-10% su kodu: RUDUO

Delfinas

ISBN kodas: 9786094444555, EAN kodas: 9786094444555

The Porpoise

Mark Haddon

Vertinimas nėra galimas:
100% of 100
(įvertinimas 1)

ISBN kodas: 9786094444555, SKU: 000000000002189311, EAN kodas: 9786094444555, Kalba, iš kurios versta: Anglų, Puslapių skaičius: 320, Viršelio tipas: Kietas, Spalvingumas: Nespalvotas, Originalo kalba: Anglų, Leidimo metai: 2022-03-29, Formatas: 21,6x14,4x2,2, Leidykla: SOFOKLIS, UAB , Vertėjas: Anita Kapočiūtė, Vidas Morkūnas

Ypatinga kaina
14,95 €
Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Apie prekę

Sudužus lėktuvui žūsta tuoj gimdyti turėjusi Maja. Tikras stebuklas, bet kūdikį pavyksta išgelbėti. Majos vyras Filipas pasiryžta vienas užauginti dukrelę Anželiką. Jiedu gyvena atokiai įsikūrusiuose rūmuose. Už jų ribų niekas nenutuokia apie Anželikos egzistavimą, o mergina nenumano apie pasaulį, plytintį anapus rūmų sienų.


Sykį į rūmus užsuka Darijus – vienas retų svečių šiuose namuose. Atsitiktinai jis apie tėvo ir dukros gyvenimą sužino daugiau, nei prašalaičiui derėjo. Dėl šito Darijus nukenčia, o Anželika, gelbėdamasi nuo baugios realybės, persikelia į fantazijas. Jose nelaimėlis svetys išsigelbsti ir, sėdęs į laivą, patraukia į kvapą gniaužiančią kelionę, paženklintą krauju ir ašaromis.


Kūrinyje meistriškai ištrinama riba tarp tikrovės ir vaizduotės – sprukdamas Darijus suvokia, jog kažkas ne taip: nėra ištisų miestų, kurie turėtų būti nusėję pakrantę, laivo burės neįprastos, o denis mainosi prieš akis. Darijaus sąmonei aptemstant, joje randasi kažkieno kito prisiminimai. Romano veiksmas iš šiuolaikinio pasaulio persikelia į margus senovės laikus.


„Delfinas“ – daugiasluoksnis kūrinys, kuriame apstu nuorodų į graikų mitologiją, Šekspyro kūrybą bei kitas istorines ir kultūrines realijas. Jame gvildenamos aktualios temos, tokios kaip seksualinis moterų išnaudojimas, aukos psichologija. Autorius visa tai meistriškai įpina į pagaulią ir nenuspėjamą istoriją, garantuosiančią tikrą skaitymo malonumą.


„Magija ir mitai susipina šiame nuostabiame Periklio dramos, naujai suskambančios mūsų nesantaikos kupinais laikais, perpasakojime.“

– O, The Oprah Magazine


„Sykį pradėjus skaityti, neįmanoma atsitraukti... net širdį sugelia, kaip gražiai Haddonas rašo apie pasaulį, užgriūvantį nuskriaustuosius.“

– Time


Markas Haddonas (g. 1962) – visame pasaulyje pripažintas šiuolaikinis britų autorius. Dirbo su psichikos ir fizinių negalių turinčiais vaikais ir suaugusiaisiais, dabar dėsto kūrybinį rašymą Oksfordo universitete. Pasaulinę rašytojo šlovę jam pelnė knyga „Tas keistas nutikimas šuniui naktį“, įvertinta daugybe prestižinių apdovanojimų, tarp kurių ir Whitbread Book of the Year. Romanas „Delfinas“ buvo įtrauktas į trumpąjį The Goldsmiths Prize 2019 sąrašą.


Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimas 1)
TOP komentarai
  1. 100%
    Puiki knyga, labai patiko.
Visi komentarai
    Daugiau įvertinimų ()
    Jums taip pat gali patikti...