20%
20%

Džiunglės

ISBN kodas: ISBN 9786099528755, EAN kodas: 9786099528755

The Jungle

Upton Sinclair

Vertinimas nėra galimas:
100% of 100
(įvertinimai 5)

SKU: 000000000002146829, EAN kodas: 9786099528755, ISBN kodas: ISBN 9786099528755, Spalvingumas: Nespalvotas, Viršelio tipas: Kietas, Kalba, iš kurios versta: Anglų, Puslapių skaičius: 456, Leidimo metai: 2012-10-02, Formatas: 22x14,5x3,5, Knygyne: 15.29, Leidykla: Aukso žuvys VŠĮ , Vertėjas: Rasa Rasa Drazdauskienė

Ypatinga kaina 12,24 € Knygyne 15,29 €

Sutaupote 3,05 € (20%)

Išparduota
Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Norėdami gauti pranešimus apie knygą, įveskite savo el.pašto adresą.

Apie prekę

ATVIRAS IR ŠOKIRUOJANTIS ROMANAS APIE PIRMUOSIUS LIETUVIUS EMIGRANTUS JAV

„Skaitydami šią knygą mes turime galimybę patirti, kokiose primityviose sąlygose gyveno ano meto lietuvių bendruomenė JAV. Vartodamas žodžių junginį „primityvios sąlygos“ visų pirma turiu omenyje bendrą kultūrinį-intelektualinį lygį.“ – Valdas Adamkus


Uptono Sinclairio romane Džiunglės  aprašyta XX a. pradžios Čikaga ir jos priemiesčiuose esančios skerdyklos, kuriose dirbo emigrantai iš visos Europos. Pagrindiniai Džiunglių  personažai – Čikagos skerdyklų lietuviai, kurie didelėmis šeimomis negrįžtamai emigruodavo į Jungtines Amerikos Valstijas ir ten daugiausiai dirbdavo sunkų, alinantį darbą, o gyvendavo prasčiausiomis sąlygomis. Šis romanas, pagrįstas tikrais įvykiais – tarsi lietuvių emigracijos istorija, kuri atskleidžia ir šiandien atpažįstamus siekius – geresnio gyvenimo ir geriau apmokamo darbo svetur paieškas.

Iš įvairių išlikusių romano autoriaus pasisakymų atrodo, kad jį labiausiai paveikė netyčia sutikta linksma lietuvių vestuvių procesija Back of the Yards (‘už skerdyklų’) rajone. Lietuvių vestuvių puota tapo pirmuoju Džiunglių skyriumi. Vadinasi, viena lietuvaičių jaunavedžių pora taip įkvėpė Sinclairį, kad visiems laikams nulėmė jo kaip rašytojo karjerą, mat pirmasis Džiunglių skyrius yra vienas iš geriausių ne tik autoriaus kūryboje, bet ir visoje amerikiečių literatūroje.


Apie autorių
Uptonas Sinclairis (1878–1968) romaną Džiunglės parašė 1905 metais ir atskira knyga išleido 1906-aisiais.Džiunglės Jungtinėse Valstijose buvo ir yra labai svarbus bei reikšmingas romanas, čia angliškas originalas tebeperleidžiamas kone kasmet. 1975-aisiais Sinclairio biografas Leon Harris Sinclairį pavadino reikšmingiausiu rašytoju Jungtinių Valstijų istorijoje – jo Džiunglių paveiktas kongresas dar tais pačiais 1906 metais priėmė naują federalinį Švaraus maisto ir vaistų įstatymą – dėl šio romano amerikiečių stalus ėmė pasiekti higieniškesnė mėsa. Švenčiant romano šimtmetį 2006-aisiais, literatūrologas Anthony Arthur pirmąjį Džiunglių skyrių įvertino kaip vieną iš pačių geriausių amerikiečių literatūroje. Džiungles, kaip privalomą literatūrą, JAV ir šiandien skaito gimnazistai bei literatūros, istorijos, politologijos, verslo etikos studentai. Per ilgą gyvenimą Sinclairis parašė beveik 100 knygų, bet šiandien jis pirmiausia žinomas kaip jaunystės romano Džiunglės autorius.

Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 5)
TOP komentarai
 1. 100%
  pagrįstas tikrais įvykiais – tarsi lietuvių emigracijos istorija, kuri atskleidžia ir šiandien atpažįstamus siekius – geresnio gyvenimo ir geriau apmokamo darbo svetur paieškas
 2. 100%
  Labai gera knyga,tikrai palikusi dideli ispudi ir dideli gailesti "pirmos bangos"JAV lietuviu emigrantams.Romane aprasomi sukreciantis vargstanciu emigrantu darbininku likimai,klaikus darbas skerdyklose ir ne tik jose.Pagrindiniu romano veikeju Onos ,Jurgio ir ju artimuju-geresnio gyvenimo siekimas,pagristas tikrais ivykiais.
 3. 100%
  Knyga paikusi didelį įspūdį ir jausmą. Visų pirma, smagu skaityti apie lietuvius užsienio autoriaus knygoje. Džiugina, kad lietuviai pavaizduoti gražiai: draugiški, ištikimi papročiams, empatiški, paprasti. Knyga liūdna dėl liūdnų likimų.

  Istorinės žinios apie mėsos pramonę - nerealios!
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()
  Jums taip pat gali patikti...