30%
30%

Didysis Getsbis

ISBN kodas: 9786094840159, EAN kodas: 9786094840159

Francis Scott Fitzgerald

Vertinimas nėra galimas:
84% of 100
(įvertinimai 5)
Knyga, virtusi filmu

SKU: 000000000002182905, ISBN kodas: 9786094840159, EAN kodas: 9786094840159, Knygos formatas: Popierinė knyga, Puslapių skaičius: 320, Leidimo metai: 2020-01-06, Viršelio tipas: Kietas, Spalvingumas: Nespalvotas, Originalo kalba: Anglų, Kalba, iš kurios versta: Anglų, Formatas: 20,5x14,5x2,9, Knygyne: 14.59, Leidykla: Obuolys

Ypatinga kaina
10,21 €
Knygyne
14,59 €

Sutaupote 4,38 € (30%)

Išparduota
Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Norėdami gauti pranešimus apie knygą, įveskite savo el.pašto adresą.

Apie prekę

F. Scott Fitzgerald DIDYSIS GETSBIS (THE GREAT GATSBY)

Trečias dešimtmetis, džiazo amžius: prohibicijos įstatymas, Chanel No. 5 kvepalai, pirmasis įgarsintas filmas, Peliukas Mikis, šampanas, čarlstonas ir fokstrotas iki paryčių. Anot F. Scotto Fitzgeraldo, „stebuklų, meno, pertekliaus ir satyros amžius“. I pasaulinio karo veteranas iš vidurio vakarų Nikas Karavėjus persikelia į Long Ailandą, nuvorišų pamėgtą rajoną. Šalia gyvena paslaptingas, bet nepaprastai žavingas trisdešimtmetis Džėjus Getsbis, visoje apylinkėje pagarsėjęs turtais ir pasakiškais vakarėliais. Tai, ką jis pasakoja apie save, kelia rimtų abejonių. Akivaizdu tik viena – Getsbis myli žavingąją Deizę Bjukenen, kurios prašmatni vila stovi kitapus įlankos. Kadaise Deizė, mergina iš turtingos šeimos, pažadėjo laukti į karą išvykstančio vargšo kareivio Džėjaus, bet ištekėjo už turtuolio atleto Tomo Bjukeneno. Sugrįžęs namo ir sukaupęs turtus Getsbis pasišauna bet kokia kaina ją susigrąžinti.  1896 m. Minesotoje gimęs F. Scottas Fitzgeraldas augo turtingoje šeimoje, net ir tėvui subankrutavus žaisdavo su turtuolių vaikais. Jis įsimylėjo teisėjo dukrą Zeldą Sayre, bet buvo atstumtas, nes negalėjo jos išlaikyti. Vėliau kone per naktį išgarsėjęs savo romanu Šioje rojaus pusėje sugebėjo susigrąžinti mylimąją ir mylėjo ją iki ankstyvos savo mirties 1940 m. Rašytojas 1922 m. paskelbė sprendimą parašyti „ką nors naujo – kad būtų ypatinga ir gražu, ir paprasta + įdomiai suregzta“. Tokiu kūriniu ir tapo Didysis Getsbis. Romanas, pasak kritikų, nešlovina žmogaus dvasios kilnumo, nėra politiškai teisingas, neatskleidžia būdų, kaip išspręsti gyvenimo problemas, nepateikia jokių madingų ar paguodžiančių patarimų. Jis paprasčiausiai yra šedevras.

Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 5)
TOP komentarai
 1. 100%
  Kaip ne kartą žiūrėjusiam filmą, buvo pakankamai sunku, ar tiesiog ne taip įdomu skaityti knygą, nes visur ir visuot galvoje išnirdavo filmo scenos ir aktoriai. O pats filmas gana tiksliai pastatytas pagal knygą. Tačiau nepaisant to, knyga tikrai verta savo gero vardo.
 2. 100%
  Tai knyga- verta būti kiekvieno nuosavoje bibliotekėje. Pripažįstu, iš pradžių knyga skaitėsi nenoriai, atrodė, yra tekste spragų, prasilenkia vienas sakinys su kitu laiku ir panašiai, tačiau vėliau, kur Getsbis susitinka su savo mylimąja (tiksliau, nuo tos vietos, kur Getsbio ir Niko (pasakotojo) draugė Džordana Nikui pasakoja apie Getsbio planą, kaip jis nori susitikti su mylimąja), su kuria to susitikimo laukė 5rius metus, visa pradžia, tie visi klaidžiojimai nuo vieno prie kito nublanksta ir pasimiršta.
  Istorija pasakojama lengvai, tarsi vėjo plazdenamos užuolaidos. O ir tos iliustracijos knygoje ir visi tie išskirtiniai, tobuli puslapiai... Ištirpdo visiškai (už ką galima padėkoti išskirtinai gražiai auksinio obuolio knygų kolekcijai). ❤
  Tikiu, kad ši knyga ne tik papuoš interjerą, bet ir bus skaitoma dar ne kartą. O dabar laukiu momento, kada šiek tiek apsitrins įspūdžiai (jog vėliau per daug nesikabinėčiau prie detalių) ir galėsiu pasijungti filmą.
 3. 80%
  .
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()
  Jums taip pat gali patikti...