20%
20%

Eik ir pastatyk sargybinį

Go Set A Watchman

Harper Lee

Vertinimas nėra galimas:
67% of 100
(įvertinimai 3)
Nominuota!

EAN kodas: 9789955135791, ISBN kodas: 9789955135791, SKU: 000000000002165842, Puslapių skaičius: 320, Spalvingumas: Nespalvotas, Viršelio tipas: Kietas, Kalba, iš kurios versta: Anglų, Originalo kalba: Anglų, Leidimo metai: 2016-01-28, Formatas: 21,8x14,5x2,7, Knygyne: 15.29, Leidykla: Jotema UAB , Vertėjas: Bronislovas Bružas

Ypatinga kaina 12,24 €
Knygyne 15,29 €

Sutaupote 3,05 € (20%)

Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Apie prekę

Istorinės reikšmės literatūrinis įvykis: išleidžiamas neseniai aptiktas romanas, anksčiausias žinomas darbas, kurį parašė Harper Lee, mylima ir populiari Pulicerio premiją laimėjusio romano „Nežudyk strazdo giesmininko“ autorė.

Romaną „Eik ir pastatyk sargybinį“ Harper Lee sukūrė dvidešimto amžiaus šeštojo dešimtmečio viduryje ir pateikė leidėjams dar prieš „Nežudyk strazdo giesmininko“. Visų manymu, dingusį rankraštį pasisekė surasti 2014-ųjų pabaigoje.


Knygoje „Eik ir pastatyk sargybinį“ pavaizduoti dauguma veikėjų iš „Nežudyk strazdo giesmininko“, tik maždaug po dvidešimties metų. Džina Luiza Finč — Paukštelis — grįžta į Meikombą aplankyti tėvo, bet namuose jos laukia nelengvos asmeninio ir politinio pobūdžio problemos, susijusios su Atikumi, visuomene ir Džiną Luizą suformavusia Alabamos valstija.


Nagrinėdamas, kaip „Nežudyk strazdo giesmininko“ veikėjai prisitaiko prie audringų įvykių, kurie šeštojo dešimtmečio viduryje drebino Ameriką, „Eik ir pastatyk sargybinį“ parodo ilgalaikę Harper Lee klasiką visai kitokiu, įstabiu, aspektu. Tai jaudinantis, linksmas, prikaustantis ir savo ruožtu puikus romanas.


Apie autorę


Harper Lee gimė 1926-aisiais Monrovilyje, Alabamos valstijoje. Ji parašė pripažinimą pelniusį „Nežudyk strazdo giesmininko“, buvo apdovanota Pulicerio premija, Prezidento laisvės medaliu, daugybe kitų literatūrinių premijų ir laimėjimų.


Atsiliepimai


Neleiskite romanui „Eik ir pastatyk sargybinį“ pakeisti jūsų nuomonės apie Atikų Finčą... reikia pripažinti nepaneigiamą tiesą, kad tokį žmogų kaip Atikus Finčas, kuris gimė pietiečių diduomenės šeimoje, po rekonstrukcijos praėjus vos dešimtmečiui, su rasiniais dalykais būtų siejusi komplikuota ir vingri istorija.
* Los Angeles Times


„Eik ir pastatyk sargybinį“ užburia savalaikiškumu.
* Washington Post


Be kitų svarbių aspektų, romanas reikšmingas tuo, jog prašo žiūrėti į Atikų ne vien kaip į didvyrį ar dievybę, bet kaip į paprastą žmogų, turintį ydų ir dorovinių trūkumų, leidžiantį mums pamatyti save, kad ir kokios sudėtingos ir prieštaringos būtų mūsų asmenybės.
* Washington Post


„Eik ir pastatyk sargybinį“ sėkmę... nulemia ir tai, kaip romane vaizduojama Džinos Luizos reakcija į tėvo įsitikinimus, ir tai, kokiu būdu tie įsitikinimai tampa sudedamąja mums pažįstamo Atikaus dalimi.
* Time


Romanas „Eik ir pastatyk sargybinį“, ko gero, vertingiausias dėl to, kad įžiebia atviras diskusijas apie nedžiuginančius Amerikos pasiekimus rasinės lygybės srityje.
* San Francisco Chronicle


„Eik ir pastatyk sargybinį“ pasirodė tinkamu momentu. Visi svarbūs meno kūriniai paprastai atsiranda tada, kai nė nesuvokiame, kaip mums jų reikia.
* Chicago Tribune


... iš „Nežudyk strazdo giesmininko“ puikiai pažįstamas balsas, smagaus, ūmaus, taisykles laužančio žmogaus balsas, girdėti ir romane „Eik ir pastatyk sargybinį“ — jo autorė tokia pat narti ir žavinga, kaip visada.
* Chicago Tribune


„Eik ir pastatyk sargybinį“ įprasmina pietų valstijų miesteliui būdinga humorą ir nuolatinį susirūpinimą keliančią didžią Amerikos problemą: rasės klausimą.
* Columbia Dispatch


Romanas suteikia vertingą progą geriau pažinti didžiadvasišką, sudėtingą vienos iš reikšmingiausių Amerikos autorių protą.
* USA Today


„Eik ir pastatyk sargybinį“ verta perskaityti dėl Atikaus kilusios painiavos. Romane „Nežudyk strazdo giesmininko“ Harper Lee privertė mus abejoti tuo, ką žinome ir kuo tariamės esantys. „Eik ir pastatyk sargybinį“ pratęsia šią puikią literatūrinę tradiciją.
* New York Post


Sprendžiant iš vienos labai plačios temos, į kurią susitelkė daugybė kritikų, romanas suteikia daug žinių tiek rašytojams, tiek skaitytojams.
* Vulture


Kaip sakė Faulkneris, vienintelės geros istorijos yra apie žmogaus širdį, kurią drasko prieštaravimai. Ir tai gana neblogai apibendrina „Eik ir pastatyk sargybinį“.
* Daily Beast


„Eik ir pastatyk sargybinį“ siūlo skaitytojui įdomią ir sudėtingą istoriją... Jei manote, kad romane svarbiausia — priklijuoti Atikui tam tikrą etiketę, vadinasi, nesuvokiate esmės.
* Bloomberg View


Antrasis Harper Lee romanas aiškiau negu jo pirmtakas parodo, koks yra mūsų pasaulis.
* Time


Ką tik išleistoje naujoje istorijoje apie Finčų šeimą, Lee plačiau atveria langą į baltąsias pietiečių širdis, be to, sako mums, kad pagaliau atėjo metas sunaikinti netikrus praeities dievus ir tapti laisviems.
* NPR’s „Code Switch“


[„Eik ir pastatyk sargybinį“] kupinas prisiminimus žadinančių aprašymų, tikroviškų dialogų, pažįstamos atmosferos, ir visa tai iš dalies paaiškina, kodėl mums taip patiko „Nežudyk strazdo giesmininko“.
* Buffalo News

Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 3)
TOP komentarai
 1. 80%
  Sutinku, kad Nežudyk strazdo giesmininko paliko didesnį įspūdį, tačiau šios knygos nuvertinti negalima. Labai lengvai skaitoma, jautri, artima knyga, sukelianti ir šypseną, ir skatinanti susimąstyti, ką norėjo pasakyti autorė. Knyga patiko, verta perskaityti.
 2. 80%
  Šioje knygoje sutinkame daugelį veikėjų iš "Nežudyk strazdo giesmininko". Tie veikėjai nėra tobuli, jie- klystantys, ieškantys tiesos, bet pripažįstantys savo klaidas.
 3. 40%
  Labai nepatiko.
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()
  Jums taip pat gali patikti...