20%
20%

Big Suras

ISBN kodas: 9789955235491, EAN kodas: 9789955235491

Big Sur

Jack Kerouac

Vertinimas nėra galimas:
93% of 100
(įvertinimai 3)

ISBN kodas: 9789955235491, EAN kodas: 9789955235491, SKU: 000000000002142970, Knygos formatas: Popierinė knyga, Puslapių skaičius: 215, Spalvingumas: Nespalvotas, Viršelio tipas: Kietas, Leidimo metai: 2012-02-07, Kalba, iš kurios versta: Anglų, Originalo kalba: Anglų, Formatas: 22,2x15x2,2, Knygyne: 10.59, Vertėjas: Saulius Repečka, Leidykla: Baltų lankų leidyba, UAB

Ypatinga kaina
8,47 €
Knygyne
10,59 €

Sutaupote 2,12 € (20%)

Išparduota
Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Norėdami gauti pranešimus apie knygą, įveskite savo el.pašto adresą.

Apie prekę

Nuo XX a. penktojo dešimtmečio pabaigos iki septintojo dešimtmečio pradžios Jackas Kerouacas romanuose fiksavo ir apmąstė kone visus svarbiausius savo gyvenimo įvykius. „Miestelis ir miestas“ ir „Kelyje“ pasakoja apie koledžo laikų nuotykius, poetiškieji „Dharmos valkatos“ ir „Vienatvės angelai“ – intensyvių dvasios kelionių bei paieškų liudijimai, o per tris paras parašyta „Požemių gyventojų istorija“ vaizduoja meilės ryšio nesėkmes ir iškelia kūno geidulių gaivalą. Šį penkiolikos metų autobiografijų ciklą užbaigia „Big Suras“. Romano veiksmas vyksta vieną septintojo dešimtmečio vasarą Big Sure, Kalifornijoje. Baigiantis šiai vasarai J. Kerouaco dvasinė būsena taip suprastėjo, kad jis daugiau nepajėgė atsiduoti protą ir jausmus sutelkiančiai introspekcijai.


Vis dėlto, kaip ir F. Scottas Fitzgeraldas, J. Kerouacas sugebėjo aprašyti savo dvasinį pakrikimą beveik tuo pat metu, kai šis vyko. Tai neabejotinai vienas geriausių rašytojo kūrinių – jį teigiamai įvertino net ano meto literatūros kritikai, paprastai iš J. Kerouaco tik šaipydavęsi. Deja, šioje knygoje aprašytas nervinis išsekimas nebuvo išgalvotas. Po romane vaizduojamų įvykių J. Kerouacas pragyveno dar devynerius metus, bet daugiau nepajėgė rašyti taip meistriškai ir atvirai.


„Big Suras“ – paskutinė siekusiojo nušvitimo bitniko knyga. Romane aiškiai justi nusivylimo gaidos, tai ir fizinė, ir dvasinė, ir metafizinė neviltis, – sako prasigėrusiu bodhisatva save vadinantis autorius. Iliuzijų nebėra, nebėra senojo autostopo svaigulio, o kalbos apie pabudimą niūrumo akimirką rodosi buvusios tik žodžiai, į kuriuos nėra kaip atsiremti.


Vis dėlto pačioje romano pabaigoje autorius prabyla apie „auksinę visus laiminančią amžinybę“. Baigiamieji kūrinio žodžiai kalba apie ne vienus metus brandintą ir, nepaisant audringo gyvenimo, giliai įsišaknijusią budistinę pasaulėžiūrą, pasak kurios „Nieko niekada nebuvo – Netgi šios istorijos“, taigi, išsisklaidžius slegiančioms šio pasaulio iliuzijoms, „Viskas vis tiek išeis į gera – Ir bus taip pat amžina, ir taip pat švytės auksu.“

Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 3)
TOP komentarai
 1. 100%
  Rekomenduoju
 2. 100%
  Mano biblija. Daugiau zodziu neturiu siai knygai apibudinti.
 3. 80%
  Paskutiniai legendinio Kerouac'o pasispardymai ir kelias link beprotybės. Asmeniškai autoriaus ankstyvojo etapo knygos labiau patiko.
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()
  Jums taip pat gali patikti...