Bedvasis

ISBN kodas: 9789955267683, EAN kodas: 9789955267683

Philip Kerr

Vertinimas nėra galimas:
93% of 100
(įvertinimai 3)

SKU: 000000000002184663, ISBN kodas: 9789955267683, EAN kodas: 9789955267683, Kalba, iš kurios versta: Anglų, Puslapių skaičius: 448, Viršelio tipas: Minkštas, Spalvingumas: Nespalvotas, Originalo kalba: Anglų, Leidimo metai: 2020-08-12, Formatas: 22x15,5x3,8, Leidykla: Briedis, K. Mickevičiaus leidykla , Vertėjas: Kristina Tamulevičiūtė

Ypatinga kaina
14,18 €
Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Apie prekę

„New York Times“ bestselerių autoriaus Philipo Kerro detektyvas „Bedvasis“ – tai klasikinio stiliaus istorinių detektyvų serijos knyga.
 
„Bedvasio“ herojus Bernis Giunteris, Antrojo pasaulinio karo įkarštyje tirdamas nusikaltimus Rytų fronte, atsiduria itin pavojingame mūšio lauke – Katynės žudynių vietoje. 

Berlynas, 1943 metai. Po Stalingrado apgulties praėjo mėnuo. Nors Hitleris tvirtina, kad karą laimės Vokietija, bet vokiečių kovinė dvasia išsikvėpusi, o kariai dėl karo baigties turi kitokią nuomonę. Tada Berlynas išgirsta apie Rusijoje, netoli Smolensko, Raudonosios armijos įvykdytas masines lenkų karių žudynes. Šį kartą Vermachto ir propagandos ministro Josepho Goebbelso norai išskirtinai sutampa – jie geidžia neginčijamų įrodymų, patvirtinančių, kad šias žiaurias žudynes įvykdė Rusija. Vermachtui tai ypač svarbu, nes tokie įrodymai sušvelnintų vokiečių nusikaltimų žiaurumą. 

Menkiausia nekompetencija ar įrodymų klastojimas gali sužlugdyti vokiečių planus, todėl į Smolenską ieškoti Rusijos įvykdytų nusikaltimų įrodymų siunčiamas buvęs policininkas Bernis Giunteris.

Smolenske Bernis susipažįsta su uždara prūsų aristokratų grupe, kuri nori  atsikratyti gudraus ir šaltakraujiško diktatoriaus. Bet Bernis nesiekia prie jų pritapti. Vienintelis jo tikslas – rasti žiaurų žudiką, kol pats netapo jo auka. „Bedvasis“ – klasikinio stiliaus detektyvas, nukelsiantis į tamsius Antrojo pasaulinio karo metus. Autorius geba sukurti unikalią ir baugią to meto atmosferą – ji neretai įtraukia labiau nei romane besirutuliojantis veiksmas. Daugelis svarbių knygos personažų – tikros asmenybės. 

Iš anglų kalbos vertė Kristina Tamulevičiūtė
Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 3)
TOP komentarai
 1. 100%
  Ne taip senai skaičiau Miuncheno angelas,beskaitydama dar pagalvojau, o vau, atokvėpis nuo pamišusių maniakų, laikai,kai nebuvo DNR ir mobilių telefonų:).. Bet kai paėmiau į rankas šią knygą, supratau,kad ji man patiks kur kas labiau. Taip, tai tas pats laikas-WW2 laikų Vokietija, kurioje visi kažko bijo: bombų, gestapo, patekti į frontą. Tuo pačiu visi supranta, kad eee nieko gero nevyksta, bet kaip ir nėra ką daryti, visi sėkmingai kaip ir dirba, bet tas darbas tai toks labai panašus į tą, kuri Dievų miške aprašo Sruoga. Tai va, iš to jau daugmaž tampa aišku, kad pati atmosfera bus tokia sunkoka. Kaip supratau, man į rankas papuolė ne pirma serijos knyga, taigi,ką veikė Bernis anksčiau nelabai buvo aišku, faktas, kad buvo policininkas, faktas, kad kariavo Pirmam pasauliniam, dėl ko labai ramiai žiūri į tai,kas darosi, nes jam nei bombos nei šūviai nėr naujiena. Tik va, kai tave pasiunčia į Smolenską, apžiūrėt kažkokios Katynės(mums čia jau aišku, ką rado), o ten pasipila žudynės, tai truputį jaukia tavo gyvenimą. Iš esmės visa knyga nėra lėkimas, o ramus toks pasakojimas, beje, Bernis labai sėmingai kai ką nudeda ir pats, tuomi tvarkingai parodydamas,kad visi nuodėmingi, o dėl ko žudoma jau toks dviprasmis klausimas, šiek tiek liekantis atviras, bet paskutiniuose puslapiuose gražiai išvyniojamas. Va, kas man patiko, tai veikėjas, žmogus, pakeitęs ne vieną uniformą, kariavęs, žudęs ir turintis savo labai tvirtą nuomonę apie dėdulę Hitlerį(, pirma kartą mačiau kad Hitleris vietoje tradicinio fiurerio būtų vadinamas lyderiu, žiauriai keista), kartais labai nesuvaldantis liežuvio tą nuomonę reikšdamas, bet galintis ir labai diplomatiškai kažką sukurpti, ir kas labai smagiai skaitėsi, tai jo sarkazmas, ne keliose vietose, o tiesiog kone kiekvienam puslapy, tiesiog darė veikėją labai ir labai įsimintinu. Faktas,kad kitas knygas tikrai skaitysiu, jei ne dėl siužeto, tai dė Bernio būtinai:)
 2. 100%
  patiko,,daug sužinojau apie II KARĄ
 3. 80%
  Pradėjus skatyti buvo sunku padėti knygą net trumpai pertraukėlei. Rekomenduoju istorinio romano ir detektyvo mėgėjams.
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()
  Jums taip pat gali patikti...