20%
20%

Elektros boikotas ir kiti pasakojimai apie smetotinę Lietuvą

Gediminas Kulikauskas

Vertinimas nėra galimas:
100% of 100
(įvertinimai 3)

EAN kodas: 9786094038662, ISBN kodas: 9786094038662, SKU: 000000000002163723, Puslapių skaičius: 416, Spalvingumas: Nespalvotas, Viršelio tipas: Kietas, Originalo kalba: Lietuvių, Leidimo metai: 2015-01-01, Formatas: 14,2x21,3x2,2, Knygyne: 14.39, Leidykla: Obuolys, Media Incognito Leidykla, UAB

Ypatinga kaina 11,51 €
Knygyne 14,39 €

Sutaupote 2,88 € (20%)

Išparduota
Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Norėdami gauti pranešimus apie knygą, įveskite savo el.pašto adresą.

Apie prekę

Ar smalsu sužinoti, kodėl futbolui Lietuvoje tarpukariu pranašauta niūri ateitis? Ar tikrai smetoniniame turguje galėjai nusipirkti meteoritą? Kodėl 1933 m. beveik visas Kauno miestas savaitei išjungė elektros lemputes? Į visus šiuos klausimus savo antrojoje knygoje apie tarpukario Lietuvos įdomybes atsako Gediminas Kulikauskas.
   Pirmoji autoriaus knyga „Apelsinų kontrabanda ir kiti pasakojimai apie smetoninę Lietuvą“ sulaukė didelio skaitytojų susidomėjimo. Šioje knygoje G. Kulikauskas pristato dar negirdėtas ir ne mažiau intriguojančias istorijas.
   Šiandien, ko gero, stebintų tarpukario jaunuolių noras nusifotografuoti prie cukrinių runkelių – didelės naujovės ir trokštamų saldėsių šaltinio. Taip pat stebintų keptos varnos – klaipėdiečių pamėgtas delikatesas. O tilžiečiai buvo taip linkę skanauti kontrabandines lietuviškas dešras ir sviestą, kad su šiuo nelegalaus maisto potvyniu nesusidorojo nė nacistinės Vokietijos pasienio sargai.
    Taip pat spalvingos buvo to meto žmonių ateities prognozės. Apie visas gyvenimo sritis užgrobusią televiziją, grūdus sėjančius orlaivius, Kauną užnuodysiančius asfalto garus, dešras iš mielių ar radijo policininkus su 20–60 arklio jėgų varikliais... Kiek šių prognozių išsipildė, o kas liko tik fantazijos?
     Kur dar siaubo istorijos! Kodėl mūsų seneliai tarpukariu tebūtų gūžtelėję pečiais, išgirdę žodį „zombis“, tačiau tuoj būtų dairęsi kirvio, surikus „vilkas“? Kodėl sveikata stiprinta radiacija? Kuo tarpukario „vampyrės“ susijusios su dabartinėmis „barakudomis“?
     Visi pasakojimai iliustruoti daugybe nuotraukų, dokumentų, reklamų, žemėlapių, tad tikrai pajusite šio laikotarpio dvasią ir geriau pažinsite to meto aktualijas.


Gediminas Kulikauskas – istorikas, publicistas, rašytojas, istorinių straipsnių žurnale „Verslo klasė“ bei kituose leidiniuose autorius, pirmojo skaitmeninio Lietuvos istorijos vadovėlio „Gimtoji istorija“ bendraautoris. Dirba Lietuvos muitinėje.

Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 3)
TOP komentarai
  1. 100%
    Labai patiko! Rekomenduoju
  2. 100%
    Puiki knyga ir puikus pirmos knygos tęsinys. Su kiekvienu puslapiu pasineri į tarpukario Lietuvos kasdienybę: karą su varnomis, turgaus kasdienybę, lobių paieškas, meteoritus ir gatvėmis lakstančius BMW (tuo metu laikytus šeimyniniais lėtais automobiliukais. Puiki knyga visiems smalsiems :)
Visi komentarai
    Daugiau įvertinimų ()
    Jums taip pat gali patikti...