ŽEMA KAINA

Dirbantis žmogus

ISBN kodas: 9786090147672, EAN kodas: 9786090147672

Work. A History of How We Spend Our Time

James Suzman

Vertinimas nėra galimas:
93% of 100
(įvertinimai 3)

ISBN kodas: 9786090147672, EAN kodas: 9786090147672, SKU: 000000000001111860, Puslapių skaičius: 464, Spalvingumas: Nespalvotas, Viršelio tipas: Kietas, Leidimo metai: 2021-10-12, Kalba, iš kurios versta: Anglų, Originalo kalba: Anglų, Formatas: 21,3x14,3x3,3, Vertėjas: Eglė Podčašinskienė, Leidykla: Alma littera

Ypatinga kaina
13,08 €
Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Apie prekę

„Du dešimtmečius tyrinėjau darbo temą, bet neprisimenu, kada paskutinį kartą tiek daug sužinojau vienu prisėdimu.

Ši knyga – meistriškumo pavyzdys.“

ADAMAS GRANTAS, verslo psichologas, bestselerių autorius

Darbas nusako, kas esame, apibrėžia mūsų statusą, nustato, kaip, kur ir su kuo praleidžiame daugiausiai laiko. Darbas padeda puoselėti savivertę ir formuoja vertybes. Bet ar mums būdinga dirbti sunkiai? Ar mūsų akmens amžiaus protėviai taip pat gyveno, kad dirbtų, ir dirbo, kad gyventų? O kaip galėtų atrodyti pasaulis, jei darbas nebūtų toks svarbus?

Knygoje „Dirbantis žmogus“ Jamesas Suzmanas, remdamasis įžvalgomis iš antropologijos, archeologijos, evoliucinės biologijos, zoologijos, fizikos ir ekonomikos, parodo: nors vystėmės norėdami darbe rasti džiaugsmo prasmę ir tikslą, didžiąją žmonijos istorijos dalį mūsų protėviai dirbo mažiau ir apie darbą mąstė kitaip nei mes dabar.

Antropologas, mokslų daktaras J. Suzmanas atskleidžia, kaip dabartinė darbo kultūra kūrėsi keičiantis žemės ūkiui prieš 10 tūkst. metų. Jausmą, ką reiškia būti žmogumi, pakeitė perėjimas nuo maisto rinkimo prie jo gamybos, o vėliau migracija į miestus. Nuo tada keitėsi mūsų santykiai su kitais, su aplinka ir net jausmas apie laiko tėkmę.


„<...> Jamesas Suzmanas atskleidžia visiškai naują istoriją, tikinančią, kad žmonių sukurta industrija gali nušviesti kelią pažangai ir būti naudinga net ateityje, kai dėl išradimų neteksime darbo.“

CHARLESAS DUHIGGAS bestselerio „Įpročio galia“ autorius

Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 3)
TOP komentarai
 1. 100%
  Kas skaitė Homo Deus ir Homo Sapiens, tai tikrai labai patiks, nors man Harari stilius pasirodė truputį priimtinesnis, lengviau buvo skaityti. Tiesa, gan didelė dalis knygos visgi rašo apie žmoniją iki pramonės revoliucijos ir tik nuo 11 skyriaus(o knyga jų turi 15) prasideda tas tikrasis įdomumas, juose jau paliečiamos ir persidirbimo ir netgi Azijos rinkose dažnos savižudybės dėl persidirbimo, taip pat ir robotizacija, kuri dar karta verčia žmonijos būtį aukštyn kojom. Ir per visą knygą keliauja viena ir ta pati mintis, jei, pagal antopologinius tyrimus, 95proc žmonijos egzistavimo laiko darbas nebuvo toks sudievintas, kaip dabar, kodėl dirbdami vis daugiau mes vis mažiau gauname, o ateityje gali būti ir dar blogiau. Sakyčiau pati ta knyga skaityti iškart po Homo Deus, kai kurios mintys sutampa. O ir pagalvot yra apie ką.
 2. 100%
  Labai gera tema mokytojams pakalbėti su vyresnių klasių moksleiviais per pamokas. Daug informacijos pamąstymui.
 3. 80%
  Gera knyga, daug įvairios informacijos, gražiai susieta. Tiesa, reik nusiteikt, kad daugiausia bus kalbama apie ankstesnius, o ne šiuos laikus. Ir skaitinys, kad ir nesunkus, bet specifinis, čia ir socialinės antropologijos, kultūrinės antropologijos samplaikos. Bet yra apie ką pamąstyti.
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()
  Jums taip pat gali patikti...