27%
27%
Nauja
Nauja

Geležiniai gyvatės kiaušiniai

Saulius Šaltenis

Vertinimas nėra galimas:
87% of 100
(įvertinimai 3)

SKU: 000000000002182948, EAN kodas: 9786094664601, ISBN kodas: 9786094664601, Spalvingumas: Nespalvotas, Viršelio tipas: Kietas, Puslapių skaičius: 200, Leidimo metai: 2020-01-14, Formatas: 22,1x14,7x1,5, Knygyne: 15.49, Leidykla: Tyto alba UAB

Ypatinga kaina 11,29 € Knygyne 15,49 €

Sutaupote 4,20 € (27%)

Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Apie prekę

Saulius ŠALTENIS (g. 1945) – prozininkas, dramaturgas, kino scenaristas. 2019 m. už daugialypę literatūrinę kūrybą ir išskirtinį stilių bei viso gyvenimo nuopelnus jam skirta Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premija.

Ar įmanoma kitaip, naujai papasakoti apie žvarbų laisvės skersvėjį? Apie idealią meilę? Jei rašytojas sumano kažką netikėta – taip. Saulius Šaltenis lūžio ir sumaišties metą regi ne dalyvio, bet stebėtojo akimis. Į prosenelio Antonio gimtinę grįžusi Jaelė Gvadelupė sužeidžiama ne tik kulkomis. Iš geležinių gyvatės kiaušinių išsiritę agresija, prievarta, godulys ją stulbina, bet mergina stebėtinai atspari. Į budelio – aukos priešstatas ji gali pažvelgti svetimšalės akimis. Romano veikėjų (žurnalistės ar disidento) nuomones vertinti neutraliai. Tai dar įstabiau, nes posovietinės tikrovės groteskas dažnai pranoksta Pietų Amerikos egzotiką. 

Romane nauja ir tai, kad herojų jausmai ir santykiai svarbiau už viską. Dukra, motina, vyras, žmona susiję egzistenciškai, nors ir traumuoti praeities baisybių.

Pasakojimas vientisas ir dinamiškas, tankiai supintas iš aksomo švelnumo ir smurto brutalumo gijų. Tokia tiksli metaforų akupunktūra pavaldi tik prozos meistrui!

Gerai suveržta intrigos spyruoklė kutena smalsumą: ar Jaelė-Elė suras iš kautynių lauko ją išnešusį Sniegynų Vyrą? Ar susitaikys su Pietų Amerikoje likusia motina? Ar grįš į Lietuvą?
Tik pabudęs iš svaigaus skaitymo užsimiršimo prisimeni, kad šiemet suėjo trisdešimt metų nuo tos nesenos istorijos dramų.

Jūratė Sprindytė  
.  

Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 3)
TOP komentarai
 1. 100%
  Visas pasakojamas paremtas Sausio 13-osios įvykiais, kuriame gausu metaforų. Šios metafaros tiesiog „manipuliuoja“ tavo protą.
  Kas dar labai įdomu šioje knygoje, jog visas pasakojams parašytas iš stebėtojo pozicijos, o ne iš dalyvio. Šioje knygoje nepamirštami ir jausmai, emocijos, santykiai bei meilės tema.
  Taigi galiu pasakyti, kad tai yra stiprus kūrinys, kuris paliečia jautrią temą ir sukelia nemažai apsvarstymų.
 2. 80%
  Patiko, nors knygoje daug simbolikos, metaforų, bet tas paslaptingas pasakojimas įtraukė ir savaip priminė svarbius Lietuvai įvykius..
 3. 80%
  Kviečiu perskaityti. Knyga ne būtinai patiks, bert susimąstyti privers.
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()
  Jums taip pat gali patikti...