Dienų piramidės

ISBN kodas: 9786094663765, EAN kodas: 9786094663765

Daina Opolskaitė

Vertinimas nėra galimas:
88% of 100
(įvertinimai 5)

SKU: 000000000002179432, ISBN kodas: 9786094663765, EAN kodas: 9786094663765, Puslapių skaičius: 240, Viršelio tipas: Kietas, Spalvingumas: Nespalvotas, Originalo kalba: Lietuvių, Leidimo metai: 2019-01-17, Formatas: 22,1x14,7x2,4, Leidykla: Tyto alba UAB

Ypatinga kaina
4,79 €
Išparduota
Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Norėdami gauti pranešimus apie knygą, įveskite savo el.pašto adresą.

Apie prekę

Daina Opolskaitė gimė 1979 m. Vilkaviškyje, baigė lituanistikos studijas. „Dienų piramidės“ – antrasis autorės novelių rinkinys, kurio teko laukti net 18 metų. Jame sugulė laiko patikrinti ir literatūrologų įvertinti tekstai, skelbti įvairiuose literatūriniuose ir kultūriniuose leidiniuose. 2018 metais novelė „Grotos“ pelnė „lietuviškosios novelės Nobelį“ – rašytojo Antano Vaičiulaičio premiją, o novelė „Ateik per ledą“ tais pačiais metais buvo apdovanota Jurgio Kunčino literatūrine premija. 

Ištikima klasikinei smulkiojo žanro poetikai autorė savo novelėse geba subtiliai niuansuoti kalbą, audžia tankią nepriekaištingo stiliaus drobę. Apnuogintas žmogiškosios būties realizmas kūriniuose itin stipriai veikia skaitytojo vaizduotę, o pasitaikantys mistikos ir fantastikos elementai palaiko regimojo pasaulio ir magiškojo realizmo – to, kas neįžiūrima, nepaaiškinama, nesuvokiama, – pusiausvyrą. Novelėse apmąstoma, kas laikui bėgant žmonių pasaulyje kinta, o kam lemta išlikti amžinai. Keliami žmogaus būties, meilės, asmenybės laisvės, Dievo ir likimo klausimai, kurių akivaizdoje šiuolaikinio žmogaus gyvenimas suvokiamas kaip didžiausias laimėjimas. Daugelyje novelių kartojamos svarbios detalės kuria svarias poteksčių reikšmes. 


Man Dainos Opolskaitės novelės – be visų kitų jų  turtų – protingas sakinys, tiksli frazė, saikas, švara. Šiais skubėjimo laikais, kai svarbiausia kūrinyje yra tapusi istorija, o kalbos valyvumas, stilius – nebe pirmos būtinybės dalykai, jos proza išsiskiria puikiu, išlavintu kalbos pojūčiu ir geru stiliumi.
Danutė Kalinauskaitė

Nedaug jos kartos rašytojų renkasi klasikinį pasakojimą ir žanrą ir sugeba rašyti taip grakščiai bei įtaigiai. 
Literatūrologė Žydronė Kolevinskienė

Pirmiausia tenka prabilti apie meninio kalbėjimo magiją, vidinę teksto dramaturgiją, neslūgstančią pasakojimo įtampą, kuri nepaleidžia nuo teksto pradžios iki pat pabaigos. [...] Pasakysiu tik tiek, kad čia nepriekaištingi abu – ir stiliaus, ir problematikos klodai. 
Poetas, literatūros kritikas Valdemaras Kukulas

Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 5)
TOP komentarai
 1. 100%
  Labai labai geros novelės, likau sužavėta tiek įdomiu siužetu, jautriomis temomis, tiek turtinga, vaizdinga kalba, nenuobodžia sakinio stuktūra. Rekomenduoju ieškantiems ne banalios, o vertingos knygos.
 2. 100%
  Puikios novelės. Vieną perskaičius norisi griebtis kitos. Suprantamos, jausmingos, kartais šiek tiek mistikos ir kriminalo. Lauksiu kitų kraštietės D.Opolskaitės knygų suaugusiems, nors paaugliams jos rašytas knygas , taip pat, perskaičiau su malonumu.
 3. 100%
  Daug įvairių ir gražių novelių pasakoja apie žmonių santykius, gyvenimą ir jų išgyvenamus jausmus. Lengva ir įdomi knyga, skaitant atskiras noveles nejučia imi tapatinti save su knygos herojais, jausti tuos pačius jų išgyvenamus jausmus. Tikrai verta skaitytojo dėmesio.
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()
  Jums taip pat gali patikti...