ŽEMA KAINA

Ch.

ISBN kodas: 9786094794742, EAN kodas: 9786094794742

Tomas Vaiseta

Vertinimas nėra galimas:
60% of 100
(įvertinimai 4)

ISBN kodas: 9786094794742, EAN kodas: 9786094794742, SKU: 000000000002187617, Puslapių skaičius: 240, Spalvingumas: Nespalvotas, Viršelio tipas: Aplankas, Leidimo metai: 2021-08-12, Kalba, iš kurios versta: Lietuvių, Originalo kalba: Lietuvių, Formatas: 21x14,5x2,1, Leidykla: Baltų lankų leidyba, UAB

Ypatinga kaina
10,07 €
Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Apie prekę

Užtat katinų akys – galbūt žiauriausia ir maloniausia, ką galima patirti iki mirties: jų išgaubtame stikle niekada neatsispindi tavo atvaizdas <…>. O po stikliniais gaubtais saugomi didžiausi ir galbūt vieninteliai pasaulio stebuklai – ant smaragdinio, gintarinio ar varinio audinio padėti ryškūs juodi žetonai, dieną virstantys kompasais, rodančiais Mirties ir Gyvybės kryptį. Taip man atrodo! Dovanokite! Jūs galite šiam jausmui nepasiduoti. Turbūt tai įmanoma. Turbūt.

Scenos darbininko Šarlio, šios knygos pagrindinio veikėjo ir pasakotojo, žodžiais tariant, tai romanas apie pirmąjį tikrą teatrą, nes jame vaidinama iki galo – iki mirties. Tokie teatrai esą kuriasi juodžiausiais negandų metais, kad atpirktų žmonijos nuodėmes. Į romano sceną žengę aktoriai atkartoja istoriškai realiai Viduramžių spektakliuose vaizduotą Paryžiaus vyskupo šventojo Dionizo kankinimo istoriją: juos degina, plaka, atiduoda suėsti laukiniam žvėriui. Šį pasakojimą galima skaityti kaip nužudytos dukters gedinčio tėvo elegiją, kaip nuorodų į Bibliją, Karolingų kultūrą ir grožinę literatūrą kupiną skaistyklos alegoriją, kaip apsimetėlio pranašo perspėjimą apie Europos kultūros pabaigą arba kaip odę katinams, atsiųstiems grumtis su Velniu. 

Žodingas, daugiasluoksnis, intelektualus idėjų romanas „Ch.“ (siūloma tarti „cha“) provokuoja skaitytojus pačius nuspręsti, ką jie skaito. Ironiškai, kartais groteskiškai ir absurdiškai kviečiama kartu mąstyti apie mirties kultūrą ir jos prasmę, pareigos reikšmę, meno paskirtį ir Vakarų kultūros vertybinius pamatus, vadinamąją „mažojo žmogaus“ idėją, amžiną, nesiliaujančią dieviškųjų ir demoniškųjų pradų kovą.

Išmanioji katinologija grūste su martirologija. Po šlakelį Radzevičiūtės, Kondroto, Bulgakovo, Kafkos ir Joyceʼo, sumaišyta, bet nesuplakta. Vietoj alyvuogės – 1001 Vaisetos patentuotas palyginimas. Ir žvirblio plunksnele sklendžianti kriminalinės kronikos nuoplaiša, pūstelėta tyčinio naratoriaus familiarumo. Autorius pasinaudojo senu barmenų triuku atverti baimių užkaborius mažo įžvalgiojo pertarais.
Literatūrologas prof. Paulius Vaidotas Subačius

Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 4)
TOP komentarai
 1. 100%
  Seniai kažkas panašaus skaityta. Nuostabus, nors ir nelengvas sąmonės srauto tekstas, apie neaprėpiamą netekties skausmą, meilę katinams ir kultūrai.
 2. 80%
  Labai savotiška knyga, įtraukianti savo kitoniškumu
 3. 40%
  Sudomino interviu per Lietuvos radiją, nusipirkau, bet perskaičiau tik trečdalį. Labai sunki knyga, bet nelabai įdomi. Toks įspūdis, kad rašytojas nori rašyti kaip kiti rašytojai. Šiek šiek nuvylė toks manieringumas, bet gal kada pabaigsiu iki galo.
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()
  Jums taip pat gali patikti...