ŽEMA KAINA

Čia buvo Brita Marija

ISBN kodas: 9786090136874, EAN kodas: 9786090136874

Britt-Marie var här

Fredrik Backman

Vertinimas nėra galimas:
92% of 100
(įvertinimai 40)

ISBN kodas: 9786090136874, EAN kodas: 9786090136874, SKU: 000000000001111114, Puslapių skaičius: 312, Spalvingumas: Nespalvotas, Viršelio tipas: Kietas, Leidimo metai: 2019-05-10, Kalba, iš kurios versta: Švedų, Originalo kalba: Švedų, Formatas: 23,5x14,3x2,8, Vertėjas: Virginija Jurgaitytė, Leidykla: Alma littera

Ypatinga kaina
10,19 €
Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Apie prekę


Jauno (g. 1981 m.) švedų rašytojo Fredriko Bakmano (Fredrik Backman) debiutinis romanas „Gyveno kartą Uvė“ apie niurzgantį, urzgiantį ir visais bei viskuo nepatenkintą senjorą Uvę sukėlė ažiotažą ne tik Europoje, bet ir Amerikoje. Autoriaus bibliografijoje – jau aštuoni romanai, išleisti visame pasaulyje daugiau nei 25-iomis kalbomis.

Brita Marija (jau pažįstama iš knygos „Močiutė siunčia linkėjimų ir atsiprašo“) negali pakęsti netvarkos. Sujauktas virtuvės stalčius ar pūkų kamuolėlis rūbų džiovyklėje jai prilygsta kone mirtinai nuodėmei. Žinoma, ji atkreipia žmonių dėmesį į tokias (ir panašias) netvarkos apraiškas, bet laikosi „gero tono“ ir jokiu būdu jų neteisia – kad ir kokie netvarkingi, nemandagūs ar įtartini jie būtų. Brita Marija tik nori savotiškai jiems padėti. Bet žmonės moters pagalbą dažnai supranta kaip nepamatuotą kritiką ir kišimąsi ne į savo reikalus.
Palikusi savo neištikimą vyrą Kentą, Brita Marija apsistoja mažame Borgo miestelyje, kuriame žymiausi objektai yra picerija ir gėlių parduotuvė. Įsidarbinusi baigiančiame sugriūti vietos poilsio ir pramogų centre, moteris pamažu susipažįsta su naujaisiais savo kaimynais ir miestelio gyventojais, o čia netrūksta savų keistuolių, veltėdžių ir kitokių „tvarkos nemylinčių“ personažų. Žinoma, Brita Marija negali nutylėti jokių netvarkos apraiškų ir pamažu pasijunta įtraukta į audringą vietinių gyventojų kasdienybę. O didžiausias iššūkis jos laukia, kuomet moteris netikėtai pačiai sau tampa itin netalentingų vietinių vaikų futbolo komandos trenere.
Knygos tekste apstu paradoksų, humoro ir išminties, tai romanas, skirtas universaliam skoniui, jis patenkins ir didžiausią literatūros gurmaną,  ir skaitytoją, kuris imoka džiaugtis tiesiog puikiai papasakota istorija. Rašytojo sukurti personažai paperka nuoširdumu, humoru ir empatija bei džiugina, graudina ir šildo viso pasaulio skaitytojų širdis.
„Įžvalgi, jautri, miela ir įkvepianti istorija apie tikrąsias gyvenimo tiesas.“
Publishers Weekly (JAV)
„Nuostabi atgailos, vilties ir džiaugsmo istorija, trykštanti ypatingu jautrumu ir humoru.“
Expressen (Švedija)
Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 40)
TOP komentarai
 1. 100%
  Backman su savo humoru nuostabus. Nors ši knyga silpnesnė, nei "Gyveno kartą Uvė", bet skaityti buvo smagu.
 2. 100%
  Komiškai graudi
 3. 100%
  Iš pradžių mane labai erzino Brita Marija, ir vis galvojau kaip gali būti toks žmonių tipas. Bet skaitant vis toliau, knyga įtraukė, ir pradėjau žavėtis mažomis Britos Marijos pergalėmis ir pasiekimais.
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()
  Jums taip pat gali patikti...