35%
35%

Bastūnas, siuvėjas, kareivis, šnipas

ISBN kodas: 9786094034749, EAN kodas: 9786094034749

John le Carre

Vertinimas nėra galimas:
40% of 100
(įvertinimai 4)

SKU: 000000000002149017, ISBN kodas: 9786094034749, EAN kodas: 9786094034749, Knygos formatas: Popierinė knyga, Puslapių skaičius: 448, Leidimo metai: 2013-01-01, Viršelio tipas: Kietas, Spalvingumas: Nespalvotas, Formatas: 22x15x3,5, Knygyne: 14.89, Leidykla: Obuolys

Ypatinga kaina
9,68 €
Knygyne
14,89 €

Sutaupote 5,21 € (35%)

Išparduota
Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Norėdami gauti pranešimus apie knygą, įveskite savo el.pašto adresą.

Apie prekę

Išlikimas – tai begalinis sugebėjimas įtarinėti. - John le Carré 

Įtemptas psichologinis detektyvas, atskleidžiantis Didžiosios Britanijos slaptųjų tarnybų darbo ypatumus Šaltojo karo metais, kai Rusijos šmėkla gąsdino visą pasaulį.

  Garsiajam Johno Le Carré romanų personažui, aštunto dešimtmečio šerlokui Džordžui Smailiui tenka spręsti pasaulinio masto užduotį. Įsimylėjusi rusų agentė išduoda šiurpią paslaptį: britų centrinėje žvalgyboje, „Cirke“, yra kurmis – dvigubas sovietų agentas, prasirausęs iki aukščiausių ešelonų. Vadovaujamas Karlo iš Maskvos saugumo, šnipas jau spėjo niekais paleisti slapčiausias žvalgybines operacijas ir sunaikino produktyviausius informatorių tinklus.  Dž. Smailis nespėja pasidžiaugti pensininko gyvenimu – iškviestas buvusio kolegos jis „Cirkui“ nežinant turi išsiaiškinti, kuris iš viršiausių valstybės sargų pardavinėja savus ir kokie jo motyvai. Faktas vienas – agentas yra ypač gudrus ir galingas. Pasitelkęs ilgametę operatyvininko patirtį Džordžas pradeda skaičiuotę: Bastūnas, Siuvėjas, Kareivis... Šnipas! 

Johno le Carré pseudonimu pasivadinęs Davidas Cornwellas (g. 1931 m.) priklausė britų žvalgybai nuo 1959 iki 1964 m. Vėliau jis parašė dvidešimt du romanus, kurie buvo išleisti trisdešimt šešiomis kalbomis, ir yra laikomas geriausiu šnipų detektyvų autoriumi. Detalės, kuriomis aprašomas žvalgybos darbas, yra tokios tikroviškos, jog rašytojas netgi kaltintas valstybės paslapčių išdavimu, nors pats teigia: „Geras rašytojas yra visų sričių, išskyrus savęs paties, ekspertas. O ta tema, jeigu yra protingas, neprasižioja.“ Taigi, autorius atkakliai ginasi, kad viskas yra tiesiog išgalvota. Kad ir kaip būtų iš tikro, jo nukalti žvalgybininkų terminai kurmis, žibintininkai, auklės, motinėlės ir kt. prigijo JAV saugumo tarnybose. Daug Johno le Carré knygų yra virtusios filmais, tarp kurių Ištikimas sodininkas, Rusų namas, Mažoji būgnininkė, taip pat Bastūnas, Siuvėjas, Kareivis, Šnipas. Šiuo metu statomi dar du trileriai.

Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 4)
TOP komentarai
 1. 60%
  Tikėjausi įdomaus detektyvo, tačiau sunkiai skaitėsi, nuobodus.
 2. 40%
  Jau seniai taip sunkiai skaičiau knygą. Jokio malonumo. Ar vertimas prastas, ar ir parašyta taip - nežinau, bet skaityti buvo tikra kankynė. Minties šokinėjimas, antras sakinys sunkiai rišasi su pirmuoju, daug veikėjų, kurį viename sakinyje mini pavarde, kitame vardu. Dialoguose sunku susigaudyti, kam priklauso žodžiai. Gal subjektyvu, bet tekstas kaip kokios baltos eilės, tik ne poezijoje.
 3. 20%
  Visiškai neatitinka aprašymo, kad tai įtemptas psichologinis detektyvas. Taip sunkiai skaitėsi, kad nes teko mesti ją į šalį, nes skaityti buvo nuobodu ir vis mintys nukrypdavo kažkur kitur..
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()
  Jums taip pat gali patikti...