40%
40%

Gyveno kartą Uvė

ISBN kodas: 9786090112977, EAN kodas: 9786090112977

En man som heter Ove

Fredrik Backman

Vertinimas nėra galimas:
95% of 100
(įvertinimai 114)
Nominuota!

EAN kodas: 9786090112977, SKU: 000000000001109507, ISBN kodas: 9786090112977, Knygos formatas: Popierinė knyga, Puslapių skaičius: 328, Spalvingumas: Nespalvotas, Viršelio tipas: Kietas, Kalba, iš kurios versta: Švedų, Originalo kalba: Švedų, Leidimo metai: 2014-01-24, Formatas: 24x15x2,7, Knygyne: 13.79, Vertėjas: Raimonda Jonkutė, Leidykla: Alma littera

Ypatinga kaina
8,28 €
Knygyne
13,79 €

Sutaupote 5,51 € (40%)

Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Apie prekę

Uvei 59-eri. Žmonės jį laiko senu bambekliu ir „piktu kaimynu iš pragaro“. Bet Uvė kitos nuomonės: jei žmogus nevaikšto su kvaila šypsena, tai dar nereiškia, kad jis yra piktas.

Labiau už viską Uvei patinka tvarka ir pastovumas – kai niekas nesikeičia ir visi laikosi nusistovėjusių taisyklių. Todėl visą gyvenimą jis vairuoja tik SAAB markės automobilius ir kiekvieną rytą pradeda tikrindamas kvartalą: apeina aplinkines gatves, sustato į vietą paliktus dviračius, apžiūri, ar kaimynai tinkamai rūšiuoja atliekas. Ir visai nesvarbu, kad jau keleri metai, kai jis nebe bendrijos pirmininkas. Kas nors juk turi rūpintis tvarka!

 Uvės gyvenimas ramiai teka pagal griežtai nusibrėžtą planą. Kol vieną lapkričio rytą jis... sulaukia naujų kaimynų. Šie įsikelia su didžiausiu triukšmu ir net aplanksto Uvės pašto dėžutę – mat naujasis kaimynas nemoka važiuoti atbulas su priekaba. Ką jau kalbėti, kad kvartale apskritai draudžiamas eismas! Negana to, kieme įjunksta lankytis nususęs katinas apkandžiota ausimi...

Netikėti įvykiai ir neprašyti dvikojai bei keturkojai įsibrovėliai pradeda versti vyro gyvenimą aukštyn kojom, ir pamažu ima aiškėti, kad už pavyzdingai nešiojamos bambeklio ir pagiežingo pedanto kaukės slepiasi kitas Uvė bei niekam nežinoma jo istorija.

Uvės ir visos jo prižiūrimos sublokuotų namų  bendrijos gyvenime prasideda didelės permainos... 

Tai labai šilta knyga, kuri ir prajuokins, ir sugraudins.

Su meile ir puikiu skandinavišku humoru papasakota labai tikroviška istorija apie nepaprastai mielą bambeklį, kurio neįmanoma neįsimylėti, privers susimąstyti apie mus pačius – mūsų vienatvę, draugystes, meilę.

 

Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 114)
TOP komentarai
 1. 100%
  Knyga apie visas gyvenimo spalvas. Istorija pasakoja apie senyvą bambeklį, turintį savotišką požiūrį į viską ir visus, griežtas taisykles, kurių laikosi ir kurios nesuprantamos daugumos aplinkinių. Apie vyro metamorfozę ir pokyčius, apie didžiausią meilę, jos netekimą. Apie gyvenimą ir bendruomenę, netikėtą susidūrimą ir prasmės suradimą esančiuose šalia.
  Knyga su skandinaviško humoro prieskoniu - kai norisi skaniai kvatoti ir nubraukti liūdesio ašarą.
 2. 100%
  "Tačiau sielvartas pernelyg nepatikimas daiktas: jeigu žmonės juo nesidalija, jis padalija žmones".
  "Mirtis - toks keistas daiktas. Žmonės neretai nugyvena gyvenimą, tarsi ji neegzistuotų, nors mirtis bene geriausiai pagrindžia esmines gyvenimo atkarpas. Vieni laikui atėjus tiek ją jaučiame, kad gyvename veržliau, labiau užsispyrę, labiau įsiutę. Kitiems nuolatos reikia jos buvimo šalia, kad bent suvoktų, kas ta jos priešingybė. O dar kiti, žiūrėk, tiek į ją pasineria, kad atsisėda laukiamajame dar šviesmečiai iki jai pranešant apie savo atvykimą."
  "Kai netenki artimo žmogaus, pasiilgsti visokių keistenybių. Mažmožių. Šypsenų. To, kaip ji apsiversdavo per miegus. To, kad mirtinai panūsdavo perdažyti kambarius".
 3. 100%
  Puiki pozityviai nuteikianti ir nuotaikinga knyga apie rimtus ir gyvenimiškus įvykius!
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()
  Jums taip pat gali patikti...