Haliucinacijos

ISBN kodas: 9786094271809, EAN kodas: 9786094271809

Oliver Sacks

ISBN kodas: 9786094271809, EAN kodas: 9786094271809, SKU: 000000000002161194, Knygos formatas: Popierinė knyga, Puslapių skaičius: 344, Spalvingumas: Nespalvotas, Viršelio tipas: Kietas, Leidimo metai: 2015-02-19, Kalba, iš kurios versta: Anglų, Formatas: 21,8x15x3,3, Knygyne: 16.29, Vertėjas: Austėja Banytė, Leidykla: Kitos knygos, UAB

Ypatinga kaina
13,04 €
Išparduota
Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Norėdami gauti pranešimus apie knygą, įveskite savo el.pašto adresą.

Apie prekę

Kas yra haliucinacijos? Dažnai manoma, kad haliucinacijas patiria tik narkomanai arba bepročiai, nors tai visiškai įprasta ir dažnai pasitaikanti žmogaus būsena. Pojūčiai ima kvailioti ne tik nuo narkotinių medžiagų ar psichikos sutrikimų, bet ir dėl karščiavimo, vaistinių preparatų, pervargimo, sužeidimų  ir net nuo sielvarto. Haliucinacijomis aiškinami šventųjų regėjimai ir mitologiniai įvaizdžiai.


Žymaus britų neurologo Oliverio Sackso knyga mus perkelia į slėpiningą haliucinacijų pasaulį. Šio fenomeno prigimtį jis aiškinasi remdamasis ne tik naujausiais mokslo tyrimais, bet ir konkrečiomis pacientų ligos istorijomis bei literatūriniais pavyzdžiais – nuo F. Dostojevskio „Demonų“ iki L. Carrollo „Alisos stebuklų šalyje“.


„Haliucinacijas“ galima skaityti kaip nuotykių romaną arba kelionių apybraižą, tačiau čia keliaujama ne po tolimus kraštus, o po neištyrinėtą smegenų teritoriją. Ši kelionė atveria keistus peizažus, kurie stebina kur kas labiau, nei gali numanyti sveikas žmogaus protas. Knygoje autorius dalijasi ir savo jaunystės psichodelinėmis patirtimis.„Tirdamas sujauktus protus, autorius pateikia genialių įžvalgų apie mūsų sąmonės paslaptis.“ (Guardian)


„Garsiausias pasaulio neurologas ir iškalbos meistras, įgalinantis mus kitaip pažvelgti į žmogaus proto fenomenus.“ (Observer)

Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
TOP komentarai
 1. 100%
  rekomenduoju
 2. 100%
  Nuostabi knyga, tinka tiems, kurie domisi ne tik populiariaja psichologija, o giliau. Paaiskina daug dalyku, kuriuos manome esancius mistiskais ir antgamtiskais.
 3. 80%
  Skaityti buvo įdomu, tik į pabaigą kiek pabodo, nes pritrūko kažkokios viską apibendrinančios pabaigos. Bet į tai galima žiūrėti nuolaidžiai, nes knyga parašyta kaip išsami haliucinacijų antologija. Patiko autoriaus požiūris, žinoma, paremtas tikrais pavyzdžiais, jog haliucinacijos nebūtinai yra psichologinio sutrikimo požymis. Tokie tikroviški vaizdiniai iškyla ir žmonėms, neturintiems kažkokių ypatingų psichologinių sutrikimų. Jos gali iškilti netgi prieš pat miego būseną ar snūduriuojant. O kas yra tikrai labai įdomu. jog haliucinacijos gali pasirodyti ir kaip kompensuojančios prarastus jutimus (pvz. regos, uoslės). Sužinojau ir apie daugelį haliucinacijos atvejų, apie kuriuos nieko anksčiau nebuvau girdėjusi, o kai kurios haliucinacijų patirtys sukėlė įvairių jausmų ir nuostabos bangų. Rekomenduoju tikrai smalsiems protams. Ši knyga atveria duris į slaptą smegenų pasaulį, su kuriuo ne visiems teko susidurti.
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()
  Jums taip pat gali patikti...