18%
18%

Balta kaip pienas, raudona kaip kraujas

ISBN kodas: 9786090102190, EAN kodas: 9786090102190

Bianca come il latte, rossa come il sangue

Alessandro D'Avenia

Vertinimas nėra galimas:
89% of 100
(įvertinimai 45)

ISBN kodas: 9786090102190, EAN kodas: 9786090102190, SKU: 000000000001107555, Spalvingumas: Nespalvotas, Viršelio tipas: Kietas, Kalba, iš kurios versta: Italų, Originalo kalba: Italų, Puslapių skaičius: 264, Leidimo metai: 2012-01-10, Formatas: 21,8x14,8x2,5, Knygyne: 8.83, Leidykla: Alma littera , Vertėjas: Ieva Mažeikaitė

Ypatinga kaina 7,24 € Knygyne 8,83 €

Sutaupote 1,59 € (18%)

Išparduota
Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Norėdami gauti pranešimus apie knygą, įveskite savo el.pašto adresą.

Apie prekę

Leo – niekuo neišsiskiriantis šešiolikmetis: jam patinka plepėti su draugais, žaisti futbolą, lakstyti gatvėmis motoroleriu ir leisti dienas nesiskiriant su savo aipodu. Mokykla jam atrodo nežmoniška kankynė, o mokytojai – „saugoma rūšis, kuri, tikėkimės, negrįžtamai išnyks“. Atėjus naujam istorijos ir filosofijos mokytojui, Leo pasirengia jį sutikti ciniškomis pastabėlėmis ir apseilėtais popieriaus gumuliukais, bet šis jaunas mokytojas pasirodo esąs kitoks nei visi: jo akys spindėte spindi, kai aiškina savo dalyką ir kai ragina mokinius gyventi nešvaistant laiko ir siekiant svajonių išsipildymo.

Leo jaučiasi galingas tarsi liūtas, jį gąsdina tik vienas dalykas – balta spalva. Balta jam – nebūtis, visa, kas reiškia praradimą ir netektį. Užtat raudona – meilės, aistros, kraujo spalva. Raudona – ir Beatričės, slaptos Leo svajonės, plaukų spalva. Vaikinas turi ir kitą artimą draugę, Silviją, tačiau būtent dėl to, kad visuomet yra šalia, ją sunkiau pastebėti.

Sužinojęs, kad Beatričė serga ir kad jos liga susijusi su jį taip bauginančia balta spalva, Leo privalės įsigilinti į save, nukraujuoti ir atgimti – tik taip suvoks, kad svajonės nemiršta, o gyvenimas gali būti gražus net tada, kai nusidažo baltai.

„Balta kaip pienas, raudona kaip kraujas“ – ne tik romanas apie jauno žmogaus kelią į brandą ar vienerių mokslo metų aprašymas, tai ir itin drąsus pasakojimas. Leo lūpomis iš pradžių lengvabūdiškai ir sąmojingai, vėliau intymiai ir skaudžiai perteikiama, kas nutinka, kai į paauglio gyvenimą įsiveržia kančia ir sukrėtimas, o suaugusiųjų pasaulis tampa nebyliu stebėtoju.

Šioje knygoje ir jaunas, ir vyresnis skaitytojas ras atsakymus į svarbius klausimus, tačiau kaip ir visi reikšmingi atsakymai, šie nebus galutiniai ir nenuginčijami, bet ir nedangstomi dvejonių ar abejingumo šydu.

Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 45)
TOP komentarai
 1. 100%
  Knyga apmąstymui! Lengvai skaitesi!
 2. 100%
  Knyga paaugliams Grazi pirmoji meile :)
 3. 100%
  Kai pasiėmiau šią knygą i savo rankas buvau gana neigiamai nusiteikusi, kadangi girdėjau ne kokių atsiliepimų, tad skaitydama vis tikėjausi, kada pasidarys nuobodu, o taip nebuvo nei vieną minutę. Labai lengvai parašyta istorija, patiko rašymo stilius, poetiška, jaudinanti knyga. Verčia susimąstyti, radau labai gražių citatų... Galbūt ir nėra knyga su įtemptu siužetu ir ypatinga istorija, bet ši knyga, turi kažką savito, kažką nuoširdaus ir jausmingo...Viena geriausių mano skaitytų knygų. Nusipirkau, ir visai to nesigailiu. Rekomenduoju, ypač jaunimui!
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()
  Jums taip pat gali patikti...