20%
20%

Beždžionė ir esmė

Ape and Essence

Aldous Huxley

Vertinimas nėra galimas:
84% of 100
(įvertinimai 5)

SKU: 000000000002142100, EAN kodas: 9786094270550, ISBN kodas: 9786094270550, Spalvingumas: Nespalvotas, Viršelio tipas: Minkštas, Kalba, iš kurios versta: Anglų, Originalo kalba: Anglų, Puslapių skaičius: 216, Leidimo metai: 2011-11-17, Formatas: 20x14x2, Knygyne: 9.25, Leidykla: Kitos knygos, UAB , Vertėjas: Irena Jomantienė

Ypatinga kaina 7,40 € Knygyne 9,25 €

Sutaupote 1,85 € (20%)

Išparduota
Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Norėdami gauti pranešimus apie knygą, įveskite savo el.pašto adresą.

Apie prekę

Žmonijos vos nesunaikinęs Antrasis pasaulinis karas įkvėpė antiutopijų meistrą Aldousą Huxley pakoreguoti sąlyginai „laimingo“ būsimo pasaulio vaizdą, kurį autorius buvo įtaigiai nutapęs 1932 m. šedevre „Puikus naujas pasaulis“. 1948 m. parašytoje „Beždžionėje ir esmėje“ O. Huxley mūsų pasauliui negailestingai nubrėžė pačią niūriausią ir baisiausią perspektyvą – globalų žmonijos krachą, kurį sukels dvi didžiausios Vakarų civilizacijos ydos: nacionalizmas ir aklas tikėjimas progresu.

„Beždžionė ir esmė“ mus perkelia į 2108-uosius. Žmonija jau beveik susinaikino per tautinių valstybių karus, ekonomines krizes ir ekologines katastrofas. Po planetą klajoja sulaukėjusių vakarykščių garbingų piliečių minios, mėginančios iš naujo kurti mažas totalitarines religines bendruomenes. Per stebuklą išsigelbėjusios Naujosios Zelandijos mokslininkų grupelė surengia ekspediciją, siekiančią vėl atrasti Ameriką ir susigaudyti, kas liko iš civilizacijos po to, kai žmonėmis vadinamos plikosios beždžionės ėmė švaistytis tautinio išskirtinumo, progreso ir aukštųjų technologijų kuokomis...

Aldousas Huxley (1894–1963) yra garsių romanų bei antiutopijų autorius, vienas reikšmingiausių intelektinio romano atstovų Europos literatūroje. Ne tik rašytojas, bet ir filosofas, dramaturgas, eseistas, socialinis kritikas, poetas, pacifistas, eksperimentuotojas, siekęs praplėsti žmogaus suvokimo ribas ir atsakyti į daugeliui rūpimą klausimą – kur link juda žmonija, sukūrusi beveik tobulų technologijų civilizaciją ir išlaikiusi urvinę kovos už būvį etiką.

Anot A. Huxley kūrybos tyrinėtojo Roberto Kuehno, šis rašytojas „gyvenimą pradėjo kaip judraus, skvarbaus proto enfant terrible, o baigė kaip išminčius“. Daugelio XX a. filosofų nuomone, A. Huxley iki pat gyvenimo pabaigos išliko modernaus mąstytojo etalonu. Per ilgą rašytojo karjerą jis parašė 47 knygas, tarp jų – kelias itin svarbias antiutopijas, nužymėjusias esmines šiuolaikinės visuomenės judėjimo trajektorijas. Tai „Puikus naujas pasaulis“ (Brave New World, 1932), „Beždžionė ir esmė“ (Ape and Essence, 1948), „Sugrįžus į puikų naują pasaulį“ (Brave New World Revisited, 1958), „Sala” (Island, 1962).

Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 5)
TOP komentarai
 1. 100%
  Ši knyga kažką turi. Unikali, keista, provokuojanti. Kas keista ir visai gražu - ji yra makabriška ir šviesi tuo pačiu metu.
 2. 100%
  Pradžia buvo nelabai įdomi, bet maždaug nuo 50 puslapio užkabino ir nepaleido.
 3. 100%
  Verta verta. Nė nelabai suprantu kodėl, tačiau ši knyga patyliukais tapo viena iš mano mėgstamiausių. Kitaip nei Orvelo "1984", aprašyta civilizacija čia ne išsivysčiusi ir na, bloga, norinti pavergti, o atvirkščiai - kvaila ir verta užuojautos, pasigailėjimo, vargšė, kupina skysto nesupratimo ir baimės... Tačiau vis vien ši knyga man pasirodė šviesi. Gera skaityti apie meilę, gera skaityti apie tykiai tykiai aprašytą viltį, gera mastyti, kaip jau kai kas minėjo, apie tai kur ir kas ir, po šimts, kodėl mes esame.
  O pabaiga... Pamėgau šią istoriją ir bijojau, kad ji nesibaigtų kaip baigėsi Didžiojo brolio vergijoje, ir štai... Knygos tikriausiai ir turi taip baigtis, kad pakylėtų.
  :)
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()
  Jums taip pat gali patikti...