Į pietus nuo Lampedūzos

ISBN kodas: 9785415024247, EAN kodas: 9785415024247

A sud di Lampedusa. Cinque anni di viaggi sulle rotte dei migranti.

Stefano Liberti

ISBN kodas: 9785415024247, EAN kodas: 9785415024247, SKU: 000000000002167582, Knygos formatas: Popierinė knyga, Puslapių skaičius: 264, Spalvingumas: Nespalvotas, Viršelio tipas: Minkštas, Leidimo metai: 2016-06-14, Kalba, iš kurios versta: Italų, Originalo kalba: Italų, Formatas: 21x14x2,2, Knygyne: 11.55, Vertėjas: Toma Gudelytė, Leidykla: Leidykla Vaga UAB

Ypatinga kaina
9,24 €
Išparduota
Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Norėdami gauti pranešimus apie knygą, įveskite savo el.pašto adresą.

Apie prekę

Knygoje surinktos iš Centrinės Afrikos šalių į Viduržemio pakrančių Europą migruojančiųjų istorijos, atkurti srautų maršrutai, kryptys, iškalbinti „pabėgimų“ tikslai, išklausytos svajonės... Taip autorius siekia suvokti migracijos – vadinamųjų nevilties kelionių – priežastis. 
Pastarųjų metų tautų egzodas, kokio pasaulis neregėjo nuo Antrojo pasaulinio karo, ko gero, viena kraupiausių mūsų amžiaus tragedijų. Ir ji nėra vien žmonių kontrabanda, o ir organizuotas, sąmoningas kiekvieno pasirinkimas. Kas priverčia žmogų palikti šeimą, iškęsti alinantį karštį ar tvilkantį šaltį, badą ir ligas? Kaip nutiko, kad pasirinkimas „arba-arba“ daugeliui tapo vienintele galimybe išgyventi?

Stefano Liberti – žurnalistas ir dokumentinio kino kūrėjas, gyvena Romoje. Masinės migracijos ir pabėgėlių fenomenui tirti paskyrė ne vienus metus. Šia tema analitinius straipsnius rašo keliems pagrindiniams Italijos dienraščiams bei užsienio spaudai. Už darbus autorius pelnė ne vieną premiją: 2008 m. „Luchetta“, 2010 m. „Carletti“, 2010 m. „Indro Montanelli“.

Šiandien emigruoja Sirija, Irakas, Afganistanas, Pakistanas... Autorius nesiima išankstinių apibendrinimų, o nuosekliai vykdo seklio darbą: nagrinėja sudėtingą vizų klausimą, kalba apie politinio prieglobsčio prašančiųjų teises, beldžiasi į ES politikos vartus, pro kuriuos turėtų būti įleidžiami migrantai, pabėgėliai. O kaip tik Europa čia nėra niekuo dėta: Ispanijos ir Maroko nutarimai, po kurių Šiaurės Afrikoje iškilo dar viena siena, skirta blokuoti migruojančiųjų srautą; Berlusconi ir Gaddafi „draugystės sutartis“, įgalinusi Libiją sulaikyti emigrantus buvusios Italijos kolonijos kalėjimuose nežmoniškomis sąlygomis, pasibaigusi gelbėjimo operacija „Mare Nostrum“...  Senegalas, Nigeris, Mauritanija, Alžyras, Marokas... Liberti darbus tęsia.

Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
TOP komentarai
  1. 60%
    Įdomi ir aktuali šių dienų tema. Pasirodo, jog ne visada nelegalai atplaukia sukiužusiomis valtelėmis ir laviruodami tarp "būti ar nebūti" ribos. Yra apie ką pamąstyti. Labai išsamiai analizuojamos ir sutartys tarp įvairių šalių. Teoriškumas ir praktinis susitarimų įgyvendinimas, deja, skiriasi kaip saulė nuo lietaus...
  2. 60%
    Įdomi ir aktuali šių dienų tema. Pasirodo, jog ne visada nelegalai atplaukia sukiužusiomis valtelėmis ir laviruodami tarp "būti ar nebūti" ribos. Yra apie ką pamąstyti.
Visi komentarai
    Daugiau įvertinimų ()
    Jums taip pat gali patikti...