60%
60%

Įbrolis

ISBN kodas: 9786090134689, EAN kodas: 9786090134689

HALVBROREN

Lars Saabye Christensen

Vertinimas nėra galimas:
91% of 100
(įvertinimai 14)
Nominuota!

EAN kodas: 9786090134689, ISBN kodas: 9786090134689, SKU: 000000000001111377, Viršelio tipas: Kietas, Leidimo metai: 2018-11-05, Puslapių skaičius: 664, Spalvingumas: Nespalvotas, Originalo kalba: Norvegų, Kalba, iš kurios versta: Norvegų, Formatas: 23,5x14,3x4,3, Knygyne: 19.39, Vertėjas: Asta Grabauskienė, Leidykla: Alma littera

Ypatinga kaina
7,75 €
Knygyne
19,39 €

Sutaupote 11,64 € (60%)

Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Apie prekę

Svarbiausia ne tai, ką matai, o tai, ką manai matąs.

„Įbrolis“ – mįslingas, jaudinantis, siužeto vingių gausus romanas, jį skaitydamas patenki į Osle gyvenančios šeimos istorijos labirintą. Juo veda nuo pat vaikystės dėl mažo ūgio kenčiantis Barnumas Nilsenas įtraukiamai pasakodamas apie savo tėvus Verą ir Arnoldą, močiutę Boletą, promočiutę Senolę ir įbrolį Fredą. Romano moterys itin stiprios, bet gyvenimas jų negaili, o turbūt sunkiausias išmėginimas – pamilti prievartos vaisių Fredą. Apie jį romane kalbama mažiausiai, tačiau jo įtaka jaučiama visoje istorijoje. Jis tampa viso ko matas.

Šio romano veikėjai, nesvarbu, kokia jų įtaka būtų įvykių raidai, yra jaudinamai tikroviški, ryškūs, mįslingi ir artimi skaitytojui. Netikėti istorijos posūkiai ir aprašomi šeimos, ypač dviejų brolių – įbrolių, su jais susijusių žmonių santykiai skatina suprasti, kad visi esame pusiau broliai, o šiame gyvenime niekam neduota pilnatvė... Galbūt bausmė yra būti žmogumi?

Larsas Saabye Christensenas (g. 1953) – talentingas, vienas garsiausių šiuolaikinis norvegų-danų rašytojas, scenaristas, poetas ir dramaturgas, tarptautinių premijų laureatas. Jo realizmas mainosi tarp poetinio įvaizdžio ir gudriai sukurtų įvykių, pateikiamų subtilia metropolijos kalba ir slengu, kuris niekada neatrodo dirbtinis. Kūrinio veikėjams būdinga savikritiška ironija, o kritikai pastebi juodojo humoro paralelių su Vudžio Aleno kuriamais herojais. Tačiau, nepaisant linksmo portreto, melancholija visad slypi Christenseno knygose. 2001 m. pasirodęs romanas „Įbrolis“ tapo sensacija ir buvo apdovanotas prestižiškiausiomis premijomis, pripažintas geriausia XXI a. pradžios knyga, lyginamas su tokiu pasauliniu epiniu šedevru kaip „Forsaitų saga“. „Įbrolis“ išverstas daugiau nei į 25 kalbas.

 „Mes neišnykstame be pėdsakų. Kiekvienas padarome neišdylančią žymę, lyg randą laike, kurį kruopščiai paliekame po savęs.“ Larsas Saabye Christensenas
„Milžiniškas, sudėtingas, gyvenimą įprasminantis šedevras.“ Publisher's Weekly
Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 14)
TOP komentarai
 1. 100%
  Knygos rašymo stilius ne iš lengvųjų skaityti,bet knyga tikrai verta dėmesio. Tai pasakojimas apie vienos šeimos istoriją,bet labiau apie du brolius. Labai smulkiai aprašomi jų jausmai,charakteriai kaip vienas ir kitas supranta gyvenimą.Rekomenduoju perskaityti šią knygą!
 2. 100%
  Labai išraiškingi veikėjų charakteriai, įdomus siužetas, Išsiskirianti originalumu knyga.
 3. 100%
  Stipri knyga. Tai ne koks lengvas skaitaliukas, knyga parašyta gana sunkoku stiliumi ir persmelkta visuomenės blogio ydų. Knygoje gausų patyčių, menkinimo, žeminimo, šaipymosi ir prievartos scenų, tačiau negali sustoti skaityti, atrodo tuoj tuoj viskas prašviesės, juk negalima gyventi vien tik pesimizmu..Ir iš tiesų, knygos gale nušvinta mažas vilties ir šviesos spindulėlis... Kaip minėjau pradžioje, tai rimta ir labai stipri knyga. Patiko.
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()
  Jums taip pat gali patikti...