Apie akcijas ir ypatingus pasiūlymus sužinokite pirmi!
 
-30%

Hobitas

Hobbit, or there and back again

J. R. R. Tolkien

Iš anglų k. vertė Bronė Balčienė,

272 p., kietas virš.,

24,1x15,2x2,6 cm,

Alma littera, 2012,

ISBN 9786090107324,

Prekės kodas 9786090107324.

Klubo kaina:
8,23
Knygyne:
11,75
Sutaupote:
3,52  (30% )

Nemokamas pristatymas Lietuvoje
perkant už 21,00 €

Knygų klubo nariams

  Į lentyną

Geriausi Komentarai

Deira
 
Perskaičiau anglų kalboje. Nuostabi knyga. :) Tik filmai, gaila, neatitinka knygos visiškai...Atrodo jog kūrėjai visai neskaitė knygos.
Bartė
 
Labai įdomiai aprašyta kelionė. Rašytojas tikrai turi talentą.

Apie knygą

 

Kaip tvirtino pats rašytojas, viskas prasidėjo tada, kai sėdėdamas Oksfordo auditorijoje nei iš šio, nei iš to jis paėmė švarų popieriaus lapą ir užrašė:

„Giliai po žeme, oloje, gyveno hobitas.“ Kodėl būtent ši frazė jam atėjo į galvą – rašytojas niekada taip ir negalėjo paaiškinti, o po poros metų atsirado knyga „Hobitas“. Profesorius knygą apie hobito Bilbo ir nykštukų kelionę bei kovą su slibinu Smogu rašė tik savo vaikams, tačiau „Hobitu“ susižavėjo ne tik vaikai, paaugliai, bet ir suaugusieji. Taip susižavėjo, kad pareikalavo tęsinio, ir rašytojas sukūrė trilogiją „Žiedų Valdovas“. J. R. R. Tolkieno vardas amžinai įrašytas į pasaulio fantastinės literatūros istoriją.

Ne vienu Oskaru apdovanotos filmo trilogijos „Žiedų Valdovas“ režisierius Peteris Jacksonas šios knygos motyvais sukūrė tokį pat užburiantį filmą.

 

Giliai po žeme, oloje, gyveno hobitas. Ne kokioje bjaurioje, purvinoje, drėgnoje skylėje, kur iš sienų kyšo sliekų uodegos ir tvyro pelėsių tvaikas, ir ne sausame smėlėtame urvelyje, kur nėra ant ko atsisėsti nei ko sukrimsti: tai buvo hobito ola, vadinasi, įrengta ištaigingai.

 

Apie J. R. R. Tolkien

J. R. R. Tolkien

Anglų mokslininkas, viduramžių folkloro specialistas, rašytojas, XX a. klasikas, geriausiai žinomas dėl knygų „Hobitas“, „Žiedų valdovas“ ir „Silmariljonas“.
Knyga vaikams „Hobitas“, parašyta 1937 m., išgarsino jį visame pasaulyje ir iki šiol renkama į geriausių Anglijos knygų penketuką. Toliau apie šios knygos herojus pasakojama įspūdingoje trilogijoje „Žiedų Valdovas“, kuris apibūdinamas kaip epinė fantazijos istorija. Kūrinys patekęs į visų laikų skaitomiausių knygų top 10 ir sulaukęs nežemiškos šlovės ir garbinimo visame pasaulyje. Ne vienu Oskaru apdovanotos filmo trilogijos „Žiedų Valdovas“ režisierius Peteris Jacksonas šios knygos motyvais sukūrė tokį pat užburiantį filmą, kuriame vaidmenis atliko begalė garsiausių Holivudo aktorių. J. R. R. Tolkieno vardas amžinai įrašytas į pasaulio fantastinės literatūros istoriją.
Išleistas trimis tomais 1950 –1955 m. „Žiedų valdovas“ buvo rašomas kaip knygos „Hobitas“ tęsinys. „Žiedų valdovas“ yra vientisas kūrinys. Pasakojimas natūraliai dalijamas į šešias knygas, tačiau leidėjai komerciniais sumetimais patarė Tolkinui sugrupuoti knygas po dvi ir išleisti „Žiedų valdovą“ trimis tomais. Taip atsirado dalys: „Žiedų valdovas. Žiedo brolija. Pirma knyga“, „Žiedų valdovas. Dvi tvirtovės. Antra knyga“, „Žiedų valdovas. Karaliaus sugrįžimas. Trečia knyga“.

Komentaras