24%
24%
Nauja
Nauja

Barbora Radvilaitė

Zbigniew Kuchowicz

Vertinimas nėra galimas:
72% of 100
(įvertinimai 5)

SKU: 000000000002183266, EAN kodas: 9786094840869, ISBN kodas: 9786094840869, Spalvingumas: Nespalvotas, Viršelio tipas: Kietas, Kalba, iš kurios versta: Anglų, Originalo kalba: Anglų, Puslapių skaičius: 464, Leidimo metai: 2020-02-11, Formatas: 21,6x15x3,9, Knygyne: 20.89, Leidykla: Obuolys, Media Incognito Leidykla, UAB

Ypatinga kaina 15,98 € Knygyne 20,89 €

Sutaupote 4,91 € (24%)

Išparduota
Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Norėdami gauti pranešimus apie knygą, įveskite savo el.pašto adresą.

Apie prekę

Barbora Radvilaitė – karalienė, jau 500 metų jaudinanti tiek amžininkų, tiek vėlesnių kartų širdis ir kaitinanti vaizduotę. 

Jei reikėtų išrinkti Lietuvos istorijos moterį, kurios gyvenimas labiausiai apipintas legendų, ji be konkurencijos laimėtų. Nors jos gyvenimas truko vos trisdešimt metų, jai pavyko pasižymėti, mitai sklando ne tik apie didikės gyvenimą, bet ir apie jos mirtį... Jos neilgą gyvenimą tyrinėjo kelios kartos istorikų, likimą apdainavo poetai ir rašytojai, drobėse įamžino dailininkai. Iki šiol apie ją statomos pjesės ir kuriami miuziklai.

Visi žinome, kad karalių galioje viskas, tik ne vedybos iš meilės... Tačiau Barboros Radvilaitės ir Žygimanto Augusto istorija – tas ypatingas atvejis, kai karalius nugali tėvų, didikų ir visuomenės pasipriešinimą ir veda mylimą moterį.

Kas ji – viena gražiausių LDK moterų: laisvo elgesio moteris ar savo laikmečio ikona; intrigantė, prisidėjusi prie pirmojo sutuoktinio mirties, ar politikų auka; į karalienės sostą atsisėdusi iš meilės ar dėl politinių intrigų?

Kokia tikroji karalienės Barboros istorija? Kaip šios vedybos paveikė Lenkijos ir Lietuvos santykius? Kodėl kai kurie ją garbina, o kai kurie skeptiškai vertina jos vaidmenį Lenkijos ir Lietuvos istorijoje, nors visi sutinka, kad tai viena charizmatiškiausių ir įdomiausių to meto asmenybių? 

Lenkų istorikas Zbigniew Kuchowicz ilgą laiką tyrinėjo moterų vaidmenį Lenkijos Karalystės ir LDK istorijoje, viduramžių erotiką ir seksualinius papročius, parašė nemažai veikalų šia tema. Savo monografijoje jis pirmasis pamėgino tyrinėti Barboros asmenybę plačiau ir objektyviau, įvertindamas ją formavusią aplinką ir istorines aplinkybes.

Pažvelkite į Radvilų giminės iškilimo bei Barboros Radvilaitės istoriją kitu – kartais šokiruojančiu – kampu. 

Iš lenkų kalbos vertė Romualdas Petraitis.
Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 5)
TOP komentarai
 1. 100%
  Įdomus lenkų istoriko požiūriu Barboros Radvilaitės vertinimas, meilės ,grožio, laimės
  epas . Labai lengvai skaitoma
 2. 80%
  Iš pradžių tai mesti norėjau...Kai rašoma apie lietuvių dvarininkių pasileidimą.... Bet paskui gryžau ir nesigailiu, nes įdomu buvo sužinoti lenkų požiūrį. Bet čia daug spėlionių, tikėjausi rimtesnio veikalo.
 3. 60%
  Kai pradėjau skaityti tikėjausi daugiau istorinio veikalo, bet klidau. Bet iš ties gan greitai persiskaitė.
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()
  Jums taip pat gali patikti...