20%
20%

Čia buvo Brita Marija

ISBN kodas: 9786090136874, EAN kodas: 9786090136874

Britt-Marie var här

Fredrik Backman

Vertinimas nėra galimas:
92% of 100
(įvertinimai 32)

ISBN kodas: 9786090136874, EAN kodas: 9786090136874, SKU: 000000000001111114, Spalvingumas: Nespalvotas, Viršelio tipas: Kietas, Kalba, iš kurios versta: Švedų, Originalo kalba: Švedų, Puslapių skaičius: 312, Leidimo metai: 2019-05-10, Formatas: 23,5x14,3x2,8, Knygyne: 16.99, Leidykla: Alma littera , Vertėjas: Virginija Jurgaitytė

Ypatinga kaina 13,59 € Knygyne 16,99 €

Sutaupote 3,40 € (20%)

Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Apie prekę


Jauno (g. 1981 m.) švedų rašytojo Fredriko Bakmano (Fredrik Backman) debiutinis romanas „Gyveno kartą Uvė“ apie niurzgantį, urzgiantį ir visais bei viskuo nepatenkintą senjorą Uvę sukėlė ažiotažą ne tik Europoje, bet ir Amerikoje. Autoriaus bibliografijoje – jau aštuoni romanai, išleisti visame pasaulyje daugiau nei 25-iomis kalbomis.

Brita Marija (jau pažįstama iš knygos „Močiutė siunčia linkėjimų ir atsiprašo“) negali pakęsti netvarkos. Sujauktas virtuvės stalčius ar pūkų kamuolėlis rūbų džiovyklėje jai prilygsta kone mirtinai nuodėmei. Žinoma, ji atkreipia žmonių dėmesį į tokias (ir panašias) netvarkos apraiškas, bet laikosi „gero tono“ ir jokiu būdu jų neteisia – kad ir kokie netvarkingi, nemandagūs ar įtartini jie būtų. Brita Marija tik nori savotiškai jiems padėti. Bet žmonės moters pagalbą dažnai supranta kaip nepamatuotą kritiką ir kišimąsi ne į savo reikalus.
Palikusi savo neištikimą vyrą Kentą, Brita Marija apsistoja mažame Borgo miestelyje, kuriame žymiausi objektai yra picerija ir gėlių parduotuvė. Įsidarbinusi baigiančiame sugriūti vietos poilsio ir pramogų centre, moteris pamažu susipažįsta su naujaisiais savo kaimynais ir miestelio gyventojais, o čia netrūksta savų keistuolių, veltėdžių ir kitokių „tvarkos nemylinčių“ personažų. Žinoma, Brita Marija negali nutylėti jokių netvarkos apraiškų ir pamažu pasijunta įtraukta į audringą vietinių gyventojų kasdienybę. O didžiausias iššūkis jos laukia, kuomet moteris netikėtai pačiai sau tampa itin netalentingų vietinių vaikų futbolo komandos trenere.
Knygos tekste apstu paradoksų, humoro ir išminties, tai romanas, skirtas universaliam skoniui, jis patenkins ir didžiausią literatūros gurmaną,  ir skaitytoją, kuris imoka džiaugtis tiesiog puikiai papasakota istorija. Rašytojo sukurti personažai paperka nuoširdumu, humoru ir empatija bei džiugina, graudina ir šildo viso pasaulio skaitytojų širdis.
„Įžvalgi, jautri, miela ir įkvepianti istorija apie tikrąsias gyvenimo tiesas.“
Publishers Weekly (JAV)
„Nuostabi atgailos, vilties ir džiaugsmo istorija, trykštanti ypatingu jautrumu ir humoru.“
Expressen (Švedija)
Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 32)
TOP komentarai
 1. 100%
  Gera ir įdomi knyga verčianti susimąstyti, kad iš tiesų kartais moterys per daug stengiasi ne dėl savęs, o dėl vyro, kuris mažai tai vertina. Knyga sukelianti daug emocijų. Labai patiko!
 2. 100%
  Nuoširdu, subtilus humoras, taiklūs gyvenimiški pastebėjimai. Ar visada paspiri futbolo kamuolį, kai jis pririeda?
 3. 100%
  Iš pat pradžių skaitydami galite pagalvoti.. Ir kokį velnią aš čia skaitau. Bet neapsigaukite.. Tik kūrinio pradžia tokia, o kuo toliau, tuo labiau pasinersite į Britos Marijos gyvenimo peripetijas. Išlindusi iš savo vyro šešėlio moteris atranda dar neregėtą savo stiprybę bei drąsą.
  Labai jautri bei gyvenimiška knyga, o kartu ir su humoro doze. Buvo gera skaityti šią knygą ir susipažinti su Borgo miestelėnais bei jų gyvenimu.
  Skaitant šią knygą pasirodė, jog joje nebuvo nei vieno nereikalingo personažo. Visi savaip įdomūs ir užimantys svarbią vietą ❤️
  Tikrai labai paliečianti isrorija, kurią verta perskaityti kiekvienam.
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()
  Jums taip pat gali patikti...