20%
20%

Gertrūda. Grafinis Y kartos dienoraštis

Gerda Jord

Vertinimas nėra galimas:
92% of 100
(įvertinimai 5)

SKU: 000000000002168924, EAN kodas: 9786090400937, ISBN kodas: 9786090400937, Spalvingumas: Dvispalvis, Viršelio tipas: Minkštas, Originalo kalba: Lietuvių, Puslapių skaičius: 254, Leidimo metai: 2016-09-19, Formatas: 21x14,8x2, Knygyne: 11.09, Leidykla: Obuolys, Media Incognito Leidykla, UAB

Ypatinga kaina 8,87 € Knygyne 11,09 €

Sutaupote 2,22 € (20%)

Išparduota
Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Norėdami gauti pranešimus apie knygą, įveskite savo el.pašto adresą.

Apie prekę

Šmaikšti, provokuojanti, šiek tiek nostalgiška – tokia Gertrūdos istorija gali pasirodyti tiems, kurie priklauso Y kartai. Kartai, kuri dar žiūrėjo filmukus per „Šilelį“, bet po kelerių metų turėjo mokytis dirbti kompiuteriu. Jai priklauso žmonės, kurių tėvai gyveno už geležinės uždangos, o jie patys neretai pirmą kartą į užsienį išvyko siekdami užsidirbti braškių laukuose. Y kartos atstovė yra Gertrūda, gimusi 1985 m. Tarybų Sąjungoje, Lietuvos teritorijoje, dabartinėje Marijampolėje.


Po daugelio metų Gertrūda atvyksta į močiutės laidotuves, kurios ją priverčia susimąstyti apie savo gyvenimą ir primena svarbiausius vaikystės ir paauglystės įvykius. Jei žiūrėjote „Mauglį“, mokėtės n-tojoje vidurinėje mokykloje, klausėtės „Foje“, turėjote mobilųjį telefoną „Nokia 3310“, sudaužėte gyvsidabrio termometrą, bėgdavote iš kūno kultūros pamokų, patyliukais sliūkindavote į savo kambarį po mokyklos šokių – didelė tikimybė, kad šis pasakojimas ir apie jus.


Grafinis romanas labai vaizdžiai ir įtaigiai perteikia Gertrūdos gyvenimą, tad vienose knygos vietose norisi kvatoti, kitose braukti ašarą prisiminus tai, kas jau tapo istorija. O istoriją žinoti verta.


Gerda Jord (Venčkauskaitė) gimė 1988 m. Marijampolėje, studijavo lietuvių filologiją Vilniaus universitete, animaciją – Vilniaus dailės akademijoje. „Gertrūda“ yra antroji autorės knyga. 2014 m. kartu su Migle Anušauskaite išleido pirmąją komiksų knygą suaugusiesiems ir jaunimui apie Darių ir Girėną „10 litų“. Komiksus periodiškai publikuoja kultūrinėje spaudoje ir savo svetainėje gerdajord.lt.

Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 5)
TOP komentarai
 1. 100%
  Lengvai skaitomas komiksas apie tuos senuosius laikus. Gerai pateiktos istorijos ir tokia nostalgija. Gaila tik kad pabaiga liko nesuprasta, toks jausmas, lyg nežinojo kaip užbaigt. Bet bendrai imant tikrai verta dėmėsio knygelė. 9/10
 2. 100%
  Puiku, kad ir Lietuvoje pagaliau yra gerų komiksu sumastytoju. Rekomenduoju.
 3. 100%
  Skaitant (ar, tiksliau, vartant ir žiūrint į paveikslėlius) vis norėjosi sakyti – taip, taip, būtent taip ir būdavo, šitą gerai prisimenu. Pavyzdžiui, kai pirmą kartą išvažiuoji iš Suvalkijos ir imi kalbėtis su kitais žmonėmis. Net ir kelis metus prastudijavus didmiestyje dar vis tiek atsirasdavo tokių, kurie man tik prasižiojus galėdavo pasakyti, kad aš iš tokio ir tokio miestelio Suvalkijoje. Arba pavyzdžiui, kai akių ligų klinikose prilašina vyzdžius plečiančių vaistų ir paskui visas vaizdas būna išsiliejęs, o akys labai jautrios šviesai (ir kodėl būtent tomis dienomis saulė ryškiau šviesdavo?).
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()
  Jums taip pat gali patikti...