40%
40%
Nauja
Nauja

Dingusių vardų knyga

ISBN kodas: 9786090148105, EAN kodas: 9786090148105

The Book of Lost Names

Kristin Harmel

Vertinimas nėra galimas:
100% of 100
(įvertinimai 3)

EAN kodas: 9786090148105, ISBN kodas: 9786090148105, SKU: 000000000001112627, Viršelio tipas: Kietas, Leidimo metai: 2021-10-30, Puslapių skaičius: 416, Spalvingumas: Nespalvotas, Originalo kalba: Anglų, Kalba, iš kurios versta: Anglų, Formatas: 21,3x14,3x3, Knygyne: 19.99, Vertėjas: Rima Rutkūnaitė, Leidykla: Alma littera

Ypatinga kaina
11,99 €
Knygyne
19,99 €

Sutaupote 8,00 € (40%)

Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Apie prekę

Įkvėpta tikros istorijos apie dokumentų padirbinėtojus per Antrąjį pasaulinį karą.


Eva Traub-Adams, puse etato bibliotekoje dirbanti pensininkė, vieną rytą tvarko leidinius, kai jos akys užkliūva už laikraštyje išspausdintos nuotraukos. Ji sustingsta nuotraukoje išvydusi knygą, kurios nematė jau daugiau kaip šešiasdešimt metų, – savąją Dingusių vardų knygą.

Šalia esančiame straipsnyje pasakojama, kaip per Antrąjį pasaulinį karą naciai visoje Europoje plėšė bibliotekas – tą patirtį Eva puikiai prisimena – ir kad žmonėms siekiama grąžinti knygas, kurios iš jų buvo seniai atimtos. Nuotraukoje esanti knyga buvo išvežta iš Prancūzijos paskutinėmis karo dienomis, o dabar ji priglausta Berlyno bibliotekoje. Paaiškėja, kad joje įrašyti kažkokie kodai, bet tyrinėtojai nenumano, ką tie kodai reiškia. Atsakymą žino tik Eva – bet ar jai užteks jėgų sugrįžti į nutolusią praeitį ir taip suvesti tuos, kurie pasimetė per karą?


1942 m., būdama aukštosios mokyklos studente, Eva priversta bėgti iš Paryžiaus, kai suimamas jos tėvas, Lenkijos žydas. Ji susiranda užuoglaudą nedideliame kalnų miestelyje Laisvojoje zonoje ir prisideda prie klastojančiųjų dokumentus žydų vaikams, bėgantiems į nedalyvaujančią kare Šveicariją. Tačiau ištrinti tikrąjį žmogaus vardą – reiškia susitaikyti su pasekmėmis. Tad Eva kartu su klastotoju Remi nusprendžia rasti būdą, kaip išsaugoti tų vaikų, kurie dar per maži prisiminti, kas išties jie yra, tikruosius vardus.


„Dingusių vardų knyga“ – tai savotiškas liudijimas, kaip sugeba atsilaikyti žmogaus dvasia, kokią galią įgauna narsa ir meilė blogio akivaizdoje.

Įtraukianti, paveiki, nepaleidžianti skaitytojo nė minutei istorija, teigianti, kad dokumentų padirbinėtojai, kurių likimai ir įkvėpė parašyti šį romaną, kadaise tikrai gyveno ir niekada neturėtų nueiti į užmarštį. – Kristina McMorris, rašytoja


Kristin Harmel yra populiari rašytoja, kurios knygos nuolat tampa „The New York Times“ bestseleriais. Jos romanai verčiami į daugybę kalbų ir parduodami visame pasaulyje. 

Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 3)
TOP komentarai
 1. 100%
  Labai įdomi knyga. Dar neteko nieko panašaus skaityti. Negirdėta man tema apie žydų asmens dokumentų klastojimą antrojo pasaulinio karo metu, nors šia tematika esu perskaičiusi daug knygų. Nuo pirmo iki paskutinio puslapio buvo įdomu ir verta skaityti. Labai rekomenduoju.
 2. 100%
  "Būtent tų, atradusių stebuklingą knygos poveikį, gyvenimas pats spalvingiausias". Tai knyga apie meilę, netektį, drąsą ir didžiulę riziką. Labai graži, jautri knyga, kuri man labai labai patiko ❤️
 3. 100%
  Mėgstu knygas apie antrojo pasaulinio karo laikotarpį. Perskaityta jų namažai, tad naujoms vis sunkiau sužavėti. Bet šią tikrai galiu įvertinti aukščiausiu balu. Puiki ir istorija, ir veikėjais, ir rašymo stiliumi.
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()
  Jums taip pat gali patikti...