Chemijos pamokos

ISBN kodas: 9786090151044, EAN kodas: 9786090151044

Lessons in Chemistry

Bonnie Garmus

Vertinimas nėra galimas:
96% of 100
(įvertinimai 18)

EAN kodas: 9786090151044, ISBN kodas: 9786090151044, SKU: 000000000001112563, Puslapių skaičius: 416, Spalvingumas: Nespalvotas, Viršelio tipas: Kietas, Leidimo metai: 2022-06-06, Formatas: 21,3x14,3x3, Leidykla: Alma littera , Vertėjas: Inga Tuliševskaitė

Ypatinga kaina
27,36 €
Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Apie prekę

„Galimybė pakeisti viską, įskaitant ir save, prasideda čia.“

ELIZABETĖ ZOT


Chemikė Elizabetė Zot nėra eilinė moteris. Iš tiesų, ji pirmoji pasakė, kad nėra tokio dalyko kaip paprasta eilinė moteris. 

Tačiau septintojo dešimtmečio pradžioje Elizabetės vyriška kolegų komanda Hastingso tyrimų institute lygybę supranta labai nemoksliškai. Išskyrus vieną – Kalviną Evansą. Vienišas, protingas, nominuotas Nobelio premijai mokslininkas įsimyli jos protą. Tikroji chemija.

Bet gyvenimas, kaip ir mokslas, yra nenuspėjamas. Todėl po kelerių metų Elizabetė Zot tampa ne tik vieniša motina, bet, nors ir nenoromis, populiariausios televizijos laidos „Vakarienė šeštą“ žvaigžde. 

Neįprastas Elizabetės valgių ruošimo būdas (sumaišykite šaukštelį acto rūgšties su žiupsneliu natrio chlorido) sukelia revoliuciją. Bet ne visi patenkinti jos augančiu populiarumu. Pasirodo, Elizabetė Zot ne tik moko moteris ruošti valgius. Ji drąsina jas pakeisti esamą padėtį.

Šmaikštus, įžvalgus romanas „Chemijos pamokos“ yra toks pat originalus ir patraukiantis kaip ir jo pagrindinė veikėja.


„Chemijos pamokos“ yra tyro oro gūsis – šmaikštus, įkvepiantis, gaiviai viltingas romanas su išskirtiniais veikėjais. Knyga teikia nepaprastą malonumą: ironiška, šilta ir traukianti skaityti.

Claire Lombardo, The Most Fun We Ever Had autorė


Ak, ši knyga! Labai rekomenduoju ją perskaityti „Chemijos pamokos“ – tai vilties istorija. Pasakojimas, kaip išlikti ištikimam sau ir nepriimti kitų tau primestų apribojimų. Elizabetė Zot mane pribloškė savo intelektu, sąžiningumu ir tvirta asmenybe.


Laikui nepavaldi knyga, parašyta su audringa elegancija, juodu humoru ir maloniais siužeto vingiais. Elizabetė Zot yra legendinė veikėja: feministė, kuri nesileidžia sutraiškoma, motina, tikinti, kad jos vaikas – asmenybė, kurią reikia puoselėti, o ne formuoti. Susipažinę su ja į pasaulį pradėsite žiūrėti kitaip.

Pandora Sykes 


Knyga, kibirkščiuojanti kiekviename puslapyje. „Chemijos pamokos“ – smagus ir įkvepiantis romanas: vieną minutę juokiesi, o kitą jau esi pasiruošęs kovoti. B. Garmus sukūrė neužmirštamą pagrindinę veikėją, bet visi kiti veikėjai, įskaitant ir šunį, taip pat nuostabūs.

Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 18)
TOP komentarai
 1. 100%
  Genialioji Elizabetė Zot! Įspūdingas rašymo stilius, nepakartojama pagrindinė veikėja bei liūdnai širdinga istorija. Puiki knyga! Rekomenduoju :)
 2. 100%
  Knyga labai patiko
 3. 100%
  Daug pagyrų susilaukusi knyga. Knyga labai patiko: šmaikščiai, kartu net šiek tiek ciniškai, tačiau kartu jautriai kalbama apie svarbius dalykus. Man B.Garmus balsas šiek tiek priminė F.Bachmano kūrybą.
  Knyga pasakoja apie septinto dešimtmečio pradžioje moters situaciją, požiūrį į moters gebėjimus, pareigas, teises, galimybes. Pagrindinė veikėja – Elizabetė Zot – chemikė, mokslininkė, mylimoji, mama – tačiau visi šie vaidmenys tuo laikmečiu yra kitokie, tiksliau laikmečio sąlygos augti asmenybiškai yra kitokios. Veikėja susiduria su stereotipišku visuomenės mąstymu (taip, visuomenės, ne tik vyrų) - moters vieta namuose, be siekių, be didelių ambicijų.
  Knygoje kalbama apie moters lygiateisį įsitvirtinimą vyrų pasaulyje. Prie viso to pridėkime lengvai skaitomą tekstą, charizmatiškus, savitus veikėjus, intrigą, originalia mintimi pateikti istoriją per chemijos mokslo prizmę ir turim tikrai įdomią knygą su šiai dienai stipriai aktualia problematika.

Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()
  Jums taip pat gali patikti...