20%
20%

Atsitiktinė visata: pasaulis, kurį maneisi pažįstąs

The Accidental Universe: The World You Thought You Knew

Alan Lightman

Vertinimas nėra galimas:
100% of 100
(įvertinimai 3)

Featured Product: Ne, EAN kodas: 9786094442575, ISBN kodas: 9786094442575, SKU: 000000000002177122, Puslapių skaičius: 192, Spalvingumas: Nespalvotas, Viršelio tipas: Kietas, Kalba, iš kurios versta: Anglų, Originalo kalba: Anglų, Leidimo metai: 2018-07-24, Formatas: 21,6x14,4x2,6, Knygyne: 12.19, Leidykla: SOFOKLIS, UAB , Vertėjas: Irena Jomantienė

Ypatinga kaina 9,75 € Knygyne 12,19 €

Sutaupote 2,44 € (20%)

Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Apie prekę

Kai kurios konkrečios mūsų visatos savybės tėra atsitiktinumai – taip iškrito kosminiai kauliukai.

„Atsitiktinė visata“ – tarpusavyje susijusių esė rinktinė, skatinanti naujai pažvelgti į visuotinai pripažintas tiesas. Knygoje daug dėmesio skiriama revoliuciniams Newtono, Foucault, Hertzo, Einsteino atradimams, padariusiems didžiulę įtaką pasaulio supratimui ir mūsų savivokai. Derindamas asmeninę patirtį, meninę išmonę ir mokslinius faktus, autorius savitai atskleidžia, kaip atsirado šiuolaikinės technologijos, kokius psichologinius ir socialinius pokyčius tai lėmė. Aptariamos neišsemiamos mokslo ir meno, religijos temos, jų sąsajos – kokia riba tarp mokslinio žinojimo ir nepaaiškinamo atsitiktinumo, prilygstančio stebuklui? Kas bus, kai visos žvaigždės užmerks akis? 

Alanas Lightmanas (g. 1948) – rašytojas ir fizikas, humanitarinių ir tiksliųjų mokslų specialistas, dėstęs Harvardo universitete, Masačusetso technologijos institute, įvertintas gausybe apdovanojimų. Jo modernia klasika tapusi, daugiau nei į trisdešimt kalbų išversta, žymius kūrėjus įkvėpusi knyga „Einšteino sapnai“ („Sofoklis“, 2016) susilaukė didelio susidomėjimo, todėl lietuvių skaitytojams pristatomas dar vienas Lightmano kūrinys, žavintis siekiu apmąstyti, tirti, pažinti regimosios ir neregimosios visatos slėpinius. 
Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 3)
TOP komentarai
 1. 100%
  Saldžiai kvepianti miela knygelė, kurioje talpinami ne vien žymiausi atradimai kalbantys apie šių dienų visatą, bet ir taiklūs bei filosofiški autoriaus apmąstymai.
 2. 100%
  Ne stora knygutė, kurioje sutalpinti vieni žymiausių ir reikšmingiausių atradimų, susijusių su mūsų planeta ir visata. Daugybė naujų teorijų, išrastų matematinių formulių jau geba apskaičiuoti, atrodo, nenusakomo dydžio nuotolius, greičius. Ir, deja, niekas nėra ir negali būti kaip galutinė nenuginčiojama tiesa. Nuolat vis atrandamos naujos teorijos, kurios arba papildo senąsias arba jas paneigia. Šiame neapibrėžtumo kontekste esame priversti jaustis mažyčiai ir nereikšmingi. Mums lieka tik neužgęstanti viltis, kada nors įminti visatos bei savo kilmės mįslę. Dauguma mokslininkų nedrėsta pripažinti, kad esame tik nepaprasto atisiktinumo dėka, nebent..... egiztuotų daugybę visatų. Painu? Liniu nuolat išlikti
  smalsiems.
 3. 100%
  Įdomi ir vertinga knyga.
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()
  Jums taip pat gali patikti...