50%
50%

Baltoji chrizantema

ISBN kodas: 9786094800634, EAN kodas: 9786094800634

White Chrysanthemum

Mary Lynn Bracht

Vertinimas nėra galimas:
98% of 100
(įvertinimai 31)

EAN kodas: 9786094800634, SKU: 000000000002180458, ISBN kodas: 9786094800634, Puslapių skaičius: 376, Spalvingumas: Nespalvotas, Originalo kalba: Anglų, Leidimo metai: 2021-04-19, Kalba, iš kurios versta: Anglų, Viršelio tipas: Kietas, Formatas: 21,7x14,5x3,6, Knygyne: 14.99, Vertėjas: Anita Kapočiūtė, Leidykla: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla

Ypatinga kaina
7,49 €
Knygyne
14,99 €

Sutaupote 7,50 € (50%)

Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Apie prekę

Kaip iškęsti vergiją ir toliau norėti gyventi?

Korėja, 1943-ieji. Šešiolikmetė Hana visą gyvenimą praleido Japonijos okupuotoje šalyje. Kaip henajo – nardytoja, nerianti į ledinį jūros vandenį ir ieškanti kriauklių arba austrių – ji džiaugiasi kitoms korėjietėms neprieinama laisve. Kol vieną dieną, nuo japonų kareivio išgelbėjusi jaunesniąją seserį, patenka į Mandžiūriją ir tampa viena iš „paguodos moterų“. 

Pietų Korėja, 2011-ieji. Emi jau šešiasdešimt metų kankina mintys apie sesers auką. Kad atrastų ramybę ji priversta pažvelgti praeičiai tiesiai į akis. Ar Emi, regėdama besikeičiančius savo vaikus, sugebės susitaikyti su išlikusiosios kaltės jausmu ir atleisti už šimtams tūkstančių nekaltų moterų padarytą skriaudą?

Mary Lynn Bracht debiutinis romanas pasakoja iki šiol Vakarų pasaulyje mažai girdėtą istoriją apie šimtus tūkstančių Korėjos moterų bei mergaičių, kurios Antrojo pasaulinio karo metais Japonijai kolonizavus Korėją pateko į Japonijos armijos seksualinę vergiją. Autorės pastabose, kurios apima ir karo niokojamos šalies istorinių įvykių chronologiją, Bracht nusako savo knygos atsiradimo paskatas: aprašyti šiuos siaubingus dalykus ir atkreipti į juos dėmesį, kad praeities nuodėmės nebepasikartotų.

„Mane jaudina moterų istorijos. Stiprių moterų istorijos. Iš mamos ir jos draugių pasakojimų suprantu, kad kiekviena jų išgyveno savo asmeninę istoriją.“– sako autorė, aiškindama, iš kur sėmėsi įkvėpimo savo jaudinančiam debiutui Baltoji chrizantema. Šiai užmirštai istorijos dalelei išvydus dienos šviesą, ji pradėta lyginti su tokiomis knygomis kaip „Geišos išpažintis“ bei „Bėgantis paskui aitvarą“.

„Jos negalėjo palūžti, neturėjo kito pasirinkimo. Man sunku net įsivaizduoti...“ – sako M. L. Bracht kalbėdama apie romane aprašomų seserų istoriją. „Susimąsčiau, kas tos moterys, kurios tai ištvėrė? Iš 200,000 užregistruotų paguodos moterų iki 1990 m. išgyveno tik 250. Tai didžiulis mirčių skaičius. Kaip iškęsti vergiją ir gyventi toliau? Kokia moterimi turi būti? Žinau. Henajo.“

Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 31)
TOP komentarai
 1. 100%
  sunku patikėti kad kazkada kazkas panasaus galėjo būti. Mes vis aimanuojam koks baisus buvo Europai antrasis pasaulinis karas. Tačiau pamirštame, kad egzistuoja šalys ir be mūsų, kur žmonės praėję pragarą...Verta paskaityti. gera istorija
 2. 100%
  Sukrečianti įstorija,aprašyta įspūdingai. Labai patiko!
 3. 100%
  Grožinis kūrinys apie sunkią ir nepagrąžintą Korėjos kasdienybę WWII laikais. Kadangi mūsuose šia tema vyrauja tik blogieji vokiečiai, o apie sovietų elgesį Vakarų grožinės literatūros faktiškai nerasta, labai pravartu paskaityt, kad ne tik Europoje buvo blogai ir kaip tai buvo blogai. Hanos istorija labai stipri ir įtaigi, šiurkšti ir nėra laiminga, ji tiesiog baigias kažkur ties jos ėjimu į kitą gyvenimą nei prieš tai. ir tuo pačiu matom šias dienas, kada šeima net nežino savo istorijos, kada ji galybę laiko egzistuoja, nes taip reikia.Kada po vienu stogu gyvena faktiškai visiški priešai ir tai tęsiasi dešimtis metų. Labai stipru.
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()
  Jums taip pat gali patikti...