20%
20%

Diktatorių moterys

Femmes de dictateur

Diane Ducret

EAN kodas: 9789955235682, ISBN kodas: 9789955235682, SKU: 000000000002144118, Puslapių skaičius: 344, Spalvingumas: Nespalvotas, Viršelio tipas: Minkštas, Kalba, iš kurios versta: Prancūzų, Originalo kalba: Prancūzų, Leidimo metai: 2012-05-17, Formatas: 21x14,5x2,7, Knygyne: 13.49, Leidykla: Baltų lankų leidyba, UAB , Vertėjas: Virginijus Baranauskas

Ypatinga kaina 10,79 €
Knygyne 13,49 €

Sutaupote 2,70 € (20%)

Išparduota

Norėdami gauti pranešimus apie knygą, įveskite savo el.pašto adresą.

Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Apie prekę

Jos – tai Inesa, Klara, Nadia, Magda, Felismina, Dzian Čing, Helena, Jekaterina, Eva ir galybė kitų... Jie – tai Leninas, Musolinis, Stalinas, Hitleris, Salazaras, Mao, Čaušesku, Bokasa. Kovodami dėl valdžios, diktatoriai labai greitai suprato, kad nieko nepasieks, jeigu jiems nepavyks patraukti į savo pusę moterų. Naktinės plaštakės ar turtingos intelektualės, trumpalaikė užgaida ar aistringa meilė – be moterų neįsivaizduojame diktatorių gyvenimo. Šias moteris sieja tai, kad jos, nors ir likdamos vyrų šešėlyje, vienaip ar kitaip dalyvaudavo priimant daugybę svarbių sprendimų, o kartais netgi tapdavo tikrosiomis valdovėmis. Jų vyrai buvo žiaurūs ir neištikimi, smurtautojai ir tironai, tačiau moterys juos regėjo tokius, kokius norėjo regėti. Ir mylėjo. Apgaudinėjamos su daugybe varžovių, paaukotos viską ryjančiai politikos aistrai, sekamos, kritikuojamos, uždarytos, jos priešinosi. Nes šie vyrai jas užkerėjo. Nes jiems jų reikėjo...Sunku diktatorių su siaurais ūsiukais įsivaizduoti kaip sekso simbolį. Ypač tokį, kuris žadintų jausmus. Vis dėlto Adolfas Hitleris gavo daugiau gerbėjų laiškų nei Mikas Džageris ir „Beatles“ kartu sudėjus.

<...>

Kaip paaiškinti, kodėl susigundydavo tokios išsilavinusios ir nepriklausomos moterys, kokios buvo europietės XX amžiaus pradžioje? Žinoma, diktatoriai sugebėdavo suvaidinti avinėlius ir apsimesti geručiais. Jie susikurdavo gerų ir subtilių oratorių įvaizdį, dėdavosi tvirti ir rūpindavosi savo išvaizda. Neįsivaizduojama, kad Adolfas ar Benitas būtų galėję viešai pasirodyti nesusišukavę arba prastai nusiskutę. Bet neįvertintume moterų proto, jei jų politinį elgesį motyvuotume tik lėlyčių susižavėjimu.

<...>

Autorė sumanė keistą planą: išnagrinėti painius ir tvirtus tų porų ryšius. Nagrinėdami asmeninę dramą ir valdžios dialektiką, pamatėme, kad tie vyrai visiškai savęs nekontroliavo ir buvo labiau savo impulsų nei diplomatijos vergai. Manija gundyti jiems suteikė valdžią moterims, bet sunaikino visa kita. Tas, kas tikėjo imąs, pats buvo paimtas. Iš tikrųjų visą galią kitiems gauna tik tas, kuris visiškai atsisako valdyti save.

                                                                                                 Diane Ducret

Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
TOP komentarai
 1. 100%
  paliko labai gerą įspųdį, perskaičiau vienu prisėdimu. tai knyga apie stiprias moteris, kurios gal ir ne tiesiogiai, bet įtakojo didžiųjų pasaulio vyrų gyvenimus ir jų priimamus sprendimus.
 2. 100%
  Atrodo, tiek daug žinome apie šiuos diktatorius, bet taip mažai apie jų žmonas, meilužes ir jų liūdnas gyvenimo istorijas. Iš knygos labiausiai įsiminė gerbėjų laiškai Hitleriui, juose tiek daug besąlygiškos meilės ir fanatizmo. Dar nustebino tai, kad jis jų gaudavo tūkstančiais į mėnesį, ir todėl buvo įsteigtas atskiras departamentas jiems skaityti.
 3. 80%
  Įdomios biografijos, nauji faktai, bet labai sudėtingai parašyta.
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()
  Jums taip pat gali patikti...