20%
20%
Nauja
Nauja

Begalinė lygtis

Hakase no Aishita Sûshiki

Yoko Ogawa

Vertinimas nėra galimas:
74% of 100
(įvertinimai 8)

SKU: 000000000002183270, EAN kodas: 9786094792960, ISBN kodas: 9786094792960, Spalvingumas: Nespalvotas, Viršelio tipas: Kietas, Kalba, iš kurios versta: Japonų, Originalo kalba: Japonų, Puslapių skaičius: 240, Leidimo metai: 2020-02-11, Formatas: 21x14,5x2,1, Knygyne: 14.99, Leidykla: Baltų lankų leidyba, UAB , Vertėjas: Gabija Enciūtė

Ypatinga kaina 11,99 € Knygyne 14,99 €

Sutaupote 3,00 € (20%)

Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Apie prekę

Įsivaizdavau tiesą kaip tą begalinę liniją, kuri neturi nei ploto, nei pločio – tiesę, oriai ir iškilmingai besidriekiančią per tamsą. Ji man suteikė vidinės ramybės.

Vieniša namų tvarkytoja, auginanti dešimtmetį sūnų, vieną pavasario dieną pradeda dirbti genialaus matematikos Profesoriaus namuose. Jis dar 1975-aisiais susižeidė galvą ir neteko trumpalaikės atminties. Profesoriaus smegenys – lyg videokamera, kurioje telpa tik viena aštuoniasdešimties minučių trukmės kasetė.

Tad teoremą, kurią sukūrė prieš trisdešimt metų, atsimena puikiai, bet ką valgė vakarienei – ne. Kad prisimintų svarbiausius dalykus, tylusis Profesorius juos užsirašo ant lapelių ir prisisega prie švarko. Dienas jis leidžia spręsdamas sudėtingiausias lygtis ir dalyvaudamas matematikos konkursuose. Ne kiekvienas supranta Profesoriaus meilę skaičiams ir keistą jo gyvenimo būdą, bet naujoji namų tvarkytoja ir jos dėl beisbolo galvą pametęs sūnus sugeba su juo užmegzti už atmintį gilesnį ryšį ir atrasti nematomą draugystės ir meilės formulę. 

Šis romanas kupinas žavių ekscentriškų kasdienio gyvenimo detalių, žmogiškumo šviesos, kone kiekvienas jo sakinys trykšta gyvenimo džiaugsmu.

Tai odė tolerancijai, atsidavimui ir empatijai vieno kitam.

„Prozos santūrumu ir žavesiu prilygsta Kazuo Ishiguro, savitumu – Haruki Murakami.“
Los Angeles Times

„Šis jautrus romanas – tai nuostabus sapnas, iš kurio nesinori pabusti.“
Guardian

„Ogawa apdovanota gebėjimu romia, bet giliai įsismelkiančia proza išreikšti subtiliausius žmogiškosios psichologijos niuansus.“
Kenzaburō Ōe

„Romanas parašytas tokia skaidria ir nepretenzinga kalba, kad skaitydamas, regis, žvelgi į gilų vaiskaus vandens baseiną. Tačiau net vaiskiausiuose vandenyse slypi srovės, kurias įmanoma pajusti tik į jas panėrus.“
New York Times

Yoko Ogawa (Joko Ogava, gim. 1962) – viena ryškiausių šiuolaikinių japonų rašytojų, laimėjusi visus svarbiausius japonų literatūros apdovanojimus, įskaitant ir „Akutagawos“. Iš viso parašė daugiau kaip 40 kūrinių. Romanas Begalinė lygtis tik pasirodęs tapo didžiausiu bestseleriu Japonijoje, kur per du mėnesius parduota per milijoną knygos egzempliorių. Už šį romaną autorė apdovanota „Yomiuri“ ir „Honʼya Taishō“ literatūros prizais, 2010 m. nominuota „Independent Foreign Fiction“ (dabar – „Man Booker International“) premijai. Pagal romaną pastatytas filmas „The Professor and His Beloved Equation“.
Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 8)
TOP komentarai
 1. 100%
  Man labai patiko! Rami,protinga;) Keli paprasti žodžiai-sakiniai,bet tokie nuoširdūs ir tikri! Tarsi jauti žmogaus alsavimą...Labai jaukus pasakojimas..Gaila,kad knyga ne stora,greit baigiasi...
 2. 100%
  Pasirodo, matematika ir skaičių pasaulis--tai ne sausas mokslas, o kupinas paslapčių, spalvų, jausmų. Autorė puikiai sugebėjo perteikti šio mokslo žavesį.
 3. 80%
  Istorija gana įdomi, persmelkta paprastumo ir japonų kultūros. Grožis atsiskleidžia net mažiausiuose dalykuose.
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()
  Jums taip pat gali patikti...