Ekonomikos smogiko išpažintis

ISBN kodas: 9786094270314, EAN kodas: 9786094270314

Confessions Of Economic Hitman

John Perkins

Vertinimas nėra galimas:
100% of 100
(įvertinimai 6)

Knygos formatas: Popierinė knyga, SKU: 000000000002132317, ISBN kodas: 9786094270314, EAN kodas: 9786094270314, Puslapių skaičius: 268, Viršelio tipas: Minkštas, Spalvingumas: Nespalvotas, Originalo kalba: Anglų, Leidimo metai: 2011-01-01, Formatas: 21,5x14,8x2,5, Leidykla: Kitos knygos, UAB

Ypatinga kaina
8,24 €
Išparduota
Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Norėdami gauti pranešimus apie knygą, įveskite savo el.pašto adresą.

Apie prekę

„Kitų knygų“ neseniai išleistoje autobiografinėje Johno Perkinso knygoje  „Ekonomikos smogiko išpažintis“ („Confessions of an Economic Hitman”, 2004) atskleidžiama itin slaptos „ekonomikos smogikų“ grupės misija. Autorius išviešina slaptus JAV imperinės politikos siekius ir kitaip nei žiniasklaida nušviečia politinį ir ekonominį pasaulio žemėlapį pakeitusius įvykius.

JAV Nacionalinė saugumo agentūra 1981 m. slapta užverbavo Bostone įsikūrusios strateginių konsultacijų firmos „Chas. T. Main” vyriausiąjį ekonomistą J. Perkinsą. Daugiau nei dešimt metų jis veikė kaip „ekonomikos smogikas”, padedantis JAV vyriausybei bei tarptautinėms korporacijoms šantažuoti užsienio šalių vadovus, priversti juos vykdyti JAV naudingą politiką bei sudaryti JAV verslui pelningas sutartis. Pagrindinė jo užduotis buvo keliauti po pasaulį ir įtikinti Trečiojo pasaulio valstybių vyriausybes skolintis milžiniškas sumas iš tokių institucijų kaip Pasaulio bankas ar JAV tarptautinės plėtros agentūra. Dauguma valstybių vėliau gautų paskolų sugrąžinti nesugebėdavo ir dėl to turėdavo paklusti JAV politiniam spaudimui.
„Ekonomikos smogikai – tai brangiai apmokami profesionalai, kurie iš kitų valstybių apgaule išvilioja trilijonus dolerių. Pinigus, kuriuos valstybės gauna iš Pasaulio banko, JAV tarptautinės plėtros agentūros ar kitų tarptautinių „pagalbos“ organizacijų, jie nukreipia į didžiųjų korporacijų vadovų, kontroliuojančių gamtinius planetos resursus, kišenes. Ekonomikos smogikų ginklai – apgaulingos finansinės ataskaitos, klastojami rinkimai, kyšiai, plėšimai, seksas ir žmogžudystės“, – aiškina knygos autorius.

Po 2001 m. rugsėjo 11-osios įvykių J. Perkinsas nusprendė užbaigti 20 metų rašytą knygą bei atvirai papasakoti apie jo sąžinę slegiančius nešvarius darbelius: „Netrukus po rugsėjo 11-osios įvykių apsilankiau „Ground Zero“ ir stovėdamas ten, uosdamas susvilusios mėsos dvoką ir matydamas vis dar kylančius dūmus, suvokiau, kad turiu parašyti šią knygą ir prisiimti atsakomybę už savo praeitį. Tai, kas tą dieną nutiko, buvo tiesioginė mano bendražygių – imperiją stačiusių „ekonomikos smogikų“ – veiklos pasekmė. Aš irgi prie to prisidėjau.“

„Ekonomikos smogiko išpažintis“ – atviras ir nuoširdus pasakojimas, iš karto tapęs bestseleriu JAV ir Europoje, parodo, – kad pasaulio galingieji anaiptol nėra geraširdžiai žmonių globėjai, kokius mes juos matome per televiziją. Knyga itin aktuali šiomis dienomis, kai pasaulį užklupo globali ekonominė krizė, o dauguma vargingesnių valstybių tam, kad išgyventų, yra priverstos skolintis milijonus iš Pasaulio banko ar Tarptautinio valiutos fondo.

Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 6)
TOP komentarai
 1. 100%
  Būtina perskaityti
 2. 100%
  Visiem rekomenduoju
 3. 100%
  Pirmi puslapiai gana įprastai skaitosi.
  O vėliau kaip prasideda, tai negali paleisti knygos iš rankų.

  Labai turėtų patikti tiems kas matė filma Snowden.

  Balai 5/5
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()
  Jums taip pat gali patikti...