalinis ilgesys? Kaip įveikti baimę, kuri užklumpa net ir pačius drąsiausius? Tai nelengvi klausimai ne tik vaikams, bet ir suaugusiems. Drąsusis Morisas su jam svarbių suaugusiųjų pagalba ne tik įveikia šiuos sunkumus, bet ir išmoksta padėti kitiems. Moriso pavyzdys gali būti užkrečiamas ir padėti jūsų vaikui, o kita vertus skaitydami Moriso kasdienes istorijas galite kalbėtis su vaiku ne tik apie Moriso išbandytus, bet ir apie kitus jums ar vaikui žinomus panašių situacijų sprendimo būdus - o kaip jūsų vaikas elgtųsi Moriso vietoje? Kokius jis žino būdus nusiraminti ar įveikti neramius jausmus? Kokios jam situacijos sukelia daugiausiai jausmų ir klausimų?

Knyga apie Moriso patirtus sunkumus ir naudojamas sprendimo strategijas yra saugus būdas ramiai, neskubant kalbėtis apie vaikams svarbius dalykus. Tai ne tik galimybė išmokti šio bei to naujo tiek vaikams, tiek suaugusiems, bet ir galimybė smagiai praleisti laiką bei stiprinti tarpusavio santykį.

Jurgita Smiltė Jasiulionė, „Vaikų linijos“ psichologė