20%
20%

Barbarų belaukiant

Waiting for the Barbarians

John Maxwell Coetzee

Vertinimas nėra galimas:
90% of 100
(įvertinimai 4)

SKU: 000000000002152624, EAN kodas: 9789955237136, ISBN kodas: 9789955237136, Spalvingumas: Nespalvotas, Viršelio tipas: Aplankas, Kalba, iš kurios versta: Anglų, Puslapių skaičius: 208, Leidimo metai: 2013-09-05, Formatas: 21,2x14,5x1,8, Knygyne: 12.05, Leidykla: Baltų lankų leidyba, UAB , Vertėjas: Violeta Tauragienė

Ypatinga kaina 9,64 € Knygyne 12,05 €

Sutaupote 2,41 € (20%)

Išparduota
Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Norėdami gauti pranešimus apie knygą, įveskite savo el.pašto adresą.

Apie prekę

Johnas Maxwellas Coetzee (Džonas Maksvelas Kutsė, gim. 1940) – PAR rašytojas, išleidęs apie dvidešimt knygų ir apdovanotas daugiau kaip dešimčia garsių premijų, tarp jų du kartus Bookerio premija: 1983 m. už romaną Maiklo K gyvenimas ir laikai (liet. 2005) ir 1999 m. už romaną Nešlovė (liet. 2002). Lietuvių kalba dar išleistas J. M. Coetzee romanas Lėtas žmogus (2012). Barbarų belaukiant – vienas geriausių rašytojo romanų.

 

Romano Barbarų belaukiant pasakotojas, lojalus neįvardytos Imperijos pareigūnas, tarnaujantis mažame pasienio mieste, gyvena ramų gyvenimą, kolekcionuoja akmenis, kasinėja griuvėsius dykumoje ir šifruoja paslaptingus rašmenis ant tuopos skalų. Bet kartą mieste pasirodo pulkininkas Džolas ir stoja į žūtbūtinę kovą su barbarais, kurie laikomi pavojingais Imperijai. Suvokęs, kaip žiauriai ir neteisingai elgiamasi su belaisviais, miestelio teisėjas pajunta užuojautą aukoms ir įvykdęs protesto aktą pats tampa Imperijos priešu. Būdamas paprastas žmogus, graužiamas sąžinės tolimais laikais nežinomoje šalyje, jis tarytum įkūnija visus žmones, kurie gyvena totalitarinėse valstybėse, nepripažįstančiose teisingumo ir padorumo.   

Aš visiškai neketinau veltis į šitą reikalą. Esu miestelio teisėjas, Imperijai tarnaujantis atsakingas pareigūnas, nekantriai stumiantis šitame tingiame pasienyje dienas, kol sulauksiu pensijos. Renku Bažnyčios dešimtines ir mokesčius, administruoju bendruomenės žemes, prižiūriu, kad įgulai nieko netrūktų, vadovauju jaunesniesiems karininkams – kitokių čia nėra, – nenuleidžiu akių nuo prekybos ir dusyk per savaitę pirmininkauju teismo posėdžiams. O visa kita – grožiuosi saulėtekiais ir saulėlydžiais, valgau, miegu ir jaučiuosi patenkintas. Kai numirsiu, tikiuosi pelnyti tris smulkaus šrifto eilutes Imperijos laikraštyje. Nieko daugiau ir nenorėjau – tik ramaus gyvenimo ramiais laikais. Bet pernai iki mūsų iš sostinės jau atsklisdavo pasakojimai apie barbarų keliamus neramumus...                                                                                   J. M. Coetzee, Barbarų belaukiant

 

Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 4)
TOP komentarai
  1. 100%
    gera knyga:)
  2. 80%
    Tai mano pirmoji pažintis su Coetzee, puiki knyga apie maištą, skatinamą ne idealistinių pažiūrų, o širdies balso ir gilaus savo aplinkos pažinimo.
Visi komentarai
    Daugiau įvertinimų ()
    Jums taip pat gali patikti...