GERA KAINA

Broliai Karamazovai

ISBN kodas: 9786094840012, EAN kodas: 9786094840012

Fiodoras Dostojevskis

Vertinimas nėra galimas:
100% of 100
(įvertinimai 3)

SKU: 000000000002180020, ISBN kodas: 9786094840012, EAN kodas: 9786094840012, Kalba, iš kurios versta: Rusų, Puslapių skaičius: 848, Viršelio tipas: Kietas, Spalvingumas: Nespalvotas, Originalo kalba: Rusų, Leidimo metai: 2019-03-04, Formatas: 21,5x15x6,6, Leidykla: UAB Lectio divina , Vertėjas: Motiejus Miškinis

Ypatinga kaina
22,09 €
Išparduota
Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Norėdami gauti pranešimus apie knygą, įveskite savo el.pašto adresą.

Apie prekę

Fiodoras Dostojevskis  BROLIAI KARAMAZOVAI (БРАТЬЯ КАРАМАЗОВЫ)

„Broliai Karamazovai“ – paskutinis Fiodoro Dostojevskio romanas ir jo magnum opus, rašytojas mirė praėjus vos keliems mėnesiams po pirmosios publikacijos. Nors pagrįstai didžiavosi savo kūriniu, ko gero, net drąsiausioje fantazijose negalėjo numatyti, kad šis romanas taps nemaria klasika, kurią savo mėgstamiausia knyga iki šių dienų vadina ir viešai cituoja įtakingiausi pasaulio žmonės. Šimtus kartų kino juostuose ir teatro scenose atgimusių „Brolių Karamazovų“ gerbėjai spalvingi – nuo rašytojų Franzo Kafkos ir Hermanno Hessės, vadinusio Dostojevskį pranašu, Hurto Vonneguto ir Haruki Murakami, įtakingiausių XX a. protų Alberto Ensteino ir Sigmundo Freudo, iki popiežiaus Benedikto XVI-ojo ir politikės Hillary Clinton, Vladimiro Putino ir net... Josifo Stalino.

 Pasakojame apie dvarininką Karamazovą, despotą, ir savivaliautoją ir apie keturis jo sūnus. vaizduojami įvykiai, parengę dirvą sunkiam nusikaltimui. Religija ir ateizmas, idealizmas ir materializmas, protas ir dvasia, revoliucija ir taikus dvasinio tobulėjimo kelias – tai tik kelios temos, gvildenamos sudėtingoje ir intriguojančioje tėvažudystės istorijoje. Kai kas teigia, kad F. Dostojevskis „išpranašavo“ Rusijos likimą. Kurdamas Karamazovų šeimos ir su ja susijusių personažų paveikslus, autorius atspindi pagrindines epochos idėjas: permainų nuojautą, dvasinę asmenybės krizę, žmogiškųjų santykių perkainojimą. F. Dostojevskis ir mums iškelia klausimą: kas nutinka žmogui, kuris praranda tikėjimą?

F. Dostojevskis kartu su kitais inteligentais, skaičiusiais draudžiamus prancūzų socialistų raštus, buvo nuteistas sušaudyti, tačiau paskutinę akimirką mirties bausmė buvo pakeista ketveriais metais katorgos Omske ir privaloma karo tarnyba eiliniu. Atliekant bausmę, Fiodorui Dostojevskiui buvo diagnozuota epilepsija, liga suteikė jam teisę sugrįžti į civilių gyvenimą. Kalėdamas Omske, rašytojas pažino vargingiausių Rusijos visuomenės sluoksnių gyvenimą. Romane „Broliai Karamazovai“, pirmą kartą publikuotame 1879–1880 m., atsispindėjo ir asmeninė F. Dostojevskio trauma – būsimojo rašytojo tėvą nužudė jo paties baudžiauninkai.
Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 3)
TOP komentarai
 1. 100%
  labai gera knyga,rasytojaslabai stiprei raso
 2. 100%
  labai patiko ,rasytojas genijus
 3. 100%
  labai stipri knyga ,pasaulio mastu nr1. nuostabi .
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()
  Jums taip pat gali patikti...