35%
35%
TOP
TOP

Druska jūrai

Salt to the Sea

Ruta Sepetys

Vertinimas nėra galimas:
93% of 100
(įvertinimai 141)
Nominuota!

Featured Product: Ne, EAN kodas: 9786090125175, ISBN kodas: 9786090125175, SKU: 000000000001110445, Puslapių skaičius: 320, Spalvingumas: Nespalvotas, Viršelio tipas: Kietas, Kalba, iš kurios versta: Anglų, Originalo kalba: Anglų, Leidimo metai: 2016-09-22, Formatas: 23,5x14,3x2,8, Knygyne: 14.59, Leidykla: Alma littera , Vertėjas: Zita Marienė

Ypatinga kaina 9,48 €
Knygyne 14,59 €

Sutaupote 5,11 € (35%)

Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Apie prekę

...1945 metų žiema. Keturi jauni žmonės: du vokiečiai, lietuvė, lenkė. Keturios paslaptys. 

Jų  keliai susikerta bėgant su tūkstančiais kitų nuo puolančios sovietų kariuomenės.

Jų tikslas – pakliūti į „Wilhelm Gustloff“, laivą, turintį juos išgelbėti nuo okupantų.

1945 m. pradžioje puolant sovietų kariuomenei vokiečių karinės pajėgos chaotiškai traukiasi į Vokietiją. O kartu su jais nuo smurto bėga gyventojai iš Rytprūsių ir Baltijos šalių. Praradę gimtuosius namus, netekę artimų ir mylimų žmonių, baimės ir nevilties kaustomi pabėgėliai skuba į Gotenhafeno ir Pilau uostus, kur laukia evakuacijai parengti laivai. Tačiau vietos juose užteks ne visiems. Paliktieji pasmerkti neišvengiamai lemčiai. Tačiau ir Baltijos jūroje tyko pražūtis nuo rusų povandeninio laivo torpedų.

Šioje tragiškoje kelionėje susipina keturių jaunų žmonių istorijos. Pabėgėlių sraute likimas  suveda lietuvę Joaną, lenkę Emiliją, Florianą iš Rytų Prūsijos ir vokietį jūreivį Alfredą. Karas jų širdyse paliko negyjančius randus, juos nuodija ir giliai slepiamos skaudžios paslaptys.

Karo girnose negailestingai sumalti tūkstančių paprastų žmonių, ypač vaikų, likimai, daugiausiai gyvybių laivybos istorijoje pasiglemžusi katastrofa ir net pražuvęs Gintaro kambarys – visa tai R. Sepetys meistriškai įaudė į sukrečiantį ir realistinį istorinio romano audinį.

Ruta Sepetys gimė ir užaugo Jungtinėse Amerikos Valstijose, Mičigane. Gimusi lietuvio ir amerikietės šeimoje R. Sepetys kūrybinio įkvėpimo sėmėsi Lietuvos istorijoje. Pirmame jos romane „Tarp pilkų debesų“ pasakojama apie lietuvių tremtinių kančių kelią Sibire, o „Druska jūrai“ skirta Antrojo pasaulinio karo pabėgėlių, tarp kurių buvo ir tūkstančiai lietuvių, nutylėtoms ir užmirštoms istorijoms atskleisti.

Ruta Sepetys apdovanota Carnegie medaliu už knygą „Druska jūrai“. CILIP Carnegie and Kate Greenaway apdovanojimai – vieni garbingiausių ir prestižiškiausių apdovanojimų Jungtinėje Karalystėje už geriausias vaikų ir jaunimo knygas.

Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 141)
TOP komentarai
 1. 100%
  5 iš 5
 2. 100%
  Prieš pradedant skaityti tikrai nesitikėjau, kad bus tokia pat gera kaip “Tarp pilkų debesų” . Knyga tikrai labai įdomi, patiko tiek istorijų herojai, tiek trumpi skyreliai bei pasakojimo struktūra, kuri puikiai atskleidė veikėjų paveikslus. Pabaiga buvo kupina įtampos, o labiausiai širdį spaudė penkiolikmetės Emilijos istorija.
 3. 100%
  Rekomenduoju! “Tarp pilku debesu” per diena susiskaitė, sita irgi labai idomiai ir greitai
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()
  Jums taip pat gali patikti...