ŽEMA KAINA

Dingusių vardų knyga

ISBN kodas: 9786090148105, EAN kodas: 9786090148105

The Book of Lost Names

Kristin Harmel

Vertinimas nėra galimas:
97% of 100
(įvertinimai 14)

ISBN kodas: 9786090148105, EAN kodas: 9786090148105, SKU: 000000000001112627, Puslapių skaičius: 416, Spalvingumas: Nespalvotas, Viršelio tipas: Kietas, Leidimo metai: 2021-10-30, Kalba, iš kurios versta: Anglų, Originalo kalba: Anglų, Formatas: 21,3x14,3x3, Knygyne: 19.99, Vertėjas: Rima Rutkūnaitė, Leidykla: Alma littera

Ypatinga kaina
11,99 €
Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Apie prekę

Įkvėpta tikros istorijos apie dokumentų padirbinėtojus per Antrąjį pasaulinį karą.


Eva Traub-Adams, puse etato bibliotekoje dirbanti pensininkė, vieną rytą tvarko leidinius, kai jos akys užkliūva už laikraštyje išspausdintos nuotraukos. Ji sustingsta nuotraukoje išvydusi knygą, kurios nematė jau daugiau kaip šešiasdešimt metų, – savąją Dingusių vardų knygą.

Šalia esančiame straipsnyje pasakojama, kaip per Antrąjį pasaulinį karą naciai visoje Europoje plėšė bibliotekas – tą patirtį Eva puikiai prisimena – ir kad žmonėms siekiama grąžinti knygas, kurios iš jų buvo seniai atimtos. Nuotraukoje esanti knyga buvo išvežta iš Prancūzijos paskutinėmis karo dienomis, o dabar ji priglausta Berlyno bibliotekoje. Paaiškėja, kad joje įrašyti kažkokie kodai, bet tyrinėtojai nenumano, ką tie kodai reiškia. Atsakymą žino tik Eva – bet ar jai užteks jėgų sugrįžti į nutolusią praeitį ir taip suvesti tuos, kurie pasimetė per karą?


1942 m., būdama aukštosios mokyklos studente, Eva priversta bėgti iš Paryžiaus, kai suimamas jos tėvas, Lenkijos žydas. Ji susiranda užuoglaudą nedideliame kalnų miestelyje Laisvojoje zonoje ir prisideda prie klastojančiųjų dokumentus žydų vaikams, bėgantiems į nedalyvaujančią kare Šveicariją. Tačiau ištrinti tikrąjį žmogaus vardą – reiškia susitaikyti su pasekmėmis. Tad Eva kartu su klastotoju Remi nusprendžia rasti būdą, kaip išsaugoti tų vaikų, kurie dar per maži prisiminti, kas išties jie yra, tikruosius vardus.


„Dingusių vardų knyga“ – tai savotiškas liudijimas, kaip sugeba atsilaikyti žmogaus dvasia, kokią galią įgauna narsa ir meilė blogio akivaizdoje.

Įtraukianti, paveiki, nepaleidžianti skaitytojo nė minutei istorija, teigianti, kad dokumentų padirbinėtojai, kurių likimai ir įkvėpė parašyti šį romaną, kadaise tikrai gyveno ir niekada neturėtų nueiti į užmarštį. – Kristina McMorris, rašytoja


Kristin Harmel yra populiari rašytoja, kurios knygos nuolat tampa „The New York Times“ bestseleriais. Jos romanai verčiami į daugybę kalbų ir parduodami visame pasaulyje. 

Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 14)
TOP komentarai
 1. 100%
  Nuostabi, įdomi knyga apie Antrąjį Pasaulinį karą. Apie jausmus, išgyvenimus, žmogaus prisitaikymus ir išeičių ieškojimus. Rekomenduoju.
 2. 100%
  Šis romanas nukelia į Antrojo pasaulinio karo laikus, Paryžių, Orinjoną, nors miestelis ir autorės išgalvotas. Visada norisi surasti knygoje kažką naujo, susitikti su įdomiais personažais. Vėl paliečiama žydų genocido tema, drąsa ir išdavystė, praradimo skausmas ir tikroji meilė, nepaisanti tautybės ir religijos, atlaikiusi sunkius išbandymus. Skaityti įdomu, o svarbiausia, rašytoja remiasi ir tikrais faktais. Tai dar labiau sustiprina skaitymo malonumą. Man patiko.
 3. 100%
  Super knyga. Skaitydama pagalvojau, kad tai galėtų būti reali istorija
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()
  Jums taip pat gali patikti...